Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Evim Yuvan Olsun” kampanyasının detaylarını açıkladı. Depremden etkilenen vatandaşların barınma sorununu ortadan kaldırmak için “Evim Yuvan Olsun” kampanyası düzenlenecek. Peki Evim Yuvan Olsun kampanyası nedir, kimler başvuru yapabilecek? İşte, detaylar…

Evim Yuvan Olsun kampanyasına ilişkin detaylar herkes tarafından merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ülkenin dört bir yanında kullanmadıkları evleri depremzedeler açmak ve onları misafir etmek isteyen vatandaşlar olduğuna dikkat çekerek hayırsever insanların güvenilir bir uygulama ile evlerini bedelsiz veya indirimli bir bedelli kiralayarak ihtiyaç sahiplerine sunabilecekleri bir sistem geliştirdiklerini ifade etti. Peki Evim Yuvan Olsun kampanyası nedir, kimler, nasıl başvurabilir? İşte, Evim Yuvan Olsun kampanyasına ilişkin tüm detaylar…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada “ 6 Şubat 2023'te yaşanan Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen vatandaşlarımızın barınma sorununun çözümüne katkı sağlamak üzere “Evim Yuvam Olsun” uygulaması hayata geçirilmiştir.

Ülkemizin dört bir yanında, kullanmadıkları evlerini depremzedelere açmak ve onları misafir etmek isteyen vatandaşlarımızın olduğunu biliyoruz. Bu nedenle hayırsever insanlarımızın güvenilir bir uygulama ile evlerini bedelsiz olarak ya da indirimli bir bedelle kiralayarak ihtiyaç sahiplerine sunabilecekleri bir sistem hayata geçiriyoruz.

Ev tahsis etme imkânı olmayan vatandaşlarımıza ise nakdi bağış yolu depremzedelere barınma desteği verme olanağı tanıyoruz. Bu sayede oluşan konaklama imkanlarını, depremden etkilenen vatandaşlarımızın istifadesine sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kampanya, 6 Şubat 2023'te yaşanan Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen vatandaşlarımızın barınma sorununun çözümüne katkı sağlamak üzere başlatılmıştır.

Ülkemizin dört bir yanında, kullanmadıkları evlerini depremzedelere açmak ve onları misafir etmek isteyen vatandaşlarımızın olduğunu biliyoruz.

Bu nedenle hayırsever insanlarımızın güvenilir bir kampanya ile evlerini bedel beklemeden ya da indirimli bir bedelle ihtiyaç sahiplerine sunabilecekleri bir sistem hayata geçiriyoruz. Ev tahsis etme imkanı olmayan vatandaşlarımıza ise nakdi bağış yolu ile depremzedelere barınma desteği verme olanağı tanıyoruz.

Bu sayede oluşan konaklama imkanlarını, depremden etkilenen vatandaşlarımızın istifadesine sunuyoruz.