• BIST 109.666
 • Altın 156,625
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  'Eve hayat kadını çağırıyordu'

  14.08.2011 15:10
  Yurdal Sert’in iddiasına göre asıl gerçek, telefonunun arızalanmasıyla ortaya çıktı.
  Eve hayat kadını çağırıyordu
  'Eve hayat kadını çağırıyordu' 'Eve hayat kadını çağırıyordu' 'Eve hayat kadını çağırıyordu'

  Yurdal Sert, eşi Ivana Sert’e boşanma davası açtı. Eşinin kendisini yakın arkadaşı Hatem Yavuz’la aldattığını ve kendisine tuzak kurulduğunu öne süren işadamı, 10 milyon TL manevi tazminat ve 5 yaşındaki oğlu Ateş’in velayetini istiyor.

  İŞADAMI Yurdal Sert’in bir kadınla samimi görüntülerini gazetelerde gören Ivana Sert, boşanma davası açacağını açıklamıştı. Ancak davayı açan taraf Ivana Sert değil, eşi Yurdal Sert oldu. Ünlü işadamının boşanma gerekçesi ise eşinin kendisini yakın arkadaşı Hatem Yavuz ile aldatması ve onunla bir olup kendisine tuzak kurması.

  Çalışanlar Yurdal Sert’i uyarmıştı 

  Yurdal Sert’in İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunduğu boşanma dilekçesindeki iddialara göre çiftin mutlu evliliği, Ivana Sert ve arkadaşı Hatem Yavuz’un iş ortaklığı kurmasıyla bozuldu. Ivana Sert, bir süre sonra eşinden uzaklaştı, ayrı odalarda uyumaya ve sık sık şehir dışına çıkmaya başladı. Bu süreçte Hatem Yavuz’un da evliliğinde sorunlar baş gösterdi. Sert çiftinin evinde çalışanlar, Yavuz’un sık sık eve gelip gittiği dönemde tek tek işten ayrıldı. Çalışanlar, Yurdal Sert’e de eşi ile Yavuz arasıda ilişki olduğunu ima etti. Hatem Yavuz’un eşi de Yurdal Sert’le buluşarak şüphelerini açıkladı. Yurdal Sert, duydukları üzerine konuyu her iki tarafla da konuştu, ancak yaptığı açıklamalar üzerine eşine inanmayı tercih etti.

  Telefonundaki mesajlar

  Yurdal Sert’in mahkemeye sunduğu dilekçedeki iddiaya göre asıl gerçek, telefonunun arızalanmasıyla ortaya çıktı. Yurdal Sert, evde duran ve önceden eşinin kullandığı telefonu açtığında Hatem Yavuz’dan gelen mesajlarla karşılaştı. Mesajları inceleyen Yurdal Sert, eşi ve arkadaşının kendisine tuzak kurduğunu fark etti. Evin her yerini didik didik arayan Yurdal Sert, eşinin dolabında bir flash disk buldu. Bu diskte Yurdal Sert’in, Hatem Yavuz’un Beykoz’daki evinde bir kadınla çekilmiş görüntüleri vardı. Görüntülerin çekildiği gece Ivana Sert, eşine Yavuz’un evine gitmesi konusunda ısrar etmiş, eve gittiğinde içki içen Sert, Yavuz’un kadın çağırmasına da olumlu yanıt vermişti.

  10 milyon TL tazminat istiyor

  Yurdal Sert’in boşanma dilekçesinde, “Davalı, bu sadakatsizliği müşterek yaşanan aile konutunda ve küçük çocuğunun yanında yapmakta bir sakınca görmemiş, haysiyet sınırlarını altüst eden davranışıyla, müşterek yatakta yakın arkadaşıyla müvekkilimizi aldatmıştır” satırlarına yer verildi. 5 yaşındaki çocukları Ateş’in velayetinin babaya verilmesi istenirken, “Davalı, müşterek çocuğa sadece basın objektiflerinin bulunduğu ortamlarda annelik yapmakta, devamında ise tümüyle bakıcılara teslim etmektedir” ifadesi kullanıldı. 10 milyon TL manevi tazminat talebinde bulunan Yurdal Sert ayrıca mahkemeden eşinin evden uzaklaştırılmasını istedi.

  İşte Ivana’nın mail’leri

  - Şu an oturduğum evi Yurdal evlilikten önce satın almış. Evimden çıkarmasın diye ‘aile şerhi’ koydurtabilir misin? Hemen.
  - Ne tür maddi tazminat alabilirim, benim adımı lekelediği için? İşimi, şirketimin adını da lekeledi.
  - Ben medyada demişim ki “Ben kocamı bir sefer affederim, fakat birden fazla yaptığı için affetmiyorum.” Mahkemede ne şekilde kullanabiliriz? Aleyhime mi olur, yoksa benim elimde daha bilgiler (video, kaset) var. Onları mı göstermem gerek?
  - Şahitlerim var. Yurdal Bey birkaç kişi önünde itiraf etmiş başka kadınlarla yattığını. Bu yeterli mi?
  - Ne türde harekette bulunayım medyaya karşı, hangi stratejiyi uygulayayım?
  - En az ve en fazla ne alabilirim dava sonucunda?
  - Yurdal, evlendiğimiz günden bu yana sermayeyi yükselttiyse, benim orada hakkım doğuyor mu?
  - Oğlumun velayetini ve oğlumun tüm masraflarının ödenmesini nasıl hesaplayalım?
  - Yurdal boşanmayı kabul etmezse, dava ne kadar sürer?
  - Medya skandalları mahkemeyi etkiliyor mu?
  - Bugünden itibaren nasıl reaksiyon vereyim medyaya? Sinirli mi olayım, sessiz mi? Nasıl medyaya izah edeyim durumu?

  Bu yuvayı o yıktı

  Ivana Sert, eşi Yurdal Sert’in kendisine boşanma davası açtığını muhabirimizden öğrendi. Şaşkınlığını gizleyemeyen İvana Sert, iddialar hakkında şunları söyledi: “Hatem Yavuz, benim 1.5 senedir iş ortağımdır ama Yurdal’ın 15 senelik arkadaşı. Bizim eve gelir gider. O kadar yakındırlar. Yuvayı yıkan o. Davayı o açacak tabii, her şey para mı? Aldatmam gibi birşey söz konusu olabilir mi? Ben oğlumun ve kendimin sağlığını, özellikle oğlumun psikolojisini düşünüyorum. Ben bu aile için, Türkiye için hep yabancıydım. Her zaman adımı ve ailemi üstte tutmaya çalıştım. Yurdal’ın beni aldattığını gazetecilerden öğrenmiş saf saf yapmamıştır demiştim. Davayı da sizden öğrendim, ne diyeyim. Sağlık olsun.”

  Fok avcısı

  Fok derisi işleyen bir şirketin başında olan işadamı Hatem Yavuz, “Son fok avcısı” lakabıyla anılıyor. Yavuz, geçtiğimiz yıllarda Afrika ülkesi Namibya’da 95 bin foku avlamak için hükümetle anlaşma yaptığını açıklamış ve hayvan hakları derneklerinin hedefi haline gelmişti.

  İkisinin şirketi var

  Cemiyet hayatının ünlü ismi Ivana Sert ve deri sektörünün tanınan işadamlarından Hatem Yavuz, 2011 yılında “İSHY Deri Tekstil Kozmetik Tasarım” adında bir şirket kurmuştu. İlk mağazalarını 8 Mart’ta Nişantaşı’nda hizmete sokan ikili, açılışta objektiflerin karşısına birlikte geçmişti.

  Kameraya çekti

  Yurdal Sert, mahkemeye verdiği dilekçede evde olmadığı zamanlarda Ivana Sert’in Metrocity’deki müşterek konutlarına Hatem Yavuz’la gelip kaldığını da güvenlik kamera kayıtlarıyla tespit ettiğini açıkladı.

  İstinye’de ÜÇLÜ KAVGA

  Yurdal Sert, eşi Ivana Sert ve Hatem Yavuz’la 17 Kasım’da İstinye Park’taki Masa Restoran’da bir araya gelmiş, üçlü herkesin ortasında sert bir tartışmaya tutuşmuştu. Sinirlerine hâkim olamayarak masayı terk eden Ivana Sert, alışveriş merkezine girmiş, eşi de peşinden giderek tartışmayı sürdürmüştü. Çifti Ivana Sert’in annesinin barıştırdığı haberleri o dönem medyaya yansımıştı.

  Sinem VURAL / Hürriyet

  Eve hayat kadını çağırıyordu 

  Yurdal Sert'in eşiyle aralarında yakınlaşma olduğunu ileri sürdüğü işadamı Hatem Yavuz ise Vatan gazetesinden Zehra Çengil'e konuştu.

  Hatem Yavuz

  Yurdal Sert'in 15 yıllık arkadaşı olduğunu söyleyen Yavuz şöyle konuştu: "Yurdal ve abisi Ünsal Sert Ivana Hanım’ın basında güçlü olmaması için panik halindeler. Ivana ilk geldiği gün, yabancı kız, küçük görürler, aşağılarlar durumu oldu. Ben çok kavgalarını gördüm Ünsal ile ‘Ivana’yı güçlendirme, basından uzak tut’ diye. Ama biz ortak olunca, işin rengi değişti ve Yurdal kontrolünü kaybetti."

  Yurdal Sert'in Bodrum'da genç bir kadınla samimi görüntülerinin basına yansımasından sonda Ivana Sert'in yanında yer aldığını söyleyen Hatem Yavuz " Önceden ‘evin içinde kapalı kalsın’ diyordum bu olaylar. Daha önceden vardı bu problemler ama Ivana Hanım kendi ailesinin adını lekelememek için açıklamıyordu. Gerçekten zavallı bir kadın, ben üzülüyorum. Birkaç ay önce de yakalamıştı ama ardı ardına gelince ve kadınlar bile ‘Ben Yurdal Bey ile böyle yaptım. Sen haketmedin o adamı” diye dayanamadı" dedi.

  Yavuz "Bebeğim" mesajlarının da Yurdal Sert'in manipülasyonları olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz İngilizce konuştuğumuz zaman ‘Baby’ diyoruz, sürekli İngilizce konuşuyoruz. Ben Avustralya vatandaşıyım, büyükelçiyim, diplomatım aynı zamanda. Yakın olduğun dostuna tabii ki ‘Hadi bebeğim, hayatım’ dersin."

  Hatem Yavuz, arkadaşı Yurdal Sert'in eşi Ivana'nın tanınmasından rahatsız olduğunu ve bu yüzden komplekse girdiğini söyleyerek şu iddialarda bulundu: " Yurdal Bey 4 ay önce inanılmaz komplekse girdi. Her hafta bir kadın çağırıp evime getiriyordu. Baktı ki Ivana bu kadar meşhur, TV programları, moda tasarımcılığı, iş kadını oldu. Yurdal panikledi. Her hafta, her ay. Yurdal bunu arkadaşlarının önünde itiraf etti, ‘Ne yapayım ben her hafta bir fahişeyle yatmak zorundayım, kompleksim var’ diyor. Ama kompleks değil, uyuşturucudan kaynaklanıyor."

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim