Ellerde kuruluğun nedeni farklı nedenlerden olabilir. Su, kimyasallar, kir ve güneş kuruluğa neden olabilir. Doğal yağlar bazen bu kurulukla mücadele etmenin en iyi yoludur. İşte elleri pamuk gibi yapan ev yapımı nemlendirici...

Zeytinyağı cilde nem kazandıran yağ asitleri barındırır.

Dolayısıyla zeytinyağı ellerdeki kuru ciltle savaşmanın iyi yoludur. Cildi nemlendirir ve esneklik sağlar.

Ellerin genç görünmesinin bir diğer sırrı da baldır.

Antioksidanlar ve antimikrobiyal içeriğe sahip olan bal, ellerde nemin hapsedilmesine ve yumuşak kalmasına yardımcı olur. Bir yandan da yaşlanma belirtilerini geciktirmesiyle bilinir.

Demlenmiş kahveyi banyo öncesi sprey gibi sıkın; Bir malzeme daha ekleyince saç telleri halat gibi kalınlaşıyor Demlenmiş kahveyi banyo öncesi sprey gibi sıkın; Bir malzeme daha ekleyince saç telleri halat gibi kalınlaşıyor

Doğal bir peeling maddesi görevi gören yulaf ezmesi ellerdeki sert ve ölü hücrelerden kurtulmaya yardımcı olur. Kuruluğu önler, cildi nemlendirir.

Protein açısından zengin olan yulaf ezmesi, cildin su kaybını önleyebilir.

Limon suyu da kuru ciltle mücadele ederç Kuru cildi gençleştiren zengin bir potasyum kaynağıdır.

C vitamini içeriğiyle uzun süreli kuru cildin neden olduğu ince çizgileri geçirmede yardımcı olur.

Laktik asit içeren süt kreması, cildinizi pul pul dökmenin ve aynı zamanda derinlemesine nemlendirme için pH dengesini korumanın bir başka harika yoludur.

Süt kremasını ellerinize sürün ve 10-15 dakika kadar bekletin.

Süt kreması elde etmek için biraz yoğurt iyi bir seçenektir. Süt kremasına son derece benzer özellikler içerir; laktik asit içerir ve son derece nemlendiricidir.