Yeni açıklamada ev hanımlarına tamamlayıcı destek kapsamında 500 dolara kadar destek ödemesi yapılacağı bildirildi.
 

Ev hanımlarına 500 dolar vatandaşlık maaşı: Başvuru tarihi açıklandı.

AK Parti'nin seçim beyannamesinde yer alan tamamlayıcı Aile destek programı için detaylar ve başvuru tarihi belli oldu. Edinilen son dakika bilgilerine göre geliri olmayan ya da geliri az olan ailelere yapılacak destekte baraj asgari ücret olacak.

ASGARİ ÜCRET KADAR GELİRİ OLMAYANA DESTEK

Söz konusu program kapsamında bir evin gelirine bakılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak araştırmada eve giren ücret toplamı asgari ücretin altında kalıyorsa o eve destek verilecek ve evin geliri asgari ücret düzeyine çıkarılacak. Bu sistem ile her eve en az asgari ücret kadar para girişi olması sağlanacak.

Gazprom'un 'Türkiye' planı netleşiyor Gazprom'un 'Türkiye' planı netleşiyor

ASGARİ ÜCRET TEMMUZ'DA REKOR ZAMLANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada asgari ücretin Temmuz ayında zamlanacağını söylemişti. Bu açıklamadan sonra bir açıklama da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada asgari ücretin Temmuz ayında 500 dolar seviyesine çıkarılabileceğini söyledi. Güncel döviz kuruna göre hesaplama yaptığımızda asgari ücretin 10 bin TL olacağı görülüyor. Sizce 10 bin lira yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

EV HANIMLARINA 500 DOLAR

Detaylara baktığımızda eve girecek ücretin en az asgari ücrete, yani 500 dolara çıkarılacağı görülüyor. Geliri hiç olmayan evlere ise 500 dolar verilecek. Örnek vermek gerekirse 7500 TL emekli maaşı giren bir eve ek 2 bin 500 TL'lik destek verilecek ve gelirin 10 bin liraya tamamlanması bu şekilde sağlanacak.

Destek ödemesinin evin geçimini sağlayan ev hanımlarına verilmesi bekleniyor. Başvuruların ise Temmuz'da başlayacağı açıklandı.