Musk’tan tepki çeken paylaşım: ‘Yunanistan nüfus çökmesi yaşayacak’ Musk’tan tepki çeken paylaşım: ‘Yunanistan nüfus çökmesi yaşayacak’
Gıda sektörüne gelen zamlar sonrası herkes et fiyatlarını araştırmaya başladı. Peki et fiyatlarında son durum ne? Et fiyatları arttı mı? Güncel et fiyatları nedir?

Zor ekonomik şartlarda yaşayan bireyler gıda sektörüne gelen zamları merak ediyor. Gıdada yüksek fiyattan etkilenen et kategorisinde kasaplar etiketleri değiştirmeye başladı. Kıymadan, dana döşe; kuzudan inciğe kadar birçok et türünde kesim fiyatları arttı. Son zamanlarda gelen zamlardan ve et kesim fiyatlarının yüksekliğinden et sektörü de etkilendi. Birbirinden farklı et türleri arasında en çok tüketilen etlerden biri dana eti. Her dönem etkilenen fiyatıyla merak uyandıran dana eti yılın en çok tercih edilen etleri arasında yerini almaya devam etti.

Her gıda türünün zamdan etkilenmesiyle birlikte etin kilogram fiyatı da günden güne artıyor. Gözler marketlerdeki et reyonlarına ve kasaplara çevrildi... Peki müşteriler kilogram fiyatlarına yaklaşabiliyor mu? Etiket fiyatları her geçen gün müşterileri şaşırtmaya devam ediyor.

Güncel et fiyatları etin cinsine ve bölgesine göre değişiklik gösteriyor. Son zamlardan sonra ete gelen fiyatlandırmada etin çeşidine göre kuzu eti 300 tlden 700 tl'ye kadar fiyatlandırılıyor. Dana eti 400-900 tl arası ve tavuk eti de 50-200 tl bazında etiketleniyor. Et fiyatlarından çekinen müşteriler kıyma tercih ederken 400-600 aralığında bir fiyatla karşılaşacak. Zirvedeki yerini bırakmayan kuzu incik 600-900 tl arasında fiyatıyla zirvede müşterilere sunulacak.

 Birbirinden  farklı et türü olduğu için, kesim ve et çeşidi üzerinden farklı fiyatlar ortaya çıkıyor. Alması ve tüketmesi güç gerektiren et çeşitlerinin fiyatları dudak uçuklatacak. Gözler uygun fiyatlı et türü aramakla geçecek. Peki en uygun fiyatlı kaliteli et türü nedir? Güncelde en uygun ve kaliteli et çeşidi dana eti olarak gündemde. Çoğu tüketicinin tercihi olan dana eti gerek lezzeti gerekse 400 tl den başlayan fiyatıyla müşterileri cezbetmeye devam edecek.