• BIST 109.049
 • Altın 156,292
 • Dolar 3,8656
 • Euro 4,5580

  Esnaftan bankacılara tepki

  12.01.2009 14:32
  Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, yılların alışkanlığı olan krizlerden karlı çıkma hastalığının esnaf ve sanatkarlarda ciddi bir sorun meydana getirdiğini belirtti.
  Esnaftan bankacılara tepki
  Esnaftan bankacılara tepki Esnaftan bankacılara tepki Esnaftan bankacılara tepki

  Ekonomik şartlar iyi iken esnaf ve sanatkarları kardeş gören ve onlarla her fırsatta beraber olduğunu söyleyen bazı banka, tüccar ve tacirlerin yaşanan en küçük krizde ilk vurdukları kesimin yine para kazandıkları esnaflar olduğunu savunan Süleyman Algün, “Bize bir adım yaklaşana biz on adım yaklaşırız ama bize vuranlar bizim vurma gibi bir alışkanlığımız hiç olmadı, olmazda çünkü bizler ahilik kültürünün kalıntılarıyla yetişmiş halen daha eksiklerimize rağmen devlet, millet öncelikli yaşam alışkanlığımızı sürdürmekteyiz. Her yaşanan ekonomik krizde bize en çok sıkıntıya sokanlar, bizim iyi gün dostlarımız bazı Banka ve tüccarlardır. Hükümetimizin tüm iyi niyetli çabalarına rağmen halen daha birilerinin krizi daha çok derinleştirme çabasını anlamak mümkün değildir. Esnaf ve sanatkarlarımız yaşanan bu süreci eskiye göre daha iyi anlamalı ve gereğini yapma noktasında kimin ne yapmak istediğini iyi takip etmeli ve ettiğini de biliyor olmaktan son derece mutluyuz” dedi.
  Aydın Marangozlar Odası olarak 2009 yılında esnaf ve sanatkarların yaşanan süreci iyi takip etmeleri gerektiğinin altını çizdiklerine değinen Algün, “Üyelerimiz gerek bankalar gerek ise para kazandırdıkları tüccarların yaptıklarını iyi takip edip iyi gözlemlesinler ve ilk fırsatta bir daha böyle sorun yaşamamak için güçlerini birleştirsinler önerisinde bulunuyoruz. Bu kriz biter, yine bizler kazanmaya başlarız. Biz kazanmaya başlayınca bize dost olanların dün dostluklarını gösterip, göstermediklerini bakmamızda fayda var. Esnaf kriz menfaatçilerini unutmayacak. Biz bu sorunları ortadan kaldırabilecek güçteyiz yeter ki inanalım, gereğini yapalım” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim