• BIST 107.563
 • Altın 152,659
 • Dolar 3,7138
 • Euro 4,3680

  Esnaf Odalarından kampanya

  20.05.2009 11:02
  Aydın Esnaf Odaları Birliği Başkanı Akşit'ten yerli malı kampanyası.
  Esnaf Odalarından kampanya
  Esnaf Odalarından kampanya Esnaf Odalarından kampanya Esnaf Odalarından kampanya

  Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hulusi Akşit, Aydınlılara yerli malı kullanmaya davet etti. Yaşanan bir çok sıkıntının temelinde ülkemiz insanının kendi ürünlerine sahip çıkmamasının yattığını kaydeden Hulusi Akşit, “Ayran ve pekmezimiz varken kolayı, incirimiz varken çikolatayı özendik. Bu özentiler hem sağlımızı hem de ekonomimizi bozdu. Başta esnaflarımız olmak üzere herkese yerli malı kullanmaya çağırıyorum” dedi.
  Bu konuda kendisi örnek olmak için evine ve Birliğe gelen tüm misafirlerini Aydın ürünleri ile ağırladığını kaydeden Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hulusi Akşit, masasından sehpasından incir ve cevizi eksik etmiyor.
  Oda olarak yıllardır misafirlere incir ve ceviz ikram ettiklerini kaydeden Akşit, “Bir çok sorun ve sorunun çözümü zincirleme olarak devam ediyor. Mesele herkes kendi esnafından, kendi mahalle bakkalından alışveriş yapsa işsizlik ve ekonomik durgunluk bir nebze olsun hafifler. Şu anda zeytinyağı üretici fiyatların düşüklüğünden dolayı ciddi sıkıntı içerisinde. Oysa ülkemizde herkes yıllık bir kilo zeytinyağı tüketmiş olsa, Türkiye"nin zeytinyağı ihracatı gibi bir derdi olmaz. İncir de aynı şekilde. Biz misafirlerimizi daha fazla para ödeyerek çikolata ikram etmek yerine kendi ürünümüz olan incir, ceviz ve kestane gibi ürünlerimizden ikram etsek Aydın"da çiftçinin yüzü güler. Çiftçinin yüzü gülünce de esnafın da yüzü güler. Bu nedenle herkesi yerli malı kullanmaya çağırıyorum” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim