ABD’nin Chicago kentinde yaşanan bir cinayet vakası akılalmaz bir vahşeti ve acıyı ortaya çıkardı. Ayrıldığı kocasının 2, 3 ve 5 yaşındaki üç çocuğunu görmesine izin veren annenin yaşadığı trajedi yürekleri dağladı. Ayrılığı hazmedemeyen eski koca, çocuklarını boğarak öldürdü.

Anneleri Debra, üç çocuğunu hafta sonunu birlikte geçirmeleri için ayrı yaşadığı eşine götürdü. Çift ayrı olmasına rağmen anneleri çocuklarının babalarından kopmasını istemiyor ve eşinin çocuklarıyla görüşmesini destekliyordu. Lake County Adli Tıp Kurumu'ndan Baş Savcı Yardımcısı Steve Newton, ön otopsi sonuçlarının üçünün de boğulduktan sonra öldüğünü gösterdiğini söyledi.

Çocukların 35 yaşındaki babaları Jason E. Karels, üç küçük çocuğun ölümünde üç kez birinci derece cinayetle suçlanıyor.

ARABAYLA KAÇMAYA ÇALIŞTI

Round Lake Beach Polis Şefi Gilbert Rivera düzenlediği basın toplantısında, Karels'in pazartesi günü Illinois, Joliet'teki Interstate 80 köprüsünden çıktıktan sonra bir kazayla sonuçlanan 17 dakikalık bir araba kovalamacasının ardından tutuklandığını söyledi.

İtfaiye ekiplerince araçtan çıkarılan Karels, kazanın ardından hastaneye kaldırıldı. Vücut kamerası takan memurlar, Karels'in arabasına binmeden önce üç küçük çocuğunu öldürdüğünü itiraf ettiğini kaydetti.

Rivera, çocukların annesi Debra'nın pazartesi günü polise haber verdiğini ve Jason Karels'in kayıp olduğunu bildirdiğini açıkladı. Rivera ayrıca ebeveynlerin çocukların velayetini paylaştığını ancak birlikte yaşamadıklarını söyledi.

CANSIZ BEDENLERİNİ ANNE BULDU

Üç kardeş babalarının evinin yatak odasında, anneleri tarafından ölü olarak bulundu…

The Daily Beast'e açıklamada bulunan çocukların annesi Debra “Onlarla son konuştuğumda gelip kendilerini alacağım için heyecanlıydılar.” diyor:

“Bana vakitlerini nasıl geçirdiklerini anlatmak istiyorlardı.Ben yaşadıklarıma inanamıyorum. Böyle bir şeyin başıma geleceğini asla düşünmezdim. Bunu çocuklarına yapacağını hiç düşünmemiştim, ama şimdi biliyorum ki, en ufak bir şüpheniz varsa, bunu görmezden gelmeyin ve silahlarınıza sarılın.”

'İLİŞKİLERİNDE AİLE İÇİ ŞİDDET VARDIR'

Debra’nın kayınbiraderi Christina Neuman Berg Daily Beast'e "Maalesef ilişkilerinde aile içi şiddet vardı ve Debbie sonunda onu terk edip boşanmaya devam edecek gücü elde ediyordu. Debbie, çocuklarının babasıyla bir ilişki sürdürmek ve onları ziyaret etmesine izin vermek istedi ve şimdi bunun korkunç bir hata olduğunu biliyoruz." Şeklinde açıklama yaptı.

TEDAVİ OLMAYI REDDETMİŞ

Jason Karels’in ağır zihinsel sorunları olduğu ve tedavi almayı reddettiği de basına yansıyan haberler arasında.

Joliet'teki araba kazasından sonra, Jason Karels ilk müdahale ekiplerine çocuklarının ölümünden sorumlu olduğunu ve evden kaçmadan önce birkaç kez kendini öldürmeye çalıştığını söyledi.

Memurlar, adamın kendini yaralama girişiminden kaynaklanan kanını evde buldu. Hastaneye kaldırılan Karels'in yakında polis tarafından gözaltına alınması bekleniyor.