Dijital bir platformda izleyiciyle buluşan 'Bridgerton' dizisindeki kostümlerin korse formu dikkatlerden kaçmadı. Bu durum modayı nasıl etkileyecek hep birlikte göreceğiz! Yoksa eski kıyafetlerin arasından korseleri çıkartmanın tam zaman mı dersiniz? İşte detaylar…

Dijital ortamda yayınlanan her şeyin modaya yön verdiği bu dönemde geçmiş ve geleceğin parçalarını birleştirerek yeni dönemin stilleri vitrinlerde yer almaya başladı. Her geçen gün sokak stiline yeni tarzlar katılırken son zamanlarda yüzyıllar öncesinden özellikle 16. 17. yüzyılların kraliyetini anımsatan korse modelleri tasarımcıların radarına girdi. Her ne kadar korse hakkında hala insan vücudunda belli hasarları yol açtığı konusunda tartışmalar yaşansa da akıllara, yeni dönemin sokak stiline adını yazdırır mı sorusu geliyor. Tarihin tekerrür ettiğini moda dünyasında geçmişten günümüze taşınan tasarımlarla da görebiliriz. Şimdilerde birçok kişinin olmak istediği zamanlardan esinlenerek kıyafetler üzerinden geçmişi bir nebze de olsa yaşatıyor. Kıyafet üzeri giyilen korseler de bunlardan biri. Peki, kıyafet üzeri korseler sokaklarda tekrar karşımıza çıkar mı?

Sophia Loren ve Madonna gibi yıldızlarla popüler olan 16. yüzyıldan beri varlığını koruyan korselerin her döneme adapte olacağı düşünülüyor. Günümüzde birçok kadın tarafından eski formlarıyla tercih edilmese de aksesuar olarak modern dünyanın içinde varlığını sürdürmeye devam ediyor. Dünyaca ünlü sayılı markalar modanın yeni döneminde sokak stiline ayak uyduracak korseleri, koleksiyonuna katarak dış giyimin gücünü elinde tutmayı başarıyor.

Kaynak: Yasemin