Selçuk Bayraktar'dan Elon Musk sorusuna yanıt: TEKNOFEST onun için de bir ilk olacak Selçuk Bayraktar'dan Elon Musk sorusuna yanıt: TEKNOFEST onun için de bir ilk olacak
Eski Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump ve beraberindeki 18 kişinin 2020’de düzenlenen başkanlık seçiminde Georgia eyaletindeki sonuçlara müdahale etmekle suçlandığı davada flaş bir gelişme yaşandı. Trump, sanıklara teslim olmaları için verilen sürenin dolmasına saatler kala New Jersey eyaletinden Georgia eyaletindeki Atlanta şehrine gelerek Fulton County Hapishanesi’nde yetkililere teslim oldu. 200 bin dolar kefalet ödemeyi kabul eden Trump'ın sabıka fotoğrafı çekildi. Hapishane kayıtlarına " P01135809" numarası ile geçen Trump, Yaklaşık 20 dakika sonra hapishaneden ayrıldı.

TRUMP: "YANLIŞ BİR ŞEY YAPMADIM"

New Jersey'e dönmeden önce basına açıklama yapan Trump, suçsuz olduğunu yineledi. Haklı olarak seçim sonuçlarına karşı çıktığını belirten Trump, "Bu davalar adaletle dalga geçiyor. Hiçbir hatamız yok, yanlış bir şey yapmadım. Bunu herkes de biliyor" ifadelerini kullandı. Kendisine yönelik yargı sürecinin siyasi olduğunu daha önce de birçok kez dile getiren Trump, "Davaları açanlar esasen seçimlere müdahale ediyor" şeklinde konuştu.