ANKARA'da, boşanma aşamasındaki eşi Gülsüm Kuyar'ı (29) temizlik görevlisi olarak çalıştığı okulda bıçaklayarak öldüren Mehmet Kuyar (33) hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 16 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Mehmet Kuyar'ın, eşini öldürdükten 1-1,5 saat sonra marketten onun banka kartıyla deodorant satın aldığı ortaya çıktı. Kuyar ifadesinde, 'Gülsüm, evliliği kafasında 5 yıl önce bitirdiğini söyledi. 'Bunu bana daha önce niye söylemedin' diye sordum. Sonra montumun cebindeki bıçağı çıkardım ve ilk önce karnına sapladım. Olayın hiddetiyle kaç kere bıçakladığını hatırlamıyorum' şeklide konuştu.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Başörtüsüyle ilgili dürüstsen o zaman gel bunu anayasaya alalım' Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Başörtüsüyle ilgili dürüstsen o zaman gel bunu anayasaya alalım'
Kentte 21 Şubat'ta meydana gelen olayda Mehmet Kuyar, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma aşamasında olduğu 12 yıllık eşi, 2 çocuğunun annesi Gülsüm Kuyar'ın çalıştığı, Sincan ilçesindeki Şehit Gökhan Uysal Ortaokulu'na gitti. Hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Mehmet Kuyar, okulda tartıştığı Gülsüm Kuyar'ı 11 yerinden bıçaklayarak kaçtı. Yaralanan Kuyar, ambulansla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Mehmet Kuyar, 7 gün sonra polis tarafından yakalanıp, mahkemece tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 16 YIL HAPİS TALEBİ

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Mehmet Kuyar hakkında iddianame hazırlandı. Mahkemece kabul edilen iddianamede, Mehmet Kuyar'ın, boşanma aşamasındaki eşi Gülsüm Kuyar ile konuştuğu sırada cebinde bulunan bıçağı çıkarıp, öldürme kastıyla hareket ederek, hayati organlarını isabet alıp, göğüs ve sırt bölgesine sapladığı; maktulün ölmesinden yararlanarak, aynı odadaki çantasında cep telefonu ve banka kartını aldığı ve aynı gün banka kartı ile 18.44 TL'lik alışveriş yaptığı belirtildi. İddianamede Mehmet Kuyar'ın, 'eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve öldürdükten sonra eşinin cep telefonu ve banka kartını alarak harcama yaptığı için 'hırsızlık', 'banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması' suçlarından da 16 yıl hapsi talep edildi.