• BIST 109.286
 • Altın 152,987
 • Dolar 3,8307
 • Euro 4,4999

  Eser'den üst geçit açıklaması

  10.11.2008 11:12
  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, Aydın Belediyesi tarafından Aydın merkez Yeni Dörtyol Kavşağı’nda inşaatına başlanan modern üst geçit projesinin ileriye dönük olarak ihtiyaç duyulacak olan köprülü kavşak projesini
  Eserden üst geçit açıklaması
  Eser'den üst geçit açıklaması Eser'den üst geçit açıklaması Eser'den üst geçit açıklaması


  Aydın Belediyesi tarafından 1 milyon 779 bin YTL"ye yaptırılacak olan iki adet üst geçit projesinin ekonomik olmaması kadar ileriye dönük olarak ta bir takım sakıncaları olduğunu ileri süren AK Parti İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, hazırlanan bu projenin yıllardır Belediye Başkanı İlhami Ortekin tarafından dillendirilen “ortak akıl” söylemleriyle uyuşmadığını savundu. İnşaatına başlanan projenin Aydın il merkezinin en büyük sorunu olan trafik yoğunluğu sorununa bakılarak belli bir ölçüde çözüm oluşturabileceğini belirten Eser, “Belki bu proje yerine çevremizdeki illerin bir çoğunda uygulanan daldı-battı türünde bir proje tercih edilebilirdi. İleriye dönük olarak zorunlu hale gelebilecek böyle bir projenin düşünülmesi halinde, bugünkü yatırım ve harcanan paralar boşa gidecek. Biz projeye hepten karşı değiliz ama, yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Aydın gibi trafik yoğunluğun yaşandığı ve merkezi bir konumda olan yerleşim yerleri için mutlaka köprülü kavşak projelerinin düşünülmesi gerekiyor. Hazırlanan bu proje ileriye dönük olarak ihtiyaç duyulacak olan köprülü kavşak projesinin yapılmasına engel olacaktır. Yaşanan trafik sorunu ve konumumuz itibariyle mutlaka bir köprülü kavşağın yapılması zorunlu olacaktır. Aydın Belediyesi bugüne kadar trafik sorununu çözmek için bisiklet yollarından başka bişey yapmamıştır. Geçen sürede trafik sorunlarının çözülememesi zafiyettir” dedi.
  Aydın-İzmir karayolunun Muğla karayolu ile birleştiği noktaya bugüne kadar bir köprülü kavşağın yapılmış olması gerektiğini ileri süren İl Başkanı Eser, “Aydınımızın en büyük sorunları arasında yer alan çevre yolu ve köprülü kavşağı projelerinin hayata geçirilememesi yaşanan zafiyeti gözler önüne seriyor. Eğer bu iki hayati proje hayata geçirilmiş olsaydı kentin en önemli sorunu çözülmüş olurdu. İleride köprülü kavşak yapımına karar verilirse, bugün yapılan üst geçitler yıkılacak. Böyle bir yatırımın kesinlikle komple bir köprülü kavşak projesi içerisinde düşünülmesi gerekirdi. Önce köprülü kavşak yapılmalı ve hala yaya trafiği sorununun yaşanmaya devam etmesi halinde üs geçit projesi o zaman hayata geçirilmeliydi” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim