İstanbul Esenyurt'ta, 'Sessiz olun' uyarısı yüzünden bıçaklanarak öldürülen hastanenin güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan için, Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi bahçesinde açıklama yapıldı. Hastanenin Başhekim Yardımcısı Doktor Adem Polat, "Hasta yakınları tarafından vicdansızca ve canice şehit edilmiştir" dedi.

Çiftçinin elektrik faturasına destek geliyor Çiftçinin elektrik faturasına destek geliyor
Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi'nde dün saat 18.45’te motosiklet kazası geçiren Mazlum B. ve Çetin K., kendi imkanlarıyla hastaneye gitti. Burada hastane personeliyle tartışmaya başlayan Mazlum B. ve Çetin K., taşkınlığa devam edince güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan, "Sessiz olun. Başka hastalar da var" dedi. Mazlum B. ve Çetin K., dışarı çıkıp araçtan aldıkları bıçakla Tuğrul Okudan’ı kalbinden yaraladı. Ağır yaralanan Okudan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Şüpheliler gözaltına alınırken, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Okudan’ın 1 buçuk ay önce evlendiği öğrenildi.

Okudan’ın mesai arkadaşları ve bağlı olduğu sendika yetkilileri hastane bahçesinde bir araya geldi. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Adem Polat, "Dün akşam 18.00 sıralarında kardeşimiz ve arkadaşımız görevi başında hastaya yardım ederken, yakınları tarafından vicdansızca ve canice şehit edilmiştir. Tuğrul kardeşimizi yakından tanıyan biri olarak şunu söyleyebilirim ki görev aşığı, yardımsever, güler yüzlü ve saygılı biri olmasına rağmen bu talihsiz olayı yaşaması bizleri derinden yaralamıştır. Sağlık sektöründe gün geçmiyor ki bir şiddet olayı yaşanmasın. Sağlıkta şiddetle mücadelemiz, sonuna kadar devam edecektir. Hepimiz ve tüm sağlık camiasının başı sağ olsun" dedi.

"TUĞRUL'UMUZUN SESİNİ EBEDİYEN KESTİLER"