• BIST 109.371
 • Altın 153,120
 • Dolar 3,8294
 • Euro 4,5101

  Ertürk'le üçüncü dönem

  23.08.2008 16:14
  Nazilli’de AK Parti 3. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.
  Ertürkle üçüncü dönem
  Ertürk'le üçüncü dönem Ertürk'le üçüncü dönem Ertürk'le üçüncü dönem

  Nazilli"de AK Parti 3. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Ahmet Şensan Kültür Merkezi"nde 430 delegeden 406"sının katılımıyla yapılan kongrede Ali Ertürk 3. kez başkan seçildi. 2 listenin yer aldığı kongreyi kazanan Ali Ertürk “AK Parti kazandı” dedi.
  Kongrede genç delegelerin çokluğu dikkati çekerken Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, çevre ilçe belediye ve belde başkanları ile kalabalık davetli grubu katıldı. Divan Başkanlığını Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan"ın yaptığı kongrede divan üyeliklerine Serpil Altunkaya, Fatma Kara, Özlem Yeşiltepe ve Çetin Aydoğan yaptılar. Sırasıyla Aytekin Kaplan, İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, Milletvekilleri Ahmet Ertürk ve Mehmet Erdem yapılan yatırımlardan söz ettiler.
  Türk Lirasının dolardan daha değerli hale geldiğini ifade eden Milletvekili Erdem “Bunu da biz başardık. Eskiden dövizi tutamazken şu anda TL"miz daha değerli hale geldi” dedi. İlçe Başkanlığı adayı olan Ali İhsan Dilmen listesinde yer alan isimleri tanıttıktan sonra yaptığı konuşmada, Nazilli"de bir üslup değişikliği istediklerini ifade ederek bu kongrede kazananın AK Parti olacağını da vurguladı. Ali İhsan Dilmen"in konuşmasının ardından son konuşmayı Ali Ertürk yaptı. Tek hedeflerinin Nazilli"de yerel seçimlerde belediye başkanlığını almak olduğunu ifade eden Ali Ertürk “Bizim tek hesabımız budur. Milletimize veremeyecek bir hesabımızda yoktur. AK Partinin en önemli iki felsefesi olan “Her şey Türkiye için” ile “Durmak yok yola devam” sloganına hepimiz sahip çıkmalıyız. Aramızda nifak tohumları ekmek isteyenlere yer vermemeliyiz. Bu Türkiye bizim başka Türkiye yok. Birbirimizi sevmeli saymalı ve çalışmalıyız. Önümüzdeki yerel seçimlerde Aydın"ımızı da diğer iller gibi AK Parti kalesi yapmalıyız" dedi.
  İki dönemdir İlçe Başkanlığı görevini yürüten İnşaat Mühendisi Ali Ertürk ile Ali İhsan Dilmen in hazırladığı iki listenin katıldığı seçimlerde Ali Ertürk"ün hazırladığı 30 kişilik yönetim kurulu 316"ya karşın 79 oy gibi büyük bir farkla seçimi kazandı. Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu. Başkan Ali Ertürk, İmran Acar, Ersin Esenlik, İsmail Serinkan, Ayşe Özer, Cengiz Düzgün, Nesibe Koyuncu, Selim Aksoy, Ceyda Küçükhacı, Hakan Telliel, Z.Abidin Beyazıt, Bülent Bilgen, Adem Aras, Ahmet Saraç, Hüseyin Akkuş, Haluk Volaka, Hasan Öztunç, Süleyman Kılınçaslan, Emin Şahan, Öznur Hıdıroğlu, Hikmet Çakmak, Osman Şahin, Mehmet Ali Üçlü, Recep Hittet, Olcay Mutlu, Erhan Çam, Yüksel Coşkun, Birol Kılınç, M.Oğuzhan Cebeci ve Muhammet Ayverdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim