banner158

Erkan Karaarslan'ın tahliyesi, Volkswagen fırsatı kaçtı, Kuşadası Kirazlı Kooperatifi, Efeler ilçesi niçin b*k kokuyor ve Selatin Köy Pazarı

Değerli okuyucularım Türkiye’nin gündemi o kadar dolu olması kadar Aydın ilinin de müthiş gündemi var.

Geçen hafta Sayın CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Aydın ilinde ağırladık.

Sayın Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in yeniden ihya ettiği Kuşadası ALTIN GÜVERCİN yarışması muhteşemdi.

 

Roteryen lerin Aydın Kuşadası ilçesine yapacakları OTİSTİK ÇOCUKLAR EĞİTİM İLE ŞEKER HASTALARI HASTAHANESİ çok ses getirdi.

Bu hafta da hem Türkiye gündemini hem Aydın gündemini gelin sizinle yeniden izleyelim

 

  • SN. ERKAN KARASLAN TAHLİYESİ

Değerli okuyucularım Aydın ilinin gündemi Erkan Karaarslan, FETÖ’cü mü veya FETÖ’cü değil mi ifadesiyle tam neredeyse 4 yıl Aydın gündemini meşgul etti. Kaybedilen yıllara mı yanarsın harcanan emeklere mi yanarsın her tarafından rezalet bir konu.

 

Erkan Karaarslan’ın arkasında KAPI GİBİ DURAN DEĞERLİ EŞİ ile defalarca konuştum. Minik kızlarının sabahlara kadar “baba baba” diye sayıklamalarını biliyorum.

Ancak, Erkan Karaaslan’ın danışmanlığını yaptığı yüzlerce AK Partili, MHP’li, CHP’li belediye, devletin emniyeti, maliyesi, MASAK dâhil MİT dâhil araştırdı. Hiçbir şey bulunamadı.

 

ÇALI KAKICILARI İSPİYONCULARI…

Bu gurubun içinde bazı milletvekilleri var, gazeteciler var, eski bürokratlar var.

Halen daha Aydın Adliyesinde yukarıda saydığım ÇALI KAKICILARIN yaptıkları ispiyonlarla şu anda Aydın Belediyesi içinde bulunan onlarca kardeşimiz mahkeme kapılarında sürünüyor. Bu insanlara yazık değil mi?

AYRICA,

Şunu belirtmekte de yarar var SIRTLAN sürüleri bu mahkemelerde sürünen kardeşlerimizin en küçük bir şekilde yara aldığında onların makamlarına geçmek için elli bin türlü DALAVERE çevirdiklerini biliyorum.

Zamanı gelince bunları tek tek açıklayacağım.

Onların yüzlerindeki maskeleri yırtıp gerçek yüzlerini ortaya koyacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

MEŞHUR SÖZ VARDIR “KESER DÖNER SAP DÖNER, BİRGÜN HESAP DÖNER”

 

PEKİ, ERKAN KARAASLAN OLAYI NEDEN BU KADAR BÜYÜDÜ?

 

Tüm bu tiyatro SN. ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’nu halkın gözünden düşürüp halkın reyleri ile yapamadıklarını DEVLETİN gücüyle yapmak istemelerindendi.

 

Bu oyunda SİYASİ İKTİDARIN maalesef bazı milletvekillerinden malum kişiler var.

 

Hapishaneye soktukları ÇALI KAKICILARI ile Erkan Karaaslan, SN. ÖZLEM ÇERÇİOĞLU VE SAYIN EKREM İMAMOĞLU suçlayacak sonra başkanları görevden almak istediler ama olmadı.

 

Şimdi Erkan Karaaslan, İTİRAFÇI oldu o yüzden tahliye oldu deyip etraflarına moral verenler var.

 

Bunu söyleyen kişiler,

Şunu bilsinler mahkeme tahliye kararı verdikten sonra en az o gece 4 tane SAVCILIK talebiyle TAHLİYESİ DURDURULMAK İSTENDİ AMA, TÜRK ADALETİ BUNLARI RET EDİP TAHLİYESİNE KARAR VERDİ.

ULU ALLAHIM AFFEDİCİ BAĞIŞLAYACIDIR. ALLAH İSPİYONCULARDAN, YALANCILARDAN, İFTİRACILARDAN KORUSUN. NE OLDU ONCA İNSANIN HAYATINI KARARTINIZ, SİZLERİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM.

 

  • VOLKSWAGEN FIRSATI KAÇTI

Değerli okuyucularım geçen yazılarımda AK PARTİ Milletvekili Kuvvet Erim, Sn. Mustafa Savaş, Sn. Metin Yavuz, Volkswagen yatırımın Türkiye’de yapılmayacağını ifade etmişlerdi.

Sayın Özlem Çerçioğlu’nun gündem yarattığını ifade etmişlerdi.

 

Hâlbuki Sayın Özlem Çerçioğlu gelin beraber bu işe koşturalım Volkswagen yatırımını Aydın iline getirelim diye yarattığı bu güzel iklimi Sayın AK Parti Aydın Milletvekilleri ellerinin tersiyle itti.

 

MANİSA Milletvekilleri ve elitlerinin bu konudaki ısrarları sebebiyle yatırım MANİSA’ya daha yakın.

 

Volkswagen yatırımı yurtdışına gitti diyen AYDIN AK PARTİ Milletvekilleri bu durumda ne diyecekler acaba?

 

  • KUŞADASI KİRAZLI TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

Ben sivil toplum örgülerin yaptığı çalışmaları, hele bu çalışmaları başında kadınlar olunca daha da ilgileniyorum. Şimdi size pırıl pırıl bir kişiyi huzurlarınıza getiriyorum.

Ziraat Mühendisi Botanikçi Sn. Nilüfer Tektaş Cevahir…

Bu Hanım Kızımız Kuşadası’nda bir sürü otelin bitki süslemesini yapıyor kendisi ile ALTIN GÜVERCİN ve değerli Kardeşim ENDER ALKOÇLAR vasıtasıyla tanıştım.

KUŞADASI KİRAZLI TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ BAŞKANI.

SN. NİLÜFER TEKTAŞ CEVAHİR…

Kuşadası’nın turizmden sonra tarımdan kalkınması için inanılmaz mücadele veren bu hanımefendi Kuşadası Karaova, Kirazlı, Güzelçamlı’yı içine alan bölgede SÜS BİTKİLERİ, SEBZE MEYVE inanılmaz çalışmalar yapıyor.

 

Kendisine tüm Kuşadası sivil toplum örgüt başkanları, mesela Kuşadası Ticaret Odası, Esnaf Odası Başkanı, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası’nın yıllarca başkanlığını yapan Sn. Fuat Akdoğan da hem gönülden hem de maddi manevi destekliyor.

 

Turizm otelcileri senin kooperatifinin yetiştirdiği sebzeni meyveni süs bitkini sizden alacağız diyorlar. Kooperatifin yönetiminde ATATÜRK KADINLARI HAKİM. Sayın Özlem Çerçioğlu’nun kadınlara olan desteğini Mutaflar’da çiçekçiliği öğrettiği Çineli kadınlardan biliyorum.

KUŞADASI KİRAZLI TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ Başkanı olan bu çalışkan kızımıza da aynı desteği vereceğini biliyorum. Atatürk’ün TÜRK kadınlarına verdiği bu destek bu gün Türkiye’nin muasır medeniyet seviyesine getirmiştir.

 

Türk Kadını Sayın Özlem Çerçioğlu özellikle Aydın’da Çakırbeyli Pazarı, Selatin Pazarı, Kavaklı Köyünde, Arapapıştı’da Aydın kadınını para kazanmayı, üretmeyi özellikle KUYULU KÖYÜNDE KEŞKEKÇİ HÜLYA’yı Aydın ilinde tanımayan yok.

Bunların hepsinde Sayın Özlem Çerçioğlu’nun imzası vardır.

KUŞADASI KİRAZLI TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ Başkanı Sayın Nilüfer Tektaş Cevahir’i yürekten destekliyorum hlşer zaman yanındayım.

  • AYDIN EFELER İLÇESİ AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ YÜZÜNDEN

B*K KOKUYOR

Değerli okuyucularım Sayın Özlem Çerçioğlu inanılmaz sosyal belediyecilik hizmetleri yapıyor. Daha bir sürü hizmetinin içinde yaptığı en önemli şey.

Köylere yol yapıyor, köylere su getiriyor kanalizasyon yapıyor.

MAALESEF ŞU AN ONUNDA AŞAMADIĞI KONULAR VAR…

Efeler İlçesinin etrafında bulunan, Koçarlı, Germencik İncirliova, Efeler ilçesinin bulunduğu 450 KM alanın pissuyunu alacak MERKEZİ BİYOLOJİK ARITMA TESİSİ MAALESEF YAPILAMIYOR. AYDIN B*K KOKUYOR. PEKİ NEDEN?

Konuyu devamlı bende takip ediyorum.

Bu Yapılacak BİYOLOJİK ARIRMA ADÜ’nün sahip olduğu 450 DEKAR araziden 100 DEKAR arazi isteniyor. Aydın Büyükşehir tarafından ancak,

TEK YAPILAMAYIŞININ SEBEBİ AYDIN AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ.

Çünkü bu arazi Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne BİYOLOJİK ARITMA YAPIMI İÇİN VERİLİRSE VALİ’NİN, ADÜ REKTÖRÜ’NÜN GÖREVDEN ALINMA KORKULARI VAR.

HAKLILAR DA, AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ KENDİ BECERİKSİZLİKLERİNİ BÜROKRATLARI GÖREVDEN ALMA BECERİSİ İLE GÖSTERİYORLAR.

 

SEBEP İSE, EFENDİM ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NUN BAŞARI HANESİNE ARTI YAZILACAK DİYE.

İşte bu yüzden Aydın ili esasında jeotermalden çok garajın orda duran miadını doldurmuş arıtma tesisinden ötürü olduğunu Aydın halkı bilmesi lazım.

Aydın AK PARTİ Milletvekillerine bir Aydınlı olarak çağrım şudur; beyler bu arazinin tahsisi hususunu Sayın Aydın Valisine ve ADÜ Rektörüne emir verin AYDIN ŞU B*K KOKUSUNDAN KURTULSUN.

Konu şu an Sayın Özlem Çerçioğlu’nun Sayın Cumhurbaşkanı ile yapılan toplantıda Sayın Erdoğan’a dosya halinde sunuldu.

İllaki Konuyu REİS mi size emir versin?

GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI SN. FUAT ÖNDEŞ ve SELATİN KÖY PAZARI

 

Değerli okuyucularım Sayın Özlem Çerçioğlu Köylü Kadınlarının kendi ürettiklerini satabilmeleri için Aydın’da Çakırbeyli Pazarı, Selatin Pazarı, Kavaklı Köyü, Arapapıştı Pazarına inanılmaz destek veriyor.

Pazar günü de Aydın –İzmir Çevre yolunun SELATİN TÜNELİNE ismini verdiği Tire ve Şirince yolu üzerinde bulunan Ortaklar ana yoluna 14 KM mesafede Sayın Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ve Sayın Özlem Çerçioğlu’nun büyük katkılarıyla asırlık çınar ağacı altında köy pazarı açılışında bulundum.

Köylü kadınları ile röportajlar yaptım. Ürünlerinden satın aldım. Müthiş lezzetli ürünlerdi bu çalışmaları görünce çok mutlu oluyorum.

Burada çok önemli uyarıda bulunmak istiyorum.

Bu pazarlarda ben şehirdeki pazarda 40 TL’ye aldığım birinci sınıf inciri burada da 40 TL’den alacak isem buralara gitmem.

Açıkça söyleyeyim şehirli yolunacak kaz değildir. Öyle görmelerini de istemem. Bunu Sayın Belediye Başkanımız Fuat Öndeş’e ve muhtara söyleyince pazarda fiyatlar bir anda indirildi çok mutlu oldum.

Ayrıca bu pazarlarda o köyün insanları mal satsınlar, dışarıdan satıcı bu köylü pazarlarına sokulmasın.

Mesela burası yaklaşık 1000 mt yükseklikte dağ köyü ve yayla organik sebze yetiştiriliyormuş. Pazarda domates, biber, patlıcan sebze hiç görmedim.

Ancak şunu söyleyeyim bu pazarların açılmasına destek olan Özlem Çerçioğlu’na ve Sayın Germencik Belediye Başkanını yürekten kutluyorum.

 

BU SENE İNCİR REKOLTESİ YAKLAŞIK 100 BİN TON…

SELATİN köylü pazarında Germencik Özsoylar İncir şirketinin sahibi ve ihracatçı İyi Parti yöneticisi Sn. Reşat Sinan ile köy kahvesinde konuştum.

 

JEOTERMALİN İNCİRE ZARARI NEDİR DEDİĞİMDE Sn. Mehmet Özsoy, “Ahmet Bey bu sene hem rekolte çok yüksek hem kalite harika” dedi çok şaşırdım.

 

Öte yandan ihracatçı Sn. Reşat Bey, incirde KÜKÜRT ve diğer zehirliler sebebiyle mal iadesi var mı dedim “HAYIR incir ihracatım fevkalade ve ortalama 5 Dolardan ihraç ediyoruz” dedi.

 

İşte burada JEOTERMALİN İNCİRE ZARARI KONUSUNDA KAFAM KARIŞTI, SEVGİLİ OKUYUCULARIM. Sağlıcakla kalın.

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE! Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!