• BIST 106.991
 • Altın 151,481
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196

  Ergenekon'daki son belge

  08.06.2009 17:40
  3 Temmuz 2002'de kendisini polis olarak tanıtan bir kişi MİT'e posta kanalıyla isimsiz ve imzasız bir ihbar mektubu ile birlikte 6 adet CD gönderdi
  Ergenekondaki son belge
  Ergenekon'daki son belge Ergenekon'daki son belge Ergenekon'daki son belge

  Bu ihbar mektubunu ve CD'leri alan MİT, içeriğinde geçen iddialarla ilgili Başbakanlık ve Genelkurmay Başkanlığı'na bilgi vermişti.

  Ergenekon Davası'nın görüldüğü İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, söz konusu mektup ve CD'leri talep etmiş MİT ise mektup ve CD'leri iade edilmek üzere mahkemeye göndermişti.

  Mahkemeye ulaştıktan sonra avukatlara da dağıtılan ihbar mektubunun içeriği şöyle:

  "Bu mektubu yazmadan önce çok düşündüm. Yaptığımın doğru olup olmadığı konusunda da çok emin değildim. Ancak sonucu itibariyle devletin menfaati söz konusu olduğundan yapılmasında bir sakınca görmedim.

  Sizler hala bizim gibi üzerinde oynanan menfaatleri doğrultusundan zaman mefhumu olmaksızın her ah her yerde görev almak zorunda bırakılmıyorsunuz.

  Neyse kendi sıkıntılarımızı bir kenara bırakalım. Son dönemlerde meydana gelen olaylar hakkında konuşalım. Burada Ahmet şöyle yapmış, Mehmet bunu demiş demeyeceğim.

  Ülke geleceğine şekil vermek isteyen ve bunu ülke ve millet menfaati için yaptığını iddia eden, bunu istemeyen millet mensupları varsa onları da cahillikle suçlayarak bu insanların kendileri için iyi olanı seçemeyecekleri gibi bir sav ile kısacası "Benim için ama bana rağmen" hareket eden bir zihniyet var.

  Bu zihniyet, asker kimliğini de kullanarak kendi etrafında belli sivil menfaat odakları oluşturmuşlar, bu çerçevede devlet için millet için diyerek birbirlerini besliyorlar.

  Bunlar açısından birinci nokta Türk olmak. İlginç bir yapılanmaları var. Alevi kesim ile ciddi temas halindeler. Bir tarafında Veli Küçük, diğer tarafında Sedat Peker. Bir tarafta Deniz Kuvvetleri ile ciddi diyaloglar var, diğer taraftan Jandarmanın organize ettiği siteyi Sedat Peker sahipleniyor.

  Vatan millet sakarya diyenlerden hukukun ve adalet sisteminin karşısına bu bahanelerle çıkanlardan kurtulmak, memleketi kurtarmak demektir. Ne hikmetse biraz düzgün çalış, birilerinin değil kanunun dediği ile hareket etmeye kalk, fazla ömrün olmuyor.

  Yazmaya başlayınca yazacak şeylerin fazlalaştığını gördüm, uzatmak istemiyorum. Daha önce Tuncay denen herifin gözaltına alındığında elde edilen bilgisayar yedeklerinin CD'sini almıştım. Ergenekon diye bir şeyden bahsediyor. Ama ne hikmetse kimse bu mesele ile uğraşamıyor. Adam memlekette anayasal düzeni yıkmak gibi bir faaliyetin içinde devlet gibi diğer Türki Cumhuriyetlerde de haltlar karıştırıyor.

  Sonunda cebin para ile doldurmanın derdinde ve devlet bu insanlara maaş ödüyor.

  Çok düşündüm bu işin içinden çıkamadım. Bu itiraf ve belgeler, ifadeler, bizlerin elinde ancak polis olarak bir şey yapamıyoruz, yapmıyorlar, yapılmıyor.

  Uzun zamandan beri birinin bu işin önemini anlayacağını düşündüm ancak nafile. Bu nedenle sizlere bu CD yedeklerini gönderiyorum. İfade kasetlerini de alabilirsem göndereceğim. İnanın, PKK, DHKP veya Hizbullah'tan hiçbir farkları yok.

  Bu mektubun altına adımı koymak isterdim ancak, resmi kimliğim, bu işte teşkilatımı suçlar gibi bir hava sezilebilir.

  Ne zaman ki insanlar yalnızca kendi görevlerini tam olarak yerine getirirler o zaman memleket kurtulur.

  Yoksa fedakarlık yapanlarla, fazla çalışanlarla vatanını ve milletini çok sevenlerle değil, ancak ve ancak sorumluluğunun öngördüğü cesaret ve elini taşın altına koyma, yalnızca görev ölçüsünde.

  Şimdi insanları öyle korkutmuş ve sindirmişiz ki görevinin gereğini yapmıyor, hesap soramıyoruz. Çünkü hukuk, kural hiçe sayılıyor. Herkes yönetebileceği yönetici istiyor. Kimse akıllı insanlarla uğraşmak istemiyor. Yani herkes yönetici olmuş, iş yapacak adam bulamıyoruz.

  Lütfen bu mektupla beraber gönderdiğim CD'leri çok iyi inceleyin.

  Saygılar."

  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim