• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Erdoğan'la kendisini bir tuttu

  13.03.2008 10:15
  Ahmet Özal'dan gözaltına alınış süreci ile ilgili ilginç açıklamalar
  Erdoğanla kendisini bir tuttu
  Erdoğan'la kendisini bir tuttu Erdoğan'la kendisini bir tuttu Erdoğan'la kendisini bir tuttu

  Edirne"deki “Arasta” operasyonunda gözaltına alınan ancak, savcılık sorgusundan sonra serbest bırakılan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal"ın oğlu Ahmet Özal, dün medyanın karşısına çıktı. Siyasete yeniden girmek istediği için başına bunların geldiğini ima eden Özal şunları söyledi:

  KİMSEYE ARACI OLMADIM:

  22 Temmuz seçimlerinden önce bir parti kurmayı planlıyordum. Parti kurma çalışmalarım sırasında Mustafa Bey ve Mehmet Bey benim kuracağım partinin kurucusu olmak istediklerini söylediler. Ayrıca 15 yılını yurtdışında geçirmiş, eski bir bankacı olarak yurtdışında çok sayıda tanıdığım var. Bu nedenle bana, su imtiyaz ihalelerine gireceklerini, ancak yabancı ortak, fon ve kaynağa ihtiyaçları olduğunu söylediler. Bu konuda benden yardım istediler. Ancak iş yoğunluğum nedeniyle hiçbir şey yapamadım.

  İNŞAAT İŞİ İÇİN GİTTİM: Benim Katar"a gitme nedenim su ihalesiyle ilgili değildi. Bir inşaat işiyle ilgili iyi tanıdığım ve Katar"ın önemli işadamları olan Ahmet Mannami ve Ömer Amin ile görüştüm. Kesinlikle su ihalesiyle bir ilgisi yok.

  İSMİMİZİ KULLANIYORLAR: Geçmişte babama yapıldığı gibi benim de ismim kullanılıyor. Gözaltına alınmam Mustafa Selçuk ve Mehmet Altunhan"ı tanımamdan kaynaklandı. Bu kişilerle ilişkimin ne düzeyde olduğunun anlaşılması için gözaltına alındım.

  SU BAKANLIĞI KURULSUN: Su imtiyaz ihalesiyle ilgili hiçbir şey bilmiyorum. Ben gözaltındayken ve daha sonra da gazetelerden öğrendim. Ancak su ilerde petrolden bile daha kıymetli olacak. Bu nedenle Başbakanın daha önce söylediği Su Bakanlığı planını hemen hayata geçirmesi gerekiyor. Bu işin belediyelerden alınıp, Ankara"dan merkezden yürütülmesi gerektiğini düşünüyorum. Böyle yapılırsa bu büyük pasta istismara açık olmaz.

  EDİRNE"YE CİĞER YEMEĞE GİTTİM: Edirne"ye yıllar önce bir kez meşhur ciğeri ve köftesini yemek için gittiğim. Belediye Başkanıyla içerde tanıştık. Edirne"de kimseyi tanımıyorum. Edirne emniyet teşkilatı çok modern ve örnek bir teşkilat. Çok iyi muamele gördüm.

  BEN DE YATTIM: (Neden serbest kalır kalmaz ANAP Genel Başkanlığı"na aday olacağını açıkladığı sorusu üzerine) Çünkü mesaj vermek istedim. Ben ne zaman siyasete girmeye kalksam böyle şeyler oluyor. Beni engelleyemeyeceksiniz mesajı vermek istedim. Başbakan da haksız yere hapis yattı, ben de benimki kısa dönem oldu.

  İLK KONGREDE ADAYIM: ANAP Genel Başkanlığı"na ilk kongrede direkt olarak adayım. Seçimlerden sonra bizzat Erkan Mumcu ile görüştüm ve adaylığını ona da açıkladım.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim