Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST’te yaptığı konuşma Yunan basınında geniş yer buldu. Yunanistan’ın son günlerde Türkiye’ye yönelik tacizlerine “Adalar'ı filan işgal etmeniz bizi bağlamaz. Vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz” yanıtını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri Yunan basınında manşetlere taşındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda TEKNOFEST 2022'de açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Yunanistan için "Ey Yunan tarihe bak. Çok daha fazla ileri gidersen, bunun bedeli ağır olur ağır. Yunanistan'a tek cümlemiz var. İzmir'i unutma. Vakti, saati geldiğinde gereğini yaparız. Bir gece ansızın gelebiliriz. Dün ülkemizin ayağına prangalar takarak ilerlemesini engelleyenlerin bir yerleri fırsat kollayarak beklediğinden emin olun. İnşallah bunlara fırsat vermeyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanının açıklamaları Yunanistan basınında geniş yer buldu ve birçok gazete manşetine taşıdı.

"Erdoğan'dan Yunanistan'a doğrudan tehdit" başlığını atan Yunan Kathimerini gazetesi, “Erdoğan Yunanlıları İzmir'i hatırlamaya çağırıyor ve Samsun'da yaptığı konuşmada 'bedeli ağır olur' uyarısında bulunuyor” denildi.