• BIST 109.332
 • Altın 156,185
 • Dolar 3,8622
 • Euro 4,5556

  Erdoğan'ın konvoyunda kaza

  13.10.2008 14:39
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a eşlik eden konvoyda, koruma araçlarından biri kaza yaptı. Başbakan Erdoğan Ankara'da 11. Dış Ticaret Haftası'nın açılışına katıldıktan sonra soruları yanıtlamış ve yola çıkmıştı.
  Erdoğanın konvoyunda kaza
  Erdoğan'ın konvoyunda kaza Erdoğan'ın konvoyunda kaza Erdoğan'ın konvoyunda kaza

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a eşlik eden konvoyda, koruma araçlarından biri kaza yaptı. Başbakan Erdoğan Ankara'da 11. Dış Ticaret Haftası'nın açılışına katıldıktan sonra soruları yanıtlamış ve yola çıkmıştı.

  "SÖZ KONUSU DEĞİL"

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Barzani"nin Türkiye"ye davet edilmesi diye bir şeyin söz konusu olmadığını belirterek, alt düzeyde yapılan çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

  XI. Dış Ticaret haftası açılışı sonrasında basının “Barzani"nin Türkiye davet edilip edilmediği” sorusu üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Barzani"nin Ankara"ya davet edilmesi diye bir şeyin söz konusu olmadığını kaydederek, şu anda alt düzeyde yapılan çalışmaların devam ettiğini söyledi. 5 Kasım sürecinde başlatılan Amerika, Türkiye, Irak üçlü mekanizmasının yoğun bir şekilde, anlık istihbaratla, daha farklı bir noktaya ulaştırmak istediklerini vurguladı. Bunun stratejinin ilk adımı ve gereği olduğunun altını çizen Erdoğan, gereğinin şu anda yapılması için bazı şeylerin yapıldığını söyledi
  Yoğun hava harekatları ile terör kamplarına yönelik operasyon gerçekleştirildiğini belirten Erdoğan, Merkez Irak yönetimi ile anlık istihbaratları değerlendirerek, adım atmak istediklerini kaydetti.

  Özellikle terör kamplarının yoğun olduğu bölgelerdeki çalışmalarda yoğunlaştıklarına işaret eden Erdoğan, terörün Türkiye"nin değil, uluslararası boyutlu bir mesele olduğunu söyledi. Erdoğan, uzun soluklu bir mücadelenin içinde olduklarının altını çizerek, “Bu mücadelede gerekli olan neyse yapacağız. Bunu yapmanın gayreti içinde olacağız. Terör örgütünün üzerinden rant elde etmenin gayreti içine girilmesin. Şehitlerin kanı üzerinden rant elde etmeye kalkışmasın. Terör belasıyla mücadeleyi hep birlikte yapacağız. İktidarıyla muhalefetiyle bunu götürmek zorundayız" diye konuştu.

  -“ATILMASI GEREKEN ADIMLARI PLANLIYORUZ”-

  Son haftalarda üç üst düzey güvenlik zirvesinin gerçekleştirildiğini anımsatan Erdoğan, yarın dördüncü güvenlik zirvesinin yapılacağını söyledi. Erdoğan, “Ne gibi adımları daha yoğun atmamız gerekiyor, bunların planlaması içerisindeyiz” dedi. Bir gazetecinin tampon bölgeyi konuşacak mısınız sorusuna, Erdoğan, bunların ortaya atıldığını, bilen bilmeyen herkesin konuştuğunu vurgulayarak yanıtladı. Erdoğan, “Genelkurmay ne yapılması gerekiyorsa, bunu bizden talep eder, biz de uyarız” dedi.

  Karakolla ilgili yatırımlara da hemen başlanacağına dikkat çeken Erdoğan, çalışmaların 2009 yılı sonuna kadar devam edileceğini söyledi. İlk etapta 267 karakol yapılacağını açıklayan Erdoğan, bunun maliyetinin 250-300 milyon YTL arasında olacağını kaydetti.

  HER TÜRLÜ RİSKİ ALIYORUZ”-

  Bir gazetecinin yurtdışında yaşayanların mevduatlarının Türkiye getirilmesinde kara para aklama eleştirilerinin yapıldığını hatırlatması üzerine Erdoğan, çalışmaların yapıldığını, riski neyse bütün riski aldıklarını dile getirdi. Erdoğan, “Yeter ki bu paralar ülkemize girsin” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim