• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Erdoğan'ı duygulandıran an...

  10.05.2009 17:02
  MALATYA'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, anneler günü nedeniyle gösterilen ve annesi ile çekilen fotoğraflarının da bulunduğu sinevizyon gösterisini izlerken duygulandı, gözleri yaşardı.
  Erdoğanı duygulandıran an...
  Erdoğan'ı duygulandıran an... Erdoğan'ı duygulandıran an... Erdoğan'ı duygulandıran an...

  MALATYA'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, anneler günü nedeniyle gösterilen ve annesi ile çekilen fotoğraflarının da bulunduğu sinevizyon gösterisini izlerken duygulandı, gözleri yaşardı. İl kongresinde konuşan Başbakan Erdoğan, bu seçimde 'Hükümetin yarısı gitti' diye meydanlara koşanların 10 yıllardır seçimlerdeki başarısızlıklarına rağmen koltuklarını terk etmeyecek kadar öz eleştirilerden yoksun olduklarını belirterek, ôBu kısır tartışmaların içinde yokuz ve asla olmayacağız. Türkiye bizden hizmet bekliyor. Biz her dem tazelenerek, güçlenerek, kendimizi yenileyerek, muhasebemizi yaparak samimiyet içinde hizmet ürütmeye devam edeceğiz. Bize gurur yakışmaz, biz ehli dil ve ehli gönül olacağızödedi.

  BAŞBAKAN MALATYA'DA NİKAH ŞAHİTLİĞİ YAPTI

  Malatya'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önce Malatya Polis evinde kıyılan nikah için şahitlik yaptı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Nüket Hatar Göksel'in yeğeni Harun Hotar'ın nikah şahitliğini yapan Başbakan Erdoğan için polis ve özel timler çok sıkı güvenlik önlemi aldı. Basın mensuplarının alınmadığı nikah töreninden sonra Başbakan Erdoğan Atatürk Kapalı Spor salonunda yapılan AKP il kongresine katıldı.

  BAŞBAKAN AĞLADI

  Kongrede Anneler günü için hazırlanan zinevizyon gösterisini izleyen Başbakan Erdoğan'ın gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Annesi ile birlikte fotoğraflarını gören Başbakan Erdoğan'ın konuşmasındaki ilk mesajı da anneler günü ile ilgili oldu. Başbakan Erdoğan, "Az önce çok duygulu bir sinevizyon izledik. Bugün anneler günü. Onlar bizim varlık sebebimiz. Cennet annelerin ayakları altında, babaların değil. Annelerin ayaklarının altı öpülür. Onların ayaklarının altı koklanır ve ana gibi yar olmaz, en acılı anında onlar çok farklı yaklaşırlar bize. Onun için senede bir gün anneler günü. Bizim kültürümüzde yok. Bizim kültürümüzde her an anneler anıdır, Anneler günüdür. Ne anaya ne babaya öf bile dedirtmeyeceğiz. Bizim medeniyetimizde buda yoktur. Bu anlayış ile sizlerle bir aradayız" dedi.

  Başbakan Erdoğan, 29 Mart seçimlerinde Malatyalıların büyük gayret gösterdiğini,bunun için kendilerini kutladığını belirterek, ôTürkiye'nin adalet davasına, kalkınma davasını, aAK siyasete verdiğiniz büyük destekten dolayı sizlere şahsım ve partim adına teşekür ediyorum" dedi. Bşbakan Erdoğan, yeni bir süren, atılımın ve koşunun başında olduklarını, bir büyük seçimi geride bıraktıklarını belirterek şöyle dedi:

  ´KÖR DÜĞÜMLERİ ÇÖZÜYORUZ´

  ôÜlke meselelerini yeni baştan ele alıyoruz. Değişim siyasetini yeni baştan ele alıyoruz. Yaptıklarımız ile yetinmiyoruz. Koşu bittikten sonra sonra koşmaya devam ediyoruz. Bu teşkilatın bütün mensupları bütün Türkiye'ye yürekten vurgundur. Türkiye'yi kuşatan bütün evrensel değerleri paylaşan milletin değerlerine sahip çıkan bir partinin mensuplarımız. Muhafazakar demokrat kimliğimizde 71.5 milyon kişiyi birbirinden ayırmadan milleti bir bütün olarak sarmalayan bir partinin mensuplarıyız. Türkiye'nin davası, derdi, meselesi bizim meselemizdir. Birbirine uzak görünen sorunların aslında birbiri ile nasıl kördüğüm olduğunu hep birlikte görüyoruz.Sorunların hangi kirli ellerle kör düğüm haline geldiğini görüyorursunuz. 30 yıl tartıştığımız bütün meseleleri halen tartışıyoruz ama çoğu gitti, azı kaldı. Ferhat gibi aşkımız sevdamız biraz daha büyüyor. Düğümleri çözdükçe medeniyet yolculuğuna devam ettikçe, adalet terazisinden gözümüzü ayırmadıkça Türkiye'nin yıldızı parlıyor."

  Salondaki AKP'lilerin, ôKıskananlar çatlasın" şeklindeki tezahüratları üzerine Başbakan Erdoğan, ôKıskananlar çatlamasın, onları da aramıza alalım daha güçlü olacağız. Bazı gerçekleri bilmiyorlar bilseler onlarda aramıza katılacaklar. Önümüzdeki süreçte çok daha aydınlık günler gelecek. Yeter ki güven, istikrar, adalete sahip çıkalım. Unutmayalım ki Cumhuriyetin en büyük kazanımı Demokrasidir" dedi. Bugün hala birilerinin çıkıp milletin iradesini, milletin hür tercihini ve milletin verdiği oyu tartışma konusu yaptıklarını söyleyen Başbakan Erdoğan şöyle dedi:

  "HERKESE ADALETLE YAKLAŞMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR"

  ôMilletin oylarını, AKP' ye olan tevecühü halen içine sindiremeyenler vardır.Bizler milletimizden ağır bir emanet devr aldık. Son 4 seçimde milletimiz bize mesuliyeti çok farklı verdi. Bu emanet sadece bize oy verenlerin değil, 71.5 milyonun verdiği bir emanettir. Herkese adaletle yaklaşmak bizim boynumuzun borcudur. Hiç kimsenin mezhebi, etnik kökeni, yaşam tarzı ve inancı ile işimiz olmaz. Alevi, Sünni, Kürt, Çerkez, Abaza ve Boşnak kardeşlerimizin hukuku da bizim omuzlarımızdadır. Ayrıştırmak ve farklılaştırmak bizim siyasetimizde kendine yer bulamaz. 29 Mart seçiminde verilen mesaj iyi okunmak zorundadır. AKP, 29 Mrt seçimlerinde Türkiye'nin sesi, yüreği ve partisi olmuştur. 7 çoğrafi bölgenin 7'sinde de AKP bölgenin birincisidir. 81 vilayetin 62'sinde gür bir ses ile AKP demiştir.

  16 Büyükşehir Belediyesi var, 10'u AKP demiştir. 2947 belediyeden 1459'u AKP demiştir.

  Bu bizi şımartmıyor, kibirlendirmiyor, rehavete sevk etmiyor. Sorumluluğumuzun ne kadar ağır olduğunu görüyoruz. Bu hassasiyetle durmak yok yola devam diyoruz. Biz her zaman dik durucağız, dikleşmeyeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın."

  Başbakan Erdoğan seçimler sonrası ayrıştırıcı bir dil kullanıldığına da dikkat çekerek, ôSahiller kırmızı oldu", ôŞehirler kale oldu, kaleler düşmedi", ôBaşbakan Antalya'ya bir daha gitme" dediler. 81 Vilayetin tamamına defalarca gittim. Ama buradan ben onlara sesleniyorum. 81 vilayetin 80'inde varım ve varız. Gelin sizde ne olur bütün siyasi partilerin hepsine sesleniyorum.Sivas'ın ötesini de geçin diyorum. Siyaset Türkiye'nin tamamında yapılır. Ama şu ana kadar ne yazık ki gelemedir. Sadece tabela asıp bırakmayın diyorum.

  Bizim ufkumuz geniş ve vizyonumuz son derece büyük. Daha güçlü ve büyük bir Türkiye, huzurlu ve güvenli bir Türkiye hayaliyle gece gündüz çalışıyoruz" diye konuştu.

  "ANKARA GÜNDEMİ İLE BİZİM SİYASETİMİZ FARKLIDIR"

  Enflasyon'un yüzde 30'dan yüzde 6'ya indiğini, aradaki farkın 24 puan olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, ôBu benim halkımın, çiftçimin, memurumun, köylümün cebinde kaldı.. Ama bunu kalkıp konuşmuyorlar. İnanıyorum bu yıl sonuna kadar bu sıkıntıları aşacak işsizlikte gerileme başlıyor, başlayacak inşallah daha iyi bir konuma geleceğiz. Ankara'daki siyasi ve sonucu gelmez tartışmalara takılıp kalsaydık bu hizmetleri ve başarıları elde edemezdik. Ankara'nın gündemi ile bizim siyasetimiz farklıdır" dedi.

  "KISIR TARTIŞMALARIN İÇİNDE YER ALMAYACAĞIZ"

  Kabineye dışardan Bakan atanması ile ilgili eleştirilere de değinen Bşbakan Rcep Tyyip Erdoğan, "Dışişlerini dışardan atadık bundan rahatsız olanlar var. Bizden önceki Hükümetler 18 bakan atadı. Bizden önceki iktidar ekonomiden sorumlu bakan olarak Kemal Derviş'i dışardan atadı. Türkiye'de bir görevi yoktu. Ama şu anda Bakan yaptığımız Davutoğlu başdanışmanım ve Büyükelçilik görevi vardı. Kendi alanında başarılı ile kendini ispatlamış olan bir arkadaşımızdır. Yasalarda yetki var, atadık niye rahatsız oluyorsun.Bu seçimde, ôHükümetin yarısı gitti" diye meydanlara koşanlar 10 yıllardır seçimlerdeki başarısızlıklarına rağmen koltuklarını terk etmeyecek kadar öz eleştirilerden yoksunlar. Bu kısır tartışmaların içinde yokuz ve asla almayacağız. Türkiye bizden hizmet bekliyor. Biz her dem tazelenerek güçlenerek kendimizi yenileyerek muhasebemizi yaparak samimiyet içinde hizmet ürütmeye devam edeceğiz" dedi.

  "BİZE GURUR YAKIŞMAZ, BİZ EHLİ DİL VE EHLİ GÖNÜL OLACAĞIZ"

  Antalya'da TOKİ tarafından yaptırılan konutların dağıtımı sırasında yaşanan görüntüleri ailecek izlerken ağladıklarını söyleyen Başbakan Erdoğan, "Kura çekimini izlerken evde ailece ağladık. Antalya'da Toki' nin yaptığı konutların dağıtımı sırasında duygulu anlar vardı. 45 metre karelik evlere. TOKİ peşinatsız yoksullara ayda 100 Tl aidat ile ev sahibi yapmaktadır. Biz teşkilat olarak kendimizle yarışıyoruz, kendi kırdığımız rekorları aşmaya çalışıyoruz. Küskünlüğe, kırkınlığa, husumete ve gönül koymaya vaktimizde yok hakkımız da yok. Bize gurur yakışmaz, biz ehli dil ve ehli gönül olacağız" dedi.

  Kongreden ayrılan Başbakan Erdoğan' mektup vermek isteyen vatandaşlar aracının peşinden koştu. Mektupları Başbakan'ın korumaları aldı. Malatya Valiliği ve Belediyesini ziyaret eden Başbakan Erdoğan kentten ayrıldı.

  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim