• BIST 107.196
 • Altın 151,513
 • Dolar 3,6807
 • Euro 4,3300

  Erdoğan'ı Aydın'a düello için davet etti!

  06.06.2011 14:30
  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Aydın mitinginde konuştu.
  Erdoğanı Aydına düello için davet etti!
  Erdoğan'ı Aydın'a düello için davet etti! Erdoğan'ı Aydın'a düello için davet etti! Erdoğan'ı Aydın'a düello için davet etti!

  AYDINPOST HABER SERVİSİ-

  Erman Çetin/Murat Uçkaç

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Aydın mitinginde yaklaşık 12 bin kişiye seslendi.

  Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Aydın'a davet eden Kılıçdaroğlu, "İşte efeler diyarı. Televizyona çıkmam diyorsan kabul. Gel Aydın'a burada tartışalım. Halk da gerçeği öğrensin" dedi.

  Mitingten görüntüler için tıklayın....

  İşte CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, emeklinin, gençlerin ve köylünün sorunlarını çözeceklerini ve askerliği kademeli olarak 6 aya indireceğini belirterek "Bunları yapamazsam size söz veriyorum Başbakanlığı ve siyaseti bırakacağım" dedi. 
   
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah Mersin'in Silifke ilçesinde gerçekleştirdiği mitingin ardından hava yolu ile İzmir'e geldi. Daha sonra karayolu ile Aydın'a hareket eden Kılıçdaroğlu, CHP Aydın İl Başkanlığı tarafından İstasyon Meydanı'nda organize edilen mitingde halka hitap etti. Kılıçlaroğlu'nu görmek için Aydın merkez, ilçe ve beldeleriyle çevre illerden çok sayıda CHP'li Aydın'a geldi. Kılıçdaroğlu'na Aydın programı sırasında Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Gençlik Kolları Genel
  Başkanı İnanç Yıldız, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Zuhal Samlı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel ve CHP Aydın milletvekilleri eşlik etti. 
   
  Aydın'ın 'Dağlarından yağ, ovalarından bal akan' bir kent olduğunu ifade ederek konuşmasını başlayan Kılıçdaroğlu, kalabalığa çiftçilerin halinden memnun olup olmadığını sordu. 13 Haziran'da Türk çiftçisi için yeni bir dönem başlayacağını iddia eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Çiftçilerimiz var, üreticilerimiz var bunlar hayatından memnun mu? Sandığa sahip çıkacağız, üreticimize sahip çıkacağız. Üretici hayatından memnun mu? 9 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Arkadaşlar rakam verdi, soruyorum nasıl iş bu, düzen ne düzeni, alın teriyle düşman olanların düzeni. Bu düzen, Türkiye'ye üreticiye düşman olan düzen. Mustafa Kemal Atatürk, 'Köylü milletin efendisidir' dedi. Hala CHP için, halkın partisi için köylü milletin efendisidir, partimizin de onurudur."
  Köylünün arazisini ekecek biçeceğini, alın teriyle kazanacağını anlatan
  Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Madem ki toprağı siz işliyorsunuz, o toprak anaların ak sütü gibi helal olacak. Çiftçinin mazotunu 1.5 TL yapacağız. Çiftçinin elektrik borcunu ve faizini sileceğiz. CHP iktidarında çiftçi rahat edecek. Fiyatları da, maliyetleri de düşüreceğiz. Çiftçi ürününün karşılığını alacak, borçlanmayacak. Bankadan borç alırsa bile gidip rahatlıkla ödeyecek. CHP iktidarında TARİŞ'i eski görkemli günlerine kavuşturacağız. Ve üreticinin dostu olacak TARİŞ. Çünkü, biz halk partisiyiz, halkın partisiyiz, alın terinden yana bir partiyiz. Biz cebimizi değil, halkımızı düşünen partiyiz." 
   
  DEVLET MİTİNGİ DEĞİL HALK MİTİNGİ YAPIYORUZ 
  Sık sık 'Başbakan Kemal' sloganlarıyla sözü kesilen Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Biz Aydın'da halkın mitingini yapıyoruz, devlet mitingini değil, halkın mitingini yapıyoruz. İnşallah 12 haziranda halkın iktidarını kuracağız. Buna yürekten inanıyorum. Devlet mitingleri yapan AKP bütün resmi araçlar seferber ediyor. Memurlar zorla miting alanlarına götürüyor. Yandaşlarının fabrikaları tatil ediliyor. Nevşehir Valiliği'nden gönderilen bir yazıda 'Resmi plakalı araçları tahsis
  edeceksiniz. Sivil plakalar takıp mitinge gideceksiniz' deniliyor. İzmir'de gene aynı. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi anketi yaparlarsa yapsınlar. AKP'nin oyları düşüyor, Cumhuriyet Halk Partisi'nin oyları yükseliyor" 
   
  KÖYLÜ CHP'NİN ONURUDUR 
  AK Parti'nin 2023 hedefini atıfta bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Bakın güzel bir pankart var. Ne diyor; 'Temeli 1923 olmayanın hedefi 2023 olmaz' Yiğit insanlar cumhuriyeti kurdular ve onlar dediler ki 'Köylü milletin efendisidir' Öyle mi Allah aşkına, 2011 yılının Başbakanı ne dedi. 'Ananı da al git' dedi. Biz CHP olarak 1923'ün ruhuna sahibiz. Kuva-yı Milliye ruhu var biz de. Gene söylüyoruz. Köylü milletin efendisidir. CHP'nin onurudur." Hükümetin dış politikalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Daha düne kadar 'biz yolsuzluk yapmadık. Yolsuzluk yapsaydık Merkez Bankası'nda bu kadar para olur muydu?' diyordu. Sen malı götürdün, senin Bakanların malı götürdü. Recep Tayyip Erdoğan'ın şifresini çözdük. 'Rasmussen'e oy vermeyeceğim. O'nu NATO Genel Sekreteri yapmayacağım' dedi. Ama kalkıp O'na oy verdi ve O'nu NATO'nun Genel Sekreteri yaptı. İşte bu Recep Tayyip Erdoğan'ın ustalık dönemi. Size sesleniyorum. Recep Tayyip Erdoğan'a
  oy vermeyin. Halkın partisine, kendi partinize oy verin. Recep Tayyip Erdoğan dış politikada kullanılan bir arkadaş. Recep Tayyip Erdoğan dış politika üretemez. Recep Tayyip Erdoğan dışarıda ülkesinin haklarını koruyamaz. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan ülkesini pazarlıyor. Recep Bey diyordu; 'Siz milletten korkuyorsunuz' Asıl onlar milletten korkuyor. Millet mi doğru söyler, Recep Tayyip Erdoğan mı? Onun için ben Recep Tayyip Erdoğan'ın değil milletin söylediklerine inanıyorum" 
  Türkiye'deki 9 milyon emeklinin durumunun 9.5 yıldır iyi olmadığını ileri süren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Emeklilerin durumlarını biliyorum. Oyunuzu verin, size onurlu yaşamı halkın iktidarında karşılayacağım. Hak ettiğiniz payı size de vereceğim. Halkın iktidarı emeklilerin de iktidarı olacak. Emekli oluncaya kadar bu ülkenin kalkınması için yaptığınız katkıları biliyoruz. Ama aldığınız maaşlar bunun karşılığı değil. CHP'yi halkın iktidarı yapın, sizde emeğinizin karşılığını alın. Yarının
  gençleri, ülkenin geleceği olan gençlere siyasette, büyümede ve işte yardımcı olacağız. Sizlere Türkiye'yi emanet edeceğiz. Gençlerin yurt sorununu çözeceğim. Eğer bunu iki yıl içinde yapmazsam size söz veriyorum Başbakanlığı da bırakacağım, siyaseti de bırakacağım. Çiftçinin elektrik borcunu faizleriyle birlikte kaldıracağım. Bunu yapamazsam veriyorum Başbakanlığı da bırakacağım, siyaseti de bırakacağım. Emekli aylığından yüzde 15 kesiliyor. İlk 4 ayda bu yüzde 15'i kaldıramazsam Başbakanlığı da bırakacağım, siyaseti de bırakacağım. Askerliği aşamalı olarak 6 aya indireceğim. Benim gencim askerlikte nöbet başında, sivilde t halkın mitingini yapıyoruz,de işi başında olacak. Senin oğlun 21 gün Burdur'da askerlik yaparken, hiç aklına geldi mi bu milletin oğlu? Senin oğlun 21 gün askerlik yapacak, milletin oğlu 15 ay. Aydın'dan Ulusal Kurtuluş Savaşının yiğit evlatlarının önünde söylüyorum. Yeri gelirse değil 9 ay, 1009 ay askerlik yaparız. Yeter ki ülkemizi aydınlığa çıkaralım" 
   
  TELEVİZYONU İSTEMEZSE MEYDANDA HESAPLAŞIRIZ 
  Başbakan Erdoğan'ın "CHP yeniden dizayn edildi. Kılıçdaroğlu, CHP'nin başına gelen en büyük talihsizlik oldu" şeklindeki söylemlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti. "Kendisi aynaya bakarak konuşmuş herhalde. Eğer yüreği varsa, cesareti varsa, onun istediği televizyon kanalında karşıma çıkar, bu lafları bana söyler yanıtını alır. Çıksın televizyona cesareti varsa, yüreği varsa, onuru varsa. Demokrasilerde siyasal parti liderleri bir araya gelirler, tartışırlar, vatandaş da evinde oturur, bakar kim doğruyu söylüyor, kim doğruyu söylemiyor. Ama kendisi maskesi ineceği için korkudan karşıma çıkmaya cesaret edemiyor. Ama ezberini bozacağım. Kemal Kardeşinizle başa çıkabilir mi Recep Bey. O'nun istediği kanalda, istediği gazetecilerle sizin Kemalinizin karşısına çıkabilir mi? Efeler diyarındayız. Ben söylüyorum, yetersiz de olabilir. Ben tek başıma çıkacağım. Sen Bakanlar Kuruluyla çık. Çıkartır mı, çıkabilir mi? Efeler diyarında korkanlara yer var mı? Arzu ediyorsa televizyondan
  vazgeçebilir. Efeler diyarındayız, burada meydan burada gel burada hesaplaşalım" 
   
  12 HAZİRAN'DA DERS VERİN 
  Günde 16 saat çalıştığını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, meydanı dolduranlardan günün 10 dakikası CHP iktidarı için çalışmalarını istedi. Bu sefer başa halkın partisini iktidara getirme çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Bu sefer, iş, aş, özgürlük, demokrasi, şifresiz sınav istiyoruz. Evimizde huzur içinde oturmak, telefonlarımız dinlenmesin istiyoruz. Geçmişte hangi partiye oy verdiyseniz verdiniz. Benim başımın üstünde yeriniz var. Bu sefer halk partisine oy verin. Çünkü yeni anlayış var. Angusu kim getirdi Recep bey, angusu da, üreticiye de bitiren Recep Bey, 12 haziranda ders vermesi gerekenlerde sizlersiniz. Gidin dersinizi verin" 
   
  12 MİLYON TAŞERON VAR 
  Türkiye'de 12 milyon taşeron işçi bulunduğuna dikkat çeken CHP Lideri Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: "Taşeron işçiliğini bitireceğiz. Herkes kadrolu, toplu sözleşmeli olacak ve bu hakkı sağlayacağız. Biz insan haklarından, özgürlükten yanayız. İstiyoruz ki bu ülkede bir çocuk bile yatağa aç girmesin. Onun için aile sigortasını getireceğiz. Yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Aileler çocuklarını okula gönderirken, yanaklarından öperek rahatlıkla gönderebilecek. Biz bunu Aydın'da yapıyoruz. Burada size hizmet eden sizin çocuğunuz var. Özlem Çerçioğlu o size hizmet ediyor. Yetki vereceksiniz Kemal kardeşinizde bütün Türkiye'ye hizmet edecek" 
   
  DÜDÜK DAĞITILDI 
  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu dinlemek için Aydın İstasyon Meydanı'na gelen binlerce partiliye, arama noktalarından geçmelerinin ardından düdük dağıtıldı. Kılıçdaroğlu'nun alana girmesinden önce CHP'nin son günlerdeki popüler seçim şarkısı olan Onur Akın'ın "Bir Islıkta Sen Çal" it halkın mitingini yapıyoruz,simli parçası çalınırken; binlerce kişi hep birlikte çocuklar gibi düdük çalarak şarkıya eşlik etti. 
  Binlerce kişinin aynı anda düdük çalması büyük bir ıslık sesi oluştururken; ellerindeki parti bayraklarını sallayan ve ağızlarıyla düdük çalan CHP'liler ilginç bir görüntü oluşturdu. Kılıçdaroğlu'nun kürsüye çıkması sırasında kalabalık, kendisine yöneltilen sorulara hep birlikte düdük çalarak cevap verdi. 

   

   

   

   

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim