Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamalarda , "Enflasyon gerçekleşmesine ve şartlara bakarak çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

LUNA'nın çöküşten günler sonra pompalamasının nedeni ne? LUNA'nın çöküşten günler sonra pompalamasının nedeni ne?


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin bazı konulara değinen Erdoğan zam açıklaması yaptı. Söz konusu zam açıklamasında Erdoğan hem belediyeleri hem de muhalefeti hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi yeni ekonomi modeli ile dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma planlarının hala geçerli olduğundan söz ederken vatandaşları ilgilendirecek bazı noktalara da değindi. Erdoğan, "Biz kaybederken kazananlar kimlerse, biz ağlarken gülenler kimlerse bu felaketin müsebbibi odur" ifadelerini kullandı.

Aralık ayının açıklanan enflasyon verileri 36,1 seviyesini gösteriyordu. Enflasyonla ilgili yaşananlar her şeyin fiyatına da yansıdı. Enflasyon karşısında yorumlarda bulunan  Erdoğan, "Milletimizin hiçbir kesimini enflasyon karşısında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki Temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yeniden değerlendireceğiz. Milletimizin haksız bir fiyat artışı yükünün altında kalmasının önüne geçeceğiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan özel okul ücretlerindeki zam oranlarına da değindi. Özel okul zamlarında artışın tavan fiyatlarının yüzde 36 seviyesinde sınırlandığını belirtti. "Gıdadan kiralara, enerjiden ulaşıma her alanda ciddi artışlarla karşı karşıya kalan gelişmiş ülkelerin kamuoyları sükunetle gelişmeleri takip ediyor. Bizde ise siyasal çıkar peşinde muhalefet ortalığı karıştırmak için gayret içerisinde." ifadeleri kullanıldı. " Türkiye enflasyonun da boynunu kırar, döviz kurunu da zapturapt altına alır, büyümesini de artırır. Gerekirse dünyaya da meydan okur ama muhalefet sorununu nasıl çözer işte onu bilmiyoruz."