• BIST 106.991
 • Altın 151,481
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196

  Erdoğan TT Arena'da bombaladı

  27.05.2012 18:46
  Erdoğan Ak Parti İl Başkanlığı 4. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.
  Erdoğan TT Arenada bombaladı
  Erdoğan TT Arena'da bombaladı Erdoğan TT Arena'da bombaladı Erdoğan TT Arena'da bombaladı

  AK Partililer iddialıyda; 100 bin kişi dediler, TT Arena'yı 100 bin kişiyle doldurdular.

  Binlerce araçlarla Arena'ya taşınan AK Partililer, İstanbul İl Kongresi'nde gövde gösterisi yaptılar.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eşiyle birlikte katıldğı kongrede özellikle ULUDERE konusunda sert mesajlar verdi. Bu konuyla ilgili asıl konuşmayı salı günü grup toplantısında yapacağını belirten Erdoğan, "Uludere üzerinden uluslararası bir karalama kampanyasının yürütüldüğünü" söyledi.

  Medyaya ve BDP'ye bu konuda ağır bir dille yüklenen Erdoğan, Hasip Kaplan'a özel bir başlık açtı. Kaplan'ın Meclis'te söylediği "O emri hangi hayvan verdi" sözünü anımsatan Erdoğan, Kaplan'a "nekrofil (ölü sevici)" dedi.

  İşte merakla beklenen AK Parti'nin İstanbul İl Kongresi'nden önemli detaylar ve Başbakan Erdoğan'ın tüm konuşması:
  Başbakan Erdoğan İstanbul İl Kongresi için TT Arena'ya geldi. 100 bini aşkın Ak Partili'nin katılımı ile gerçekleştirilen kongrede Erdoğan ve eşi büyük tezahüratla karşılandı.

  ARENA KONGREYE BÖYLE HAZIRLANDI
  FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
  AK Parti İstanbul İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'ne katılan partililer, TT Arena'yı doldurdu. Stada gelen onbinlerce kişi, kongreyi adeta bir karnaval alanına döndürdü.

  TÜRKİYE BÖYLE KONGRE GÖRMEDİ
  FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
  AK Parti İstanbul İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi renkli görüntülere sahne oldu. Onbinlerce kişi TT Arena'ya akın ederken, stadın bütün koltukları doldu. Kongre'ye, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Başmüzakereci Egemen Bağış, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğalu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul Milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve çok sayıda partili katıldı.

  DANSÇILAR GÖSTERİ YAPTI
  Başbakan'ın tribünleri selamlayıp yerine oturmasının ardından İstanbul silueti şeklinde hazırlanmış sahnedeki platforma çıkan dansçılar müthiş bir gösteri yaptı. Dansın sonunda protokolde bulunanlar gösteriyi ayakta alkışladı.

  ERDOĞAN'IN SESİNDEN İSTANBUL ŞİİRİ
  Divan başkanlığı seçimi yapılmasının ardından Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından hazırlanan video klip, Başbakan’ın seslendirdiği Necip Fazıl Kısakürek'in 'Canım İstanbul' adlı şiiri eşliğinde gösterildi.
  ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN EN ÖNEMLİ BÖLÜMLER
  Öncelikle bu muhteşem organizasyonda emeği geçen başta il başkanımıza ve ekibine kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum. Bugün burada Ak Parti İstanbul İl Teşkilatımızın 4. Olağan Kongresi'ni yapıyoruz. Buradan herkesi selamlıyorum.

  BİZ İSTANBULL'U HER ŞEYİ İLE SEVİYORUZ
  Biz bu şehrin sokaklarını seviyoruz. Biz İstanbul'un Boğaziçini, vapurlarını, kuşlarını, asırlık çınarlarını, kedilerini seviyoruz. Bu şehrin kulelerini, minarelerini, biz bu şehrin ezanlarını seviyoruz.
  Biz bu şehrin Türkçesini seviyoruz. Biz bu şehrin tüm dillerini, havasını, suyunu seviyoruz. Biz İstanbul'un türbelerini, mezarlarını, kabirlerde yatan sahabelerini seviyoruz.
  Biz sizleri sevdalıyız. Türkiye'nin özü özeti olan İstanbul'a sevdalıyız. Buradan sadece İstanbul'u değil dünyayı selamlıyorum.
  Biz il kongresini yapan stadyumlarda yapan partiyiz. Biz çıkar için, rant için, makam, rütbe için değil dava için biaraya gelmiş kitleyiz.

  KONGRELERİNDE YUMRUKLARIN UÇUŞTUĞU PARTİLER BİZİ KISKANACAKTIR
  Bu muhteşem manzarayı elbette kıskananlar olacaktır. Partilerinde küçük salonları dolduranda, il kongrelerinde yumrukların konuştuğu partiler bizleri kıskanacaktır. Rabbime niyazım şudur: Bir olduk, birlik olduk, birlikte Türkiye olduk.
  Rabbim nazardan saklasın. Hiçbir zaman onlara benzemedik. Bundan sonra da onlara benzemeyeceğiz. Şunu hepinizin bilmesini istiyorum. Biz bu yola İstanbul'un çamur, toz içindeki sokaklarından çıktık. İstanbul bize umut bağladı. Belediye otobüs duraklarında sabahın şafağında işine gitmek için bekleyen işçi kardeşlerimizin üzerimizde emaneti var.
  Esnafın,çiftçinin, sanayicinin üzerimizde emaneti var. Mehmetçiğin, polisimizin, yaşlıların, engellilerin üzerimizde emaneti var. Biz üzerimizde nasıl bir emanet taşıdığımızı iyi biliyoruz.
  Biz Türkiye'yi büyütmeye devam edeceğiz. Sadece İstanbul'da Türkiye'de değil nerede olursa olsun yoksulu bulup üzerimize düşeni yapacağız.

  21.YÜZYILI TÜRKİYE YÜZYILI YAPACAĞIZ
  9.5 yıldır Türkiye'ye rekorlar yaşattık. Türkiye'yi 3 kat büyüttük. Türkiye'yi bölgesel güç haline getirdik. Tüm bunları İstanbul'dan aldığımız ilhamla, desteğiyle Türkiye'yi bu seviyeye taşıdık. Şuan içinde bulunduğumuz Arena bile açılışını gerçekleştirdiğimiz Türkiye'nin en dev stadyumu.
  Siz yanımızda olduğunuz sürece daha fazlalarını yapacağız. İstanbul bizimle olduğu müddetçe 21. yüzyılı Türkiye yüzyılı yapacağız. Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı hiçbir zaman durmadı.
  Biz mola vermeyeceğiz. Heyecanla, çoşkuyla ilk günkü gibi durmak yok yola devam diyeceğiz. Sevgili İstanbullular İstanbul İl Kongremizi iki önemli kabrin yanında gerçekleştiriyoruz. Merhum Adnan Menderes ve Fatih Sultan Mehmet'in türbeleri.
  Ayrıca bugün Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara leke olarak yazılmış günün yıldönümündeyiz.
  27 Mayıs 1960'ta millete hizmetkar olmuş merhum Adanan Menderes'in başında olduğu devleti devirdiler. Buradan onu ve arkadaşlarını rahmetle yaad ediyorum.

  BENİM MUHATABIM MİLLETİMDİR
  Bugün burada çok öenmli konuda hissiyatımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında salı günü grup toplantısında bu meseleye daha ayrıntılı gireceğim.

  Ben medyaya konuşmuyorum. Bu konuda bir Başbakandan öte insan olarak, baba olarak, kardeşiniz olarak milletime konuşuyorum. Bu konuda kimin ne yazdığını önemsemiyorum. Bizim milletimiz anlıyor. Biz milletimizin diliyle konuşuyoruz.
  Bu ülkede son 30 yıldır devam eden terör eylemlerinde 40 bin insanımız, askerimiz yaşamını yitirdi. Medya doğru soruları sormaktan kaçındı. Bazı partiler şehitlerimiz üzerinden istismar üretti. Bazı partiler ölümlere sessiz kaldı. Bazı partiler terörü teşvik ederek kan üzerinden siyaset üretti ve kanla beslendi.
  Ak Parti bu kanlı siyasete gönülden cesaretle dur dedi. Biz milletimizden birşey saklamadık. Biz hadisenin üzerini örmedik örtmeyiz. Biz tarihin en kanlık dönemlerini 28 şubat'ı 27 mayıs'ı dersim'i sorgulayan tek partiyiz.

  KİMSE BİZ İNSANLIK DERSİ VERMEYE KALKMASIN
  Yasakları kaldıran, sisleri dağıtan, cuntaya karşı millet iradesini savunan partiyiz. Cumhuriyet tarihinde ret, inkar politikalarını ortadan kaldıran, partiyiz. Kimse bize vicdan, insalık dersi vermeye kalkmasın. Biz analar ağlamasın dediğimizde tabiki analar ağlayacak diyen zihniyet sanki başına taş düşmüş gibi anaların göz yaşını hatırladı.
  ULUDERE ULUSLARARASI BİR KAMPANYA
  Benim muhatabım milletimdir. Uludere olayı üzerinden Türkiye'de istismar kampanyası yürütülüyor. Uludere üzerinden yürütülen kampanya uluslararası karalama kampanyasıdır. Bu kampanyanın içinde PKK teör örgütü, BDP, CHP bir de belli medya kuruluşları var.
  Uludere için adli adari soruşturma başlatıldı. Mesele kapanmış değil. Vizdansızca, cahilce yazdıkları gibi tazminat ödenip kapanmış değil.
  BU DİKKATİ HERKES GÖRSÜN
  Bizim askerimiz de polisimiz de hem çok büyük bir gerilim, hem de dikkatle işlerini yapıyorlar. Cuma günü, jandarma trafik kontrolünden kaçan araca silahlı müdahalede bulunulmadı, bulunulamadı. Bu dikkati herkesin görmesi lazım.
  Kılıçdaroğlu, “O araç o kadar mesafeyi nasıl gitti” diye soruyor. Hadi, o Kemal Kılıçdaroğlu aklına ne gelirse söylüyor.

  “ARAÇTAN SİVİL ÇIKSAYDI FELAKET OLACAKTI”
  Eğer o gün jandarma araca silahlı müdahale etse, aracın içinden siviller çıksa felaket olacaktı. Ama jandarma o aracı kovalamasa o zaman da belki daha büyük bir felaket yaşanacaktı. Araçta siviller öldürülse, istismarcılar ayağa kalkacak güvenlik güçlerine saldıracaklardır. Hantepe’de, Gediktepe’de olduğu gibi. Niye katırları vurmadınız dediler, niye seyrettiniz dediler. İşte diyenler farklı yazanlardır.
  HASİP KAPLAN'A "O EMRİ HANGİ HAYVAN VERDİ" CEVABI;
  NEKROFİLLER
  Uludere konusunda kendini bilmez terbiye yoksunu isminin başında milletvekili sıfatı olan biri çıkıyor 'O emri hangi hayvan verdi' diyor. Sen insaniyetten sükun etmiş birilerini görmek istiyorsan Uludere sonrasında zil takıp kahkaha atan arkadaşlarına bak. Orada görürsün onları.
  Ben bunlara kendilerine çok yakışan sıfatla konuşacağım. Uludere olayında olayın ardından zil takıp oynayanlar savaşta olur diyenler nekrofillerdir. Bunlar sadece öüler üzerinden siyaset yürütürler. Birde Ak babalar var. Medyaya ölüler üzeriden kampanya düzenleyenler var.
  Salı günü Uludere konusuna tekrar paylaşacağım. Sonrada meseleyi yargıya bırakacağız. Buradan Uludereli kardeşlerime sesleniyorum. Biz sizinle milletimizle aracısız konuşuruz. Biz birbirimizin dilini anlarız. İstismarcılara kulak vermeyin.
  Demokrasiden, demokratikleşmeden asla taviz yok. Aynı şekilde terörle kararlı mücadeleden asla taviz yok.
  Kardeşlerim kapı kapı dolaşacağız. Hakkı hakikati anlatacağız.
  KILIÇDAROĞLU ADAYI OLDUĞU SEMTİ BİLMEYEN BİR SİYASETÇİ
  İstanbul projelerimizden bahsetmem gerek çünkü hafta içi CHP genel başkanı bizim projelerimizden bahsetmiş. Ama bir tavsiye sen bizim projelerimizle uğraşma çünkü biz projelerimiz sizin aklınıza, hayalinize sığmaz. Kılıçdaroğlu'nun hayalinde biliyorsunuz 'kağıttepe' diye bir semt var. Adayı olduğu semti bilmeyen bir siyasetçi.
  İSTANBUL'UN ÇILGIN PROJELERİ
  KANAL İSTANBUL İÇİN ADIM ATILIYOR
  12 Haziran'dan önce açıkladığımız her proje için çalışmalar devam ediyor. Kanal İstanbul dedik di mi? İnşallah bu yıl içerisinde adım atılıyor. İkitelli'de şehir hastanesi demiştik. Teklifleri aldık, süreç bitecek temeli atılacak. Taksim Meydan Projesi demiştik. Bu projenin birinci etabının çalışmaları devam ediyor. Bu projenin çalışmaları sırasında trafik aksamasın diye de çalışmalar devam ediyor.
  Marmaray projesi kapsamında Asya ve Avrupa yakalarında 40 adet istasyon inşaa ediyoruz. Tek yönde saattte 75 bin yolcu taşınacak. Proje tamamlandığında Üsküdar-Sirkeci arası sadece 4 dakika olacak. Gebze'den Halkalı'ya 105 dakikada ulaşmak mümkün olacak.
  İstanbul'a üçüncü bölgesel havalimanını kazandıracağız. Bu havalimanı için yeri belirledik. İstanbul-Ankara arası hızlı tren projesi inşallah 2013'ün sonunda bitiyor.
  Kadıköy-Kartal metro hattının deneme sürüşleri devam ediyor. Temmuz ayındaki emniyet sürüşlerinin ardından inşallah bu hatta hizmete girecek.
  İnşallah yerel seçimlere bu projelerin bir kısmını bitirmiş bir kısmında da önemli bir ilerleme kaydetmiş olarak gireceğiz. 

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim