• BIST 106.926
 • Altın 151,266
 • Dolar 3,6716
 • Euro 4,3392

  Erdoğan Siirt'ten cevap verdi

  15.03.2008 16:54
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kapatma davasıyla ilgili ilk değerlendirmesini Siirt Kadın Kolları Kongresi’nde yaptı.
  Erdoğan Siirtten cevap verdi
  Erdoğan Siirt'ten cevap verdi Erdoğan Siirt'ten cevap verdi Erdoğan Siirt'ten cevap verdi

  Başbakan Erdoğan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından AKP hakkında açılan kapatma davasına çok sert cevap verdi. Erdoğan; "Dünkü olay milli iradeye yönelik atılmış bir adımdır. Kimse AKP'yi laikliğe karşı eylemlerin odağı yapamaz. Bu garabeti yaşatanlar, bunun utancını yaşayacaklardır. Demokrasi, bu ülkenin olmazsa olmazıdır. Vesayet siyaseti bitmiştir. Aşık Veysel'in dediği gibi 'Uzun ince bir yola' çıktık." dedi.

  Başbakanlık olarak bugün 5"inci yılına girdiğini anımsatan Erdoğan şöyle konuştu:

  "Bu Siirt görüyorsunuz çok anlamlı bir şehir. Hep böyle anlamlı günlerde Siirt"te oluyorum. Bunda da yine öyle oldu. Bugün 5"inci yıl. Bir başka anlamlı gelişme yine dün akşam başladı. Sevgili kardeşlerim, biz bildiğiniz gibi demokrasi mücadelesi veren bir partiyiz"

  Erdoğan konuşması, "Ak Partiye kalkan eller kırılsın" sloganlarıyla kesilince sözlerine şöyle devam etti:

  "Sevgili gençler, demokrasi mücadelesini verenlerin, kol kırmakla, el kırmakla, ayak kırmakla işi yok. Demokrasi mücadelesini verenler en büyük dersi sandıkta alırlar, sandıkta. Bu ülkede kimse 16 milyon 500 bin seçmenin demokratik laik sosyal bir hukuk devletine sahip olduğuna inanarak oy verdiği Ak Parti'sini laikliğin odağı haline getiremez, laikliğe karşı olmanın odağı haline getiremez. Ve şunu iyi bilmemiz lazım dünkü olay Ak Parti'ye yönelik atılmış bir adım değildir. Dünkü olay milli iradeye yönelik atılmış bir adımdır, milli iradeye. Bizim ülkemizde herkes eğer başarıya gidecekse demokrasi içinde gidecek. Eğer başarılı olamayacaksak milli irade onu yine sandıkta tecziye ederek oradan geri alacak."

  KONUŞMASI SLOGANLARLA KESİLDİ

  Erdoğan'ın sözleri sık sık, "Türkiye seninle gurur duyuyor", "Siirt seninle gurur duyuyor" ve "Ak Partiye kalkan eller kırılsın" sloganlarıyla kesildi.

  Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

  DEMOKRASİYİ SİNDİREMEYENLERE PRİM VERMEYECEĞİZ

  "Biz bu milleti seviyoruz, millet de bizi seviyor biliyoruz. sevgi karşılıklı. Beraber yürüdük bu yollarda, beraber ıslandık bu yağmurlar..... diyerek yola çıktık AKP'nin dışında Kadın Kolları Kongrelerini böyle muntazam yapan başka bir parti yok. Kadını siyasete taşımayı böyle planlayan bizden başka parti yok. Türkiye'nin kaybedeceği bi siyasetin kazananı olmaz. Kim Türkiyeyi huzursuz ederek kendine fayda sağlayacağına inanıyorsa gaflettedir. Demokrasiyi içine sindiremeyenlere, demokrasi dışı yolları tevessül edenlere asla prim vermeyeceğiz. Artık demokrasi bu ülkenin olsa da olur olmasa da oluru değil olmazsa olmazıdır. Bu milletin teveccühüyle siyaset sahnesinde yer bulanların muhasebelerini yapmaları yerinde olur. Gölgeli siyasetin son kullanma tarihi geçti. Vesayet siyaseti bitmiştir.

  3 ŞEYİ UNUTMUYORUZ

  Üç şeyi unutmayacağız, umudumuzu, birbirimize olan bağlılığımız ve istikrar. Bunlar o güzel yarınların kapısını açacak altın anahtarlar. Bizim umudumuzu kırmayı planlıyorlar, asla başaramayacaklar,i asla bu ülkenin ahnegini bozamayacaklar. Umut ışıltısını asla söndüremeyecekler, birliğimizi asla zedeleyemeyecekler. Değişim istikrarına hiçbir şekilde gölge düşüremeyecekler. Ülkenin rotasının karanlıklara çevrilmesine asla izin vermeyeceğiz. Türkiye'nin gelecek için koyduğu hedeflere ulaşması açısından insanlarımızın kenetlenmesinin çok büyük önemi var

  TRT KÜRTÇE, ARAPÇA VE FARSÇA YAYIN YAPACAK

  Türkiye'nin üzerindeki sır perdesi kalkmıştır. Devletimiz milletimizle bütünleşti, buzlar eridi, Türkiye'ye bahar geldi. Gençlerimiz daha aydınlık, daha güçlü bir ülke olarak taşıyacaklar. Türkiye düne göre bugün daha iyi bir noktada. Bu kazanımlardan geriye dönüş olmaaycak. Demokratik kazanımları bu millete çok görenler olabilir. AKP kurulduğu günden bu yana en üst düzeyde sorumluluk duygusuyla hareket etmiş, sadece bu ülkeye hizmet düşünmüştür. Bu sadece AKP'nin görevi değildir. Demokratik saygınlığa gölge düşürenler bunun vebalini de taşıyacaklar. Bu millet ne badireler atlattı. Ekonomik krizlerin enkazı altından kalkarak bugünlere geldik Millet iradesini hiçe sayarak hukuk tesis edilemez. Bu talihsiz girişimin hukuki zemini yok.

  BU GARABETİ YAŞATANLAR BUNUN UTANCINI YAŞAYACAKLAR

  Milletimizi böyle bir garabetle, ayıpla karşı karşıya bırakanlar bunun utancından kurtulamayacaklar. Müsterih olun, Sandıkta verdiğiniz yetkilere sonuna kadar sahip çıkacağız Biz gece gündüz çalışalım, birileri de çıksın milletimizin kazanımlarını bir çırpıda heba etsin. Türkiye demokrasi yürüyüşünü aksatmadan sürdürecek. Yeni bir demokratik adım için hazırlıklarımız sürüyor. Uydu yoluyla tüm dünyadan izlenecek, İran ve Irak'ın Türkiye'ye yakın bölgelerine yayın yapan Türkçe, Fariça ve Arapça yayın yapacak kanal açılacak. 2009 başında yayına geçecek. Ortadoğu başta olmak üzere geniş bir coğrafyada takip edilecek.

  Hürriyet

  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim