• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Erdoğan gibi çiftçiyi azarladı

  22.09.2008 10:51
  `Öldük bittik' diyen çiftçi önce azarlandı, ardından salondan çıkarıldı
  Erdoğan gibi çiftçiyi azarladı
  Erdoğan gibi çiftçiyi azarladı Erdoğan gibi çiftçiyi azarladı Erdoğan gibi çiftçiyi azarladı

  TBMM eski Başkanı Manisa Milletvekili Bülent Arınç, AKP Turgutlu İlçe Kongresi'nde yüzlerinin gülmediğini belirterek "Öldük bittik, sizden çare bekliyoruz" diyen çiftçi Süleyman Aksu'yu azarladı. Çiftçi Aksu, Arınç ile diyaloğunu sürdürünce partililer tarafından salondan çıkarıldı.

  Turgutlu Beledeyisi Konferans Salonu'ndaki AKP Turgutlu İlçe Kogresine katılan Bülent Arınç, kürsüden, salondaki yaklaşık 400 kişiyi yeterli bulmayıp, "İtiraf etmemiz gerekir ki bugünkü kongrenizin Turgutlu'daki Ak Parti'yi tam yansıtmadığını düşünüyorum" diyerek konuşmasına başladığı sırada araya giren çiftçi Süleyman Aksu, "Yüzümüz gülmüyor Başkanım" diyerek sitemde bulundu. Bunun üzerine Arınç, "Neden hayırdır inşallah, kalk ayağa söyle bakayım" dedi. Çiftçi Aksu, "Çiftçi mağdur, haline bakın, piyasanın haline bakın. Bir Ak Partili olarak teessüf ediyorum" dedi. Bunun ardından ikili arasındaki diyalog şöyle sürdü:

  Arınç "Teesüf ediyorsun, isminiz ne, neredensiniz?"

  Aksu "Musulcalı Köyü'ndenim"

  Arınç "Bittimi sözünüz?"

  Aksu "Bitmedi. Borcumuzu ödeyemez duruma geldik Başkanım. Evet sözüm bitti."

  Arınç "Geçen sene üzümden, üzüm fiyatlarından şikayetçi miydiniz Süleyman Bey? Seni memnun etmek mümkün değil, sözlerinizden belli."

  Aksu "Bir AK Partili olarak ben sizden bir çare bekliyorum"

  Bu diyaloğun ardından arınç sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Anladım otur. Bakın bunlar doğru olan şeyler değil. Geçen yıl 3 YTL'ye kadar üzüm satıldı. Onun da elinde kalmamış çok fazla kazanamamış. 1.5 YTL'den başlayan üzüm 3.5 YTL'ye kadar gitti. Ben tek bir misal vermek için bunu sordum. Geçen sene hiç kimse kalkıp bize böyle ne hesap sordu ne de Allah muhafaza teşekkür etti. Yani ben her sene üzümden dolayı şikayetleri duyan, sabaha karşı Alaşehir'den `kahveden arıyorum, üzüm ne olacak' diye telefon edenlerin hiçbiri, geçen sene telefon etmedi. Herkes üzümden dolayı `Allah bin bereket versin' dedi. Ben size gerçeği söylüyorum, bu sene hükümet olarak ne yapacağımıza gelmedik. Ama siz daha lafın başında `öldük bittik' derseniz, ben sizin Ak Partililiğinizden şüphe ederim. İkincis siz geçmiş yıllardaki politikacılara benziyorsunuz. Başbakan Mersin'de bir çiftçi ile kavga etti dediler, benim Sarıgöl'de çiftçiyle kavga ettiğimi söylediler. `Çiftçi bu partiye tokadını vuracak' dediler. Kafanızı açın, bizim kavgamız çiftçi ile değil, çiftçi görüntüsü altında provokasyon yapmak isteyen gafiller ile ilgili. Çiftçiye neler yaptığımızı herkes biliyor, bu kadar yapmayın arkadaşlar. Hiçbir şey öldük bittik değildir. `Öldük bittik' diyen varsa burada lütfen Ak Partinin dışına çıksın ve kendisini hayata döndürecek bir partiyi en kısa zamanda bulsun, onun için çalışsın. Yedi Senedir tek başına iktidar olan bir parti halkın yüzde 50'sinin oyunu alan bir parti, çiftçiyi öldüren bir parti değildir. Yalan söylüyorsunuz. Bu kadar utanmazlık olur mu? Bu nasıl saçma bir şey. Ne demek öldük bittik."

  Çiftçi Aksu, Arınç'ın bu sözleri üzerine yine "Teessüf ederim" dedi. Arınç da, "Baştan teessüf ettin zaten, sonradan söylemene gerek yok" diye karşılık verdi. Aksu, "Burada herkes biliyor ama kimse sesini çıkartmıyor" diye devam etti. Arınç "Herkes için söylüyorum o zaman. Biz veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bak beni oruçlu ağzımla çok konuşturma" diye çıkıştı.

  Çiftçi Aksu'nun konuşmak istemesi üzerine Arınç, "Lütfen lütfen hadi hadi konuştun konuşacağını. Şimdi beni dinle" dedi. Aksu'nun "Ben senin kadar Ak Partiliyim" demesi üzerine de Arınç, "Ak Partili gibi konuş o zaman. Mübarek oruç saatinde iftar saatinde bu kadar olmaz" dedi. Aksu'nun "Bana kimse yalancı diyemez" sözlerinin ardından Arınç'ın, "Tamam, hadi bakalım" demesiyle çiftçi Süleyman Aksu'nun yanına gelen partililer oturduğu yerden kaldırarak, kongrenin yapıldığı salondan dışarı çıkarttı. Bu tartışmanın ardından kongre yapıldı.

  Vatan

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim