• BIST 106.991
 • Altın 151,930
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196

  Erdoğan duruşma salonuna!

  19.03.2008 10:00
  Başbakan Erdoğan'ın başının belası Leman yine yaptı yapacağını! İşte Leman'ın son bombaları
  Erdoğan duruşma salonuna!
  Erdoğan duruşma salonuna! Erdoğan duruşma salonuna! Erdoğan duruşma salonuna!

  Bu hafta kapatma davasını ele alan Leman, Başbakan'ı yine kızdıracak!

  Erdoğan'ı mahkeme önünde çizen Leman'cılar ikinci kapaklarında da önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gelecek olan Paris Hilton'u çizdi.

  Derginin Erdoğan ile ilgili kapağında şu satırlara yer verildi:

  "16 yıldır Leman, 23 yıldır Limon tarihimiz boyunca 100'lerce davadan yargılandık. Ağır ceza, asliye-hukuk, DGM'ler 2.adreslerimiz oldu.

  Aleyhimize açılan davaların kiminden beraat ettik, kimilerinden mahkum olduk.Bazılarından erteleme cezaları aldık..

  Yeniden aynı suçu işlediğimizde misliyle cezalandırılma korkusu üzerimize baskı olarak hissettirilmeye çalışıldı..

  Hapislere düştük. Aylarca, yıllarca kaçak olarak yaşamak zorunda kalanlarımız oldu. Evlerimiz, çalışma ofislerimiz basıldı.

  Ailelerimiz korkutuldu, tehdit edildi. Baskı altına alınmaya çalışıldı..100'lerce milyar para cezası ödemek zorunda kaldık. Çoğu zaman yapayalnızdık.. O yıllarda basın, medya bırakın destek olmayı haberlerimizi bile yapmıyordu..

  Oysa ne biz ne de dergilerimiz onların dikkate almaya çalışacağı kadar marjinaldi.. Dergimiz onların dergilerinin rüyalarında göremeyeceği 100.000'ler satıyordu...

  Bizim yazı çizdiklerimizle cezalandırılmaya çalışıldığımız hiçbir olay, vaka, insan hakları ihlalleriyle ilgili Erdoğan'ın kayda geçmiş bir itirazı duyulmadı.. Onlarca sol, sosyalist parti kapatılırken gıkı çıkmamış..

  Hapishaneler kavrulup, F tipleri trajedilerine imza atılırken aktif bir siyasetçi olarak kılını kıpırdatmamış..Daha üç gün önce kendi marifeti olan emekçilerin hayatını tam olarak kaldıran sosyal güvenlik yasa tasarısına karşı yasal eyleme geçen işçilere esip gürleyen oydu..

  Şimdi karikatürcülere karşı dava açma rekortmeni başbakan olarak tarihe geçmeyi garantilemiş olarak Yargıtay başsavcısının partisi aleyhine açtığı davaya feveran ediyor..

  Ne demişler alma Leman'ın ahını!!!"

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim