• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Erdoğan Diyarbakır'da

  21.02.2009 14:32
  AKP'nin Diyarbakır mitingi başladı. Erdoğan, miting alanında coşkuyla karşılandı.
  Erdoğan Diyarbakırda
  Erdoğan Diyarbakır'da Erdoğan Diyarbakır'da Erdoğan Diyarbakır'da

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin Diyarbakır mitinginde konuşuyor... İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

  - Diyarbakır"da bulunmaktan, sizlerin adalet talebine ortak olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.

  - Diyarbakır"daki bu samimi heyecan ve coşkudan dolayı sizleri ayrı ayrı tebrik ediyorum.

  - Görüyorum ki AKP"nin Kocaeli mitingindeki muhteşem tablo, Samsun"daki muazzam heyecan, Nevşehir"deki coşku seli, aynı şekilde Diyarbakır"da da ortaya çıkmış, birlik ve beraberlik siyasetimiz burada da gönülleri fethetmiş durumda.

  - Türkiyeli olma ruhu işte tamda budur. Bu ruha uygun bir siyaset işlediğimiz için bugün buraya sadece miting yapmaya gelmedik. Aynı zamanda dev projelerin açılışı için burada bulunuyoruz.

  - Siyasetten tek muradımız tek arzumuz insanımıza hizmet etmektir. Gönüller kazanmaktır. Bizler bu arzu ile Diyarbakır için çıtayı yükselttik.

  - Diyarbakır için Kutbettin Arzu dedik. Daha önce milletvekili olara TBMM"ye gönderdiğiniz bu evladınızı, bu sefer çok daha güçlü bir iradeyle kucaklayacaksınız. Yegane arzumuz, önümüzdeki seçimde Diyarbakır"ın hak ettiği hizmetlere, layık olduğu yönetimlere ulaşmasıdır.

  GECİKEN HİZMETLERİ TELAFİ EDECEĞİZ

  - Müjdeler olsun Türkiye"ye, müjdeler olsun Diyarbakır"a…

  - 29 Mart 2009 sabahı yeni bir dönem başlayacak. 29 Mart"ta yeni bir bahar, yeni bir nevruz ülkemizi baştan başa saracak.

  - Kara kış zemheri yerini dirilişe uyanışa hizmete adalete bırakacak. Dicle nehri o gün çok daha farklı bir hizmetle buluşacak. Çin seddiyle boy ölçüşen surlarıyla, Diyarbakır"a taze bir huzur iklimi gelecek.

  - O gün geldiğinde “Diyarbakır şad akar Urfa Mardin"e bakar” türküsünü yeniden hep birlikte söyleyeceğiz.

  - O gün geldiğinde kayıp yılları, ertelenen talepleri, geciken hizmetleri hep birlikte telafi edeceğiz.

  -29 Mart 2009 günü millet iradesi tecelli edecek. 29 Mart"ta büyük Türkiye iradesi sandıktan çok daha güçlenmiş olarak çıkacak.

  ÜÇ TEMEL HAREKET HATTI

  - Hukuk, hürriyet, hizmet… Bu üç temel husus siyasetimizin ana eksenidir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu ilkelerimizin takipçisi olacağız. Biz tarihimizi medeniyetimizi devletimizi sizlerle birlikte inşa ettik. Biz aynı bedenin içindeki ruh, aynı bünyenin unsurlarıyız.

  - Fırat ve Dicle nehirleri gönüllerimize aktıkça, ebediyete kadar birlikte yürüyeceğiz.

  KENDİNİ DEVLET ZANNEDENLER…

  - Dün devletin gücünü istismar edenler, kendilerini devlet zannedenler, bugün hukuk karşısında yapayalnız kaldılar.

  - Biz AKP kadrosu olarak bu memleketin hem aklı hem gönlü hem vicdanı olmak için yola çıktık.

  - Bizden ziyade eserlerimizin konuşulduğu bir siyaset yapıyoruz.

  - Bizim siyasetimiz birlik siyasetidir, bir bütün olarak insanlarımızı kucaklama siyasetidir.

  MİLLETİN AŞINA MÜDAHALE EDİYORLAR

  Bu ülkede siyaset yaptığı halde, oy istediği halde, birileri devletin vatandaşa uzanan yardım elinden bile rahatsız oluyor.

  Doğuda güneydoğuda vatandaşın aldığı sosyal yardımlara dil uzatıyorlar. Bir yandan hukuka milli iradeye öte yandan milletin aşına müdahale ediyorlar.

  Bir yandan hukuksuzluğun avukatıyız diyorlar, bir yandan devletin toplumla barışmasını engellemeye çalışıyorlar.

  Neredeyse anayasa"nın sosyal hukuk devleti ilkesini kaldırmayı teklif ediyorlar. Sonra da biz sosyal demokratız solcuyuz diyorlar.

  GEÇMİŞE TAKILIP KALMAYACAĞIZ

  - Geçmişin hesabını özenle tutacağız. Kimin ne dediğine dikkatle bakacağız. Bu ülkede kimin yara kaşıdığını, kimin yara sardığını da çok iyi bileceğiz.

  - Geçmişe takılıp kalmayacağız, yüzümüzü geleceğe çevireceğiz. Geçmişin yanlışları, diriliş ruhumuzu yaralamayacak. Ümitlerimiz daima taze olacak.

  - Bugüne kadar olmaz olamaz imkansız denilen şeyleri yaptık, başardık. Yılların tahribatını düzeltmek zaman alıyor. Ama umutlarımız düne göre daha taze. Türkiye"den yayılan bu sıcaklık bu kardeşlik iklimi, Kuzey Irak"tan Balkanlara, Gazze"ye kadar dost ve kardeş milletlerin yüreğini serinletiyor.

  BİZİM KİTABIMIZDA STATÜKOCULUK YOK

  - Türkiye"nin hiçbir meselesi çözümsüz değildir.

  - Dün birbirimizi daha az anlıyorduk, ama bugün daha iyi anlıyoruz. Aramızdaki ön yargıları kaldırdıkça birbirimizi daha çok seviyoruz.

  - Husumeti değil hısımlığı, gerilimi değil kardeşliği güçlendiriyoruz.

  - Herkes şunu çok iyi bilsin. Bizim kitabımızda statükoculuk yok. Milletin taleplerine kulak tıkamak yok. Bizim kitabımızda reformculuk, değişim var gelişim var. Millete efendilik taslamak değil, millete hizmetkar olmak var.

  MASKELER DÜŞÜYOR

  - Sizler hatır, vicdan nedir iyi bilirsiniz. Defalarca yüksek gönüllerinizi gölgelemek isteyenlerin elini boşa çıkardınız.

  - Elini vicdanına koyan herkes, Türkiye"nin şehirlerimizin ilçelerimizin kasabalarımızın nereden nereye geldiğine dikkat etsin.

  - Sadece ekonomiden siyasi istikrardan söz etmiyorum. Tarihi bir dönüşüm ve değişim yaşıyor Türkiye.

  - Zifiri karanlıklar aydınlanıyor, maskeler düşüyor. Haksızlık üretenler deşifre oluyorlar.

  - Yaşanan sürecin adı bir arınma sürecidir. Temiz siyaset temiz yönetim sürecidir. Bu arınmayı en çok sizler hissediyorsunuz. Bugünlerin anlamını yarın çok daha iyi hissedeceksiniz.

  - Bir zamanlar bir AKP iktidarı vardı, farklı bir Türkiye teslim aldı, ama farklı bir Türkiye"yi bize teslim etti diyeceksiniz. Hakkaniyet sahibi olan herkes kabul eder ki bugün ne 1980"li yılların kâbusu, ne 1990"lı yılların karanlık yılları var.

  KARANLIK ODA FİLMİNİN HER KARESİNİ EZBERLEDİK

  - Masum gençleri nifakla kör ideolojilerle çıkmaz sokakta zehirleyenlerin esasen işbirliği içinde olanlar nasıl da ortaya çıkıyor. Kardeşi kardeşe hasım hale getirenlerin nasıl dümenler çevirdiğini hangi kutsal değerleri kirli emellerine alet ettiklerini, kamuoyumuz hayretle seyrediyor.

  - Hangi tarafta yer alırsa alsın, çetelerin, mafyaların, terör şebekelerinin, birbirinin değirmenine su taşıdıklarını, artık benim güzel halkım biliyor.

  - Düne kadar olup biteni anlamamız imkansızdı, şimdi gördük ki orası karanlık bir alem. Karanlık işler çevirenler hep bir alem.

  - Biz bu karanlık oda filminin her karesini ezberledik artık. Kitleleri meydanlara zorlarken, perde gerisinde birbirlerini nasıl desteklediklerini biliyoruz artık.

  - Suç örgütleri bu ülkeden elini çeksin diyoruz.

  Bu millet bu ülke bu vatan, düştüğü yerden doğrulmaya başlamıştır. Buradan geriye asla gidilmeyecektir. Biz milletimize güveniyoruz ve milletimizde bize güveniyor. Bu güvenin hakkını vereceğiz.

  - Tüm Türkiye"ye sesleniyorum. Türküyle, kürdüyle, lazıyla, gürcüsüyle, boşnağıyla, arnavutuyla T.C. devletinin vatandaşları olan bir milletiz.

  - Şiddeti terörü reddeden herkese değil elimizi kucağımızı da sonuna kadar açtık, açıyoruz ve açacağız.

  -Birlikte kurduğumuz cumhuriyete sahip çıkıyoruz, demokrasiye inanıyoruz. Şiddet ve terörün hak ve özgürlüklerin düşmanı oluğunu artık herkes bilmelidir.

  ETNİK SİYASET YAPMADIK ETNİK MİLLİYETÇİLİK YAPMAYACAĞIZ

  - Bizim insanlara bakışımız nedir?

  -Yunus"un diliyle, “Yaradılanı yaradandan ötürü severiz” bakışımız bu.

  - 3 kırmızı çizgimizden taviz vermedik vermeyeceğiz.

  - Etnik siyaset yapmadık, etnik milliyetçilik yapmayacağız.

  - Çünkü bunlar Türkü Kürtten, Lazı Çerkezden her birini birbirinden ayırt edip, birbirine düşman eden yaklaşımlardır, biz bu oyunun içerisinde olmadık olmayacağız.

  - Bölgesel milliyetçiliğinde karşısındayız. Doğu"yu batı"dan kuzey"i güney"den asla bunları da birbirinden ayırmayacağız.

  - Dinsel milliyetçilikte yapmayacağız, aleviyi suniden ayırmadık ayırmayacağız ve T.C. vatandaşlığı üst kimliğinde herkes aynı sevgiyle bağrımıza basıyoruz. İnsanları namerde muhtaç etmeyeceğiz.

  - Duydum ki Diyarbakır"a bizim kaynak aktarımında adaleti gözetmediğimize dair kirli yanlış bir propaganda yapılıyormuş. Bundan daha büyük bir ayıp olamaz.

  - Ayrımcılık benim en çok altınız çizdiğim kırmızı çizgidir. Bunun aksini kimse ispat edemez. Ben belediye başkanlığından geldim ve bunun çilesini çektim ama geldiğimden beri bunu kimseye çektirtmedim. Bu benim meselemdir. Hükümeti kurduğumuzda ilk yaptığımız işlerden biri, borç gözetmeksizin en az yüzde 60"ının kendilerine gönderilmesiydi.

  - 2003 – 2008 arası Diyarbakır Büyükşehir"e, tam 307 trilyon 473 milyar lira gönderilmiştir. Bankamızca bu gönderildi, bu sadece belediyelere gönderilenlerdir. Hiçbir proje geri gönderilmemiş ve tam 23 trilyon projeler için gönderilmiştir.

  - Bu kaynakla neler yapılıp yapılmadığını sizler daha iyi biliyorsunuz. Eminim 29 Mart günü bunu sizler değerlendireceksiniz.

  - Biz adaletten haktan hakkaniyetten sapmayız. Merkezi yönetim olarak, vatandaşlarımız değil bütün dünyaya, bu ülkenin hüviyeti mayası özü birdir. Dolayısıyla bu millet birdir. Bu milletle birlikte byük rüyalarımız var. Bu millete inandığımız için 81 vilayet bizi kucaklıyor. Biz diyoruz ki hepimiz bu ülkenin asli unsuruyuz. Birinci sınıf vatandaşıyız.

  - T.C. devleti bizim, hepimiz kendi ülkemize ev sahibiyiz.burada kimse kimseye misafir muamelesi yapamaz. Bu ülke bu vatan bu istiklal bu bayram bizim.

  - Aynı evin içinde kız kardeşiniz hukukunu bile adaletle kollayabilirsiniz. Eğer o duygu kaklıysa bir aileyi bile ayakta tutamazsınız.

  - Bizi başka yere odaklamak isteyenler, hızımızı kesmek isteyenler varsın kendi küçük dünyalarıyla baş başa kalsınlar. Biz onların Türkiye kadar büyük düşünemediklerini biliyoruz. Bu inançla boşaltılan köylere yeniden hayat getirdik. Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgelerimizde köylerinden ayrılan ailelerden gönüllü olarak geri dönmek isteyenlerin köye dönüşlerini sağlamak üzere Köye Dönüş projesi yürütülüyor.

  - Terör ve terörle mücadeleden doğan zararların karşılanması için kanun çıkardık. Bunu AKP olarak biz yaptık. İradeleri dışında terörden zarar gören vatandaşlarımızın zararlarını verelim. 363 bin başvurudan 158 bini sonuçlandı. Peki ne ödedik? 818 trilyon ödedik. Ayrıca 399 trilyonunda ödemesi kararlaştırıldı.

  - Gittiğim her şehirde ne yapıyorsak, Diyarbakır için bu bölge için neler yaptığımızı anlatacağım. Ama büyük fotoğrafa birlikte bakalım. Ülke fotoğrafına büyük fotoğraf olarak bakmazsak büyük düşünemeyiz.

  - Bir çeteyi bir ordu gibi gösterirler, ağaca bakarlar ama ormanı görmezler onlar daima küçük olsun benim olsun derler. Siz onların kimler olduğunu iyi biliyorsunuz.

  - Onlar milletin talepleri karşısında devletimize körlük tavsiye ederler. Bu yüzden demokrasiyi milletten esirgerler. Bu yüzden sizden oy istemeye bile yüzleri tutmaz.

  - Biz ise AKP olarak Türkiye"ye yeni bir siyaset getirdik. Türkiye"nin partisi olduk, batıyı kazanalım doğuyu kaybetsek de olur demedik. Sayın Baykal diyor ya, Sayın Başbakan Diyarbakır"a neden gidiyor diyor. Burası senin vatanın, 81 vilayetten bir tanesi. Nasıl gelmem buraya?

  - Ardından da şunu söylüyor, başbakan"ın güvenlik güçleri var diyor. Bu güvenlik güçleri Tayyip Erdoğan"ın değil Türkiye Cumhuriyeti"nin güvenlik güçlerinin.

  - Sayın Baykal gibileri ne yazık ki Sivas"tan bu tarafa zaten gelmiyorlar ki…

  - Bu ülkenin başına çorap ördüler, kar maskelerinin ardında yüzlerini gizlediler. Diyarbakır İç Kale"deki hapishaneden, Bayrampaşa"da yaşanan acıları dindirmedi. Allah"a şükürkü o acıların yaşandığı mekanlar bizim iktidarımızda tarihe karıştı. Şair Nazım Hikmet"in iade-i itibarını 60 yıl boyunca tartıştık durduk.

  - Bize eğilmek yakışmaz, eğilmedik, eğilmiyoruz, eğilmeyeceğiz.

  - Nice gencimiz bu yüzden Türkiye"nin tarihiyle barışamadı. Bu sembolik tartışmalar yüzünden ne civanlar annelerinden ayrı kaldı. Kutsal annelik bile kutuplaşma yolu seçildi.

  - Vatanımızın onurunu korusun diye gönderen anneler gözyaşlarına boğuldu. Annelik etnik köken mezhep ayrımına takılmaz. Biz istiyoruz ki anneler üzülmesin, annelerde küçücük yavrularda istismar edilmesin.

  - Bu acılara son verilsin artık. Biz hükümet olarak tek bir kararla 60 yıl süren tartışmaya son verdik. Peki ne oldu?

  -12 Eylül darbesinden sonra Cem Karaca diye bu ülkenin sanatçı bir evladı yurt dışında yaşamak zorunda kalmıştı. Özal Karaca"yı ülkeye getirdiğinde ne kadar özlediğimizi fark etmedik mi?

  -TRT Şeş dedik. Bu kanalın yalnızca ülkemizde değil ne kadar sıcak bir ilgi uyandırdığını biliyorum. Peki ne oldu? Adalet yara mı aldı yoksa güçlendi mi? Bu kimin oyununu bozdu? Birileri neden bize hayırlı olsun bile diyemedi. Muhalefet sağıyla soluyla bize karşı çıktı. Milletin mutluluğuna ortak olamadı.

  BAYKAL'IN AVUKATLIK RUHSATI GİDEBİLİR

  - Siyaset milletin taleplerini karşılamak değilse nedir? Özgürlük alanını genişletmek değilse nedir? AKP"nin millete dayalı olan siyaseti budur. Bu bir özgüven meselesidir.

  - Suça bulaşmamış herkesi evine çağıran siyasete sırtlarını dönenler, AKP"nin uygulamalarını takdir edemeyenler ne kadar siyaset yapıyorlar?

  - Yoksa onlarda buranın CHP"si olmak istiyorlar? Onlarda mı birilerinin avukatı olmak istiyorlar?

  - Uyarıyorum, Baykal"ın avukatlık ruhsatı yakında, belki de 29 Mart"ta iptal olacaktır.

  - Bu millet kimsenin ardı sıra gitmez. Küçük düşünenler, Diyarbakır Hakkari Bingöl Batman Muş Siirt Van modernleşme sorunlarını hallederse, diğer sorunlar çorap gibi sökülür. Bunun için mi yoksulluğu işsizliği buranın değişmez kaderi olarak göstermeye çalışıyorlar?

  - AKP döneminde Doğu ve Güneydoğu"ya 11.7 milyar yani yaklaşık 12 katrilyon yatırım yaptık. 6 senede 12 katrilyon.

  GAP'I 2012'DE TAMAMLIYORUZ

  - GAP, DAP ve KOP ile, tarihi eserlerin onarımından eğitimden sağlığa sulamaya kadar tarihi yatırımları bölgeye yatırıyoruz. GAP"ı 2012 sonu itibariyle tamamlıyoruz. Belediyecilik şehircilik bizim işimiz. Diyarbakır"da kalitesiz bir belediyeye layık değildir.

  - Nasıl kapalı yolları açtıysak 2003 yılında Diyarbakır"ın köylerinde sadece 161 yerleşim yerinde içme suyu varken, 6 yılda tam 1572 köy ve mezraya su getirdiysek, sadece bugün tam 4006 konutun anahtarını mülk sahiplerine teslim ediyoruz, teslim edeceğiz.

  - 4000 ev, 4000 aile, İzmir için olduğu gibi, Diyarbakır"a da bir hava sağlık helikopterini verdik. Artık helikopterimiz gelecek hastamızı alacak ve diğer illere götürecek.

  - Diyarbakır"ın tarihi mirasıyla, modern bir büyükşehir olmasını istiyoruz. Şu anda bunları yapılmamış olarak değil, bu projeler hazır. Bunları bizzat kendim takip ettim.

  - Bunlar ideolojiyle olmaz, bunlar belediyeciliği bilenlerle olur. Siz AK belediyeciliğe görevi verdiğinizden itibaren 30 Mart"ta yeni Diyarbakır farklı şekilde ele alınacak.

  - Haydi kızlar okula kampanyasıyla çok sayıda çocuğumuzu okula kazandırdık. Bu arada anneler iyi bilir bu işi. Eskiden okullar açılırken, kitaplarımızı bulabilir muyduk_?

  - Şimdi okullar açılırken, kitaplar sıralarımızın üzerinde hazır mı?

  - CHP ne dedi biliyor musunuz? Fakire veriyorsunuz anlıyoruz da zengine neden veriyorsunuz dedi. Öğrencilerin fakiri zengini olmaz.

  - Anneler karşımıza çıktı, iyi güzel de benim param yok.. Senin gelirin mi yok, sana şunu yapacağız. Eğer ilk öğretimdeyse erkek evladın için ayda 20 milyon, kız evladın için 25 milyon. Orta öğretimde ise erkek evladına 35 milyon, kız evladına 45 milyon vereceğiz dedik.

  - Pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Anneye, parayı da annenin hesabını yapıyoruz, babaya değil. Niye? Babaya versek duman olup gidecek.

  - Bütün bu 6 yıl içerisinde şartlı nakit transferinde Diyarbakır"a verdiğimiz para 90 trilyon.

  SAĞLIK

  - Sen daha önce bu hastanelerde kuyrukta bekliyor muydun? Reçeteyi verdiğin zaman ilacının bir kısmını alıyordun. Şimdi öyle mi?

  - Onun için durmak yok yola devam. Onun için işimiz hizmet gücümüz millet. Bu yola devam edeceğiz.

  - Yapımına bizden önce başlanan 320 yataklı kadın doğum hastanesini, 50 yataklı devlet hastanesini, 50 yataklı çermiş devlet hastanesini ve 25 yataklı Dicle devlet hastanesini biz tamamladık ve hizmete açtık.

  - Şimdi en büyüğüne geldik, 530 yataklı bölge eğitim ve araştırma hastanesini 3 yıl gibi kısa bir sürede tamamladık, Diyarbakır"ı böylece sağlık üssü haline getirdik. 13 Sağlık Ocağı, 1 sağlık merkezini tamamladık. Diyarbakır adalet sarayı restorasyon çalışmaları devam ediyor. Bismil adalet sarayını tamamladık.

  ULAŞTIRMA

  - 2002"ye kadar Diyarbakır"da yapılan bölünmüş yol miktarı 44 km. 79 senede yapılmış. Biz ise 6 yılda Diyarbakır"da 207 kilometre yol yaptık.

  - Bugün tam 4006 konutun anahtar teslimini yapıyoruz. Bütün projelerimizi tamamladığımızda Diyarbakır"da 12 bin konut yapmış olacağız.

  - Bu neredeyse 50 binin üzerinde bir nüfusun ev sahibi olması demektir.

  SOSYAL YARDIMLAR

  - Kömür yardımlar devam ediyor, ücretsiz kömür yardımı sobasıyla fakir fukaraya ulaşacak.

  TARIM

  - Tarım Bakanı burada. Eğer Tarım Bakanı Diyarbakır"a bir yanlış yapıyorsa hesaba çekin. Diyarbakır"daki tarımı çiftçilerimizi ihmal etmedik. 2003 – 2008 döneminde diyarbakır"da toplam verdiğimiz destek 1 katrilyon tarımsal destek verdik.

  - İnşallah şimdi Pazartesi gününden itibaren gübre ve mazot desteğiyle ilgili de 1 katrilyon destek hesaplara giriyor.

  YATIRIMCI NEDEN GELMİYOR

  - Buraları teşvik kapsamına niye aldık? İşverenler yatırım yapsın diye değil mi? Peki işveren buraya neden gelmiyor, neden gelemiyor? Bir yatırımcı buraya gelemiyorsa, önce güven ister.

  - Bir yerde terör varsa, yatırımcı oraya gelmez. Güven olmayınca, gelemiyor. Diyarbakır"ın kendi girişimcileri bile buraya gelemiyor. Onun için işte oylarımızı verirken dikkat edeceğiz. Oyu nereye vereceğiz? Güvene mi, güveni tehdit edenlere mi?

  - Halk Bankasına bakıyoruz, esnafa verilen krediye bakıyoruz, 2002"de 221 esnafa 60 bin lira yani 60 milyar verilmiş. Peki biz ne vermişiz? 2064 esnafa 30 trilyon vermişiz.

  - Söz verdik, Diyarbakır"a doğalgazı getirdik mi? KÖYDES çalışmaları için 147 trilyon harcama yaptık. Artık suyu yolu olmayan köy neredeyse kalmadı. Bizden önce böyle bir şey var mıydı?

  - Bunlar hizmetlerden bazıları, daha çok yapacak işlerimiz var. Sizin güveniniz, duanız sayesinde çözülmeyenleri de çözeceğiz.

  - Biliyorum ki sizler de Diyarbakır için durmak yok yola devam diyeceksiniz.

  - Şimdi Kutbettin Arzu kardeşimin, boyunun böyle küçük olduğuna bakmayın. Atom karıncadır, atom. Hem yüksek mimar oluşu sebebiyle, yıllarca sanayi ve ticaret odasında yaptığı görevler nedeniyle, Diyarbakır"ı iyi okuyan biri olarak, büyükşehir başkan adayımız olarak, inşallah 30 Mart sabahı iş başı yapacaklar.

  - İnanıyorum ki Kutbettin Arzu kardeşim, sizin hakkaniyet duygularınızı temsil edecek. Gelin bu medeniyet yolcuğunda durmadan devam edelim. Gelin 29 Mart"ta mührü AKP"ye basalım. Bu ülkenin mutlu geleceğini hep birlikte inşa edelim.

  - Gün birlik günüdür, beraberlik günüdür. Son söz sizin, karar sizin. Bu ülke hepimizin.

  Hürriyet

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim