• BIST 108.489
 • Altın 152,547
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Erdoğan CHP'ye takoz dedi

  20.11.2007 19:36
  Erdoğan üçüne de yüklendi. CHP, MHP ve DTP eleştirilerden nasibini aldı..
  Erdoğan CHPye takoz dedi
  Erdoğan CHP'ye takoz dedi Erdoğan CHP'ye takoz dedi Erdoğan CHP'ye takoz dedi

  Başbakan Erdoğan muhalefeti yaylım ateşine tuttu. Erdoğan, projelerini engellemekle eleştirdiği CHP'yi 'takoz'a benzetti.

  MHP'yi 'siyasi linç' yapmakla eleştirdi, DTP'yi de terörü bırakıp demokrasiyi tercih etmesi çağrısında bulundu.

  İşte Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında muhalefeti kızdıracak açıklamaları:  YA TERÖR YA SİYASETİ TERCİH ET


  Gerilimden, kutuplaşmadan medet umanlar var. Son günlerde belirli şehirlerde gerginliği artırmaya çalışanlar, milletin sağduyulu yaklaşımıyla atıl kalacaktır.

  Hukuki meşruiyetini yitirenler varlık nedenini yitirir. Demokrasiyi içine sindiren herkes sistem içinde tutulmalı... Hukuka uygun olmak kaydıyla tüm farklı görüşlere tahammül gösterilmeli.

  Terör ile demokrasi arasında tercih umanlar demokrasiden medet umamazlar. Teröre sırtını dönen herkes birdir farklıdır demokratik yarışın içindedir.

  SİYASİ LİNÇ KİTABIMIZDA YOK

  Siyaseten lincin bizim kitabımızda yeri yok. Ancak demokrasi ve hukuk kitabında da teröre kan dökmeye yer yok. Dışarıdan hiç bir müdahale bizi zaafa uğratamaz. Yeter ki bir olalım diri olalım adalet meşalesini daha da yükseltelim.

  CHP'YE TAKOZ OLMA ÇAĞRISI

  Dün 22 Türk firmasına ödül verdik. Dünyanın en büyük 225 müteahhitlik şirketi arasında girdiler. 2002'de bu sayı 14'tü. Sadece yapılar inşa etmiyorlar. Türkiye'nin bir yerde tanıtımını yapıyorlar. 48 ülkede Türk şirketleri 105 milyon dolarlık iş yaptı.

  Acaba birileri çıkıyor biz nasıl takoz oluruz derdinde. Biz diyoruz ki takoz olma yardımcı ol. Bu millet senin kadrini bilir. Acaba hayır yapanı nasıl engellerim iktidar olurum diye düşünüyor. Muhalefet çözüme katkıda bulunmaktır. Muhalfete bunun yollarıın da anlatmaya çalışıyorum.

  Acısını geçen 5 yılda çektik. Projelerimiz engellenmeseydi Türkiye çok daha farklı olacaktı. Dikili ağacı olmayanlar bunu anlamazlar. Kim bunlar halkçı olduğunu iddia eden parti. Sosyal projelerimizi engellediler. Bunlar halkçı olamaz kaymak takımıyla yürüyorlar.

  DTP'LİLERE GÜVERCİN ELEŞTİRİSİ

  Terörizmi AK Parti ile yan yana getirmek gaflettir. Ya silahı tercih edersiniz ya da siyaseti. Meydanlarda güvercin uçurmak kolay... Güvercin bol, herkes uçurur. İcraat, icraat...Öyle güvercin uçurmakla bu olmuyor. Bir taraftan güvercin uçur, öbür taraftan gel bu ülkenin barış dinamiklerine fitili koy ve ateşle...

  Yok böyle bir şey. Bunu bir defa çok iyi bileceksin ve bunu da kimse yutmaz. Yutmuyor da...Benim Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Kürt kökenli vatandaşım, kardeşim de yutmaz, Doğudaki de yutmaz, 7 bölgesindeki de yutmaz. Zaten yutmuyor da...Birileri de bunlar Kürtlere 'kardeşim' diyor. Tabi ki benim kardeşim. Bu ülkenin kadim değerlerini benimseyen herkes kardeşimizdir. Bu yüzden Güneydoğu'da birinci parti olduk.

  ORTA ASYA EDEBİYATI

  Türk cumhuriyetlerine Daimi sekreterya teklif ettik Merkezi de Ankara olacak. Bizi birleştiren bağlar büyük yeni imkanlar sağlıyor. Sosyal kültürel ve ekonomik açıdan yeniden şahlanmalıyız.

  Geçmişte 'Orta Asya' ve 'kardeşlik' edebiyatı yapıldı ama rasyonel anlamda gerçekleşmedi. Biz edebiyatında değil uygulamasındayız. Farkımız bu. Sağlam köprüler kuruyoruz.

  Hep konuşurlar Orhun abideledi. Ne yaptınız hiç oralara gittiniz mi yok. Moğolistan'a gittik. Karakurum'la Orhun abideleri arasında 42 km yolu asfaltladık.

  Bakü-Tiflis-Kars demiryolu yeni dönemin başlangıcı olacak. Biz düşman değil dost üretiyoruz. Yunanistan'a doğalgazı biz veriyoruz. Türkiye 21. yüzyılın İpek Yolu'nu hayata geçiriyor.

  ELİ SİLAHLI KOVBOY DEĞİLİZ

  Yatıp kalkıp sadece terörü konuşuyorlar. Türkiye'nin gündemi sadece terör değil. Bu iki aylık mesele değil. Biz bu konuda konuşmak değil iş yapmak istiyoruz.

  Askerimizle sürekli istişare ediyoruz. Ama ikide bir çıkarsan, dersen
  'ne bekliyorsun, ne duruyorsun?' Kusura bakmayın, bu devlet adamlığına yakışmaz. Tezkere aldıysak harekat emri almadık.Biz eli silahlı kovboylar değiliz. Siyasetçiden aklı selim beklenir, kimse bizden duygusallık beklemesin.

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim