AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, Kahramanmaraş kent merkezinde bulunan 12 Şubat Stadyumu'nda depremzedeler için Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından kurulan çadır kentteki yurttaşları ziyaret etti.

Depremzedelere 'geçmiş olsun' dileklerinde bulunan Erdoğan, depreme ilişkin bir kez daha 'kader planı' yorumunu yaptı.

Erdoğan, Pazarcık'ta bir depremzedeye yönelik, "Olanlar oldu. Bunlar kader planının içerisinde olan şeyler" ifadelerini kullandı.

MADEN FACİASI İÇİN DE 'KADER PLANI' DEMİŞTİ

Şehit savcının alıkonulduğu anın görüntüsünü paylaşan şüpheli gözaltına alındı Şehit savcının alıkonulduğu anın görüntüsünü paylaşan şüpheli gözaltına alındı

Erdoğan, Ekim 2022'de Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasına ilişkin de 'kader planı' ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan, açıklamasında, "Birileri bununla dalgasını geçebilir ama önemli değil, biz kader planına inanmış insanlarız. Kader planına da inandığımız için bunun ne dünü, ne bugünü, ne yarını hiçbir zaman ne yapmayacaktır, olmayacaktır. Bunlar her zaman olacaktır, bunu da bilmemiz lazım" demişti.