Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Kabinede öne çıkan konular ise ekonomi, salgın ve terörle mücadele olacak.

Sabah yazarı: Terör ve yüz kızartıcı hariç 'şartlı salıverilme' genişletilsin Sabah yazarı: Terör ve yüz kızartıcı hariç 'şartlı salıverilme' genişletilsin


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Siyasetin gündemi yeni haftada da yoğun olacak. Çarşamba günü kabine toplantısı yapılacak. Gündemde ekonomi, salgın ve terörle mücadele var. CHP'de MYK toplantısı var, kurultayın ertelenmesi kararı ve ekonomi önemli başlıklardan.

 Kabine bu hafta Erdoğan'ın Arnavutluk seyahati nedeniyle hafta başında değil, çarşamba günü toplanacak. Döviz kurları ile fiyatlardaki dalgalanmayla mücadele kabinenin ana gündemi olacak. Esnafa verilecek destekler, fahiş fiyatlarla mücadele denetimleri ve atılabilecek ek adımlar toplantıda masaya yatırılacak.

Koronavirüsün Omicron türü ile vaka sayıları 70 binlere yaklaştı. Vaka sayılarının geriletilmesi için atılabilecek adımlar kabinenin gündeminde olacak. Toplu etkinliklerde, yolculuklarda aşısızlara PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasının nedenleri ve sonuçları da kabine toplantısında ele alınacak.

Türkiye ile Ermenistan arasında normalleşme için ilk temas gerçekleşti. Özel temsilcilerin ilk toplantısının yansımaları kabine toplantısında ele alınacak.