• BIST 108.153
 • Altın 153,551
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Erdem’den terörü kınama

  06.10.2008 18:07
  Aktütün Karakoluna yapılan saldırıyla ilgili olarak Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem de kınama mesajı yayınladı.
  Erdem’den terörü kınama
  Erdem’den terörü kınama Erdem’den terörü kınama Erdem’den terörü kınama

  AKP"li Erdem açıklamasında; “Ülkemiz yine çok büyük üzüntüler ve acılarla kavruluyor. Şemdinli Aktütün Karakolu'na canilerin yaptıkları baskın sonucu fidan gibi on beş vatan evladı yiğidimiz şehit oldu. Ülkemizin her yanından teröre lanet yağıyor.
  Biz de vatan haini canileri lanetliyoruz.Hainler şunu iyi bilsinler ki asla emellerine ulaşamayacaklar.Büyük Milletimiz tarihte olduğu gibi şimdi de bu zorlukları aşacaktır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet; ailelerine ve ulusumuza başsağlığı diliyoruz.25 yıla yakındır süren ve ulusumuza çok acılar yaşatan bu sorun çok canlar aldı. Çok büyük maddi kayıplarımız oldu;olmaya devam ediyor. Şimdi herkes ne zaman bitecek bu acılar diye soruyor. Yılların ihmal edilmişliği; ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda atılması gereken ancak atılamayan adımlar; hatta yanlış atılan adımlar sonucu bugünlere gelinmiştir. Bugün suçlu arama kolaycılığına kaçmadan çözüme odaklanmalıyız. Dış politika yönü de olmak üzere çok boyutlu bu sorunun çözülmesi için gereken adımların atılması konusunda asker ve sivil devletin zirvesi mutabakat halinde projeler üretmekte ve uygulamaya konmaktadır. Ekonomik olarak çok geride olan bölgenin gelişmesi için GAP ve DAP projeleri takvime bağlı olarak hızlı bir şekilde bitirilecektir. Tarımsal gelirlerin artmasına vesile olacak bu projeler hayati öneme haizdir. Yatırımları teşvik edecek uygulamaların da devreye girmesiyle istihdamın artırılması hedeflenmektedir. Komşu ülkeler ile ilişkilerin geliştirilmesi ile de bölgenin dış ticaret hacmi geliştirilmesi sağlanmaktadır. Sosyal ve kültürel yapılan açılımlarla da özgürlüklerin genişlemesi söz konusudur. Ancak; terörü önleme ve kökünü kurutma adına atılan bu adımları ve hizmetleri, ülkenin batı bölgelerine hizmet yapılmıyor, ayrıcalık yapılıyor diyerek insanlarımızın duygularını istismar eden siyasiler ve bazı mahfiller;
  yine yaşanan bu acı olay üzerine halkımızın duygusallığından istifade ederek oy devşirmeye tenezzül etmektedirler. Ülkemiz çok hassas bir dönemden geçiyor. Balıkesir Altınova'da yaşananlardan herkesin özellikle istismarcı siyasilerin ibret almasını bekliyoruz. Güneydoğumuzdaki ateşin ülkemizin her yanını sarmasını hiç kimse istemez. Herkesin bu sorumluluk bilincinde davranması gerekir. Toplumu tahrik edici,
  gerginlikleri artırıcı, hamasetten başka çözüm içermeyen konuşmalar ülkemizin hayrına değildir. 70 milyon insanımızı kucaklayan, onları bölmeyen hepsini bağrına basan Ak Parti Türkiye'nin ilelebet payidar olmasına en büyük hizmeti yapmaktadır. Kafasında insanımızı bölenler Türkiye'nin birlik ve beraberliğini sağlayamazlar. Milletimiz tarihte olduğu gibi bugün de bu sorunları aşmasını başaracaktır. Milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim