• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Erdem'den Çin'e kınama

  13.07.2009 12:12
  AK Parti Aydın Milletvekilli Mehmet Erdem, Çin'in Urumçi’de Uygur Türklerine yönelik uyguladığı vahşeti kınadığını belirtti.
  Erdemden Çine kınama
  Erdem'den Çin'e kınama Erdem'den Çin'e kınama Erdem'den Çin'e kınama

  Çin"in benzer uygulamaları daha önceki zamanlarda da yaptığını iddia eden AK Parti Milletvekili Mehmet Erdem, “Çin Devleti'nin yaptığı bu vahşet ve katliamlar yanlarına asla kar kalmayacaktır. Çünkü zulüm ile abad olunmaz. Mazlum insanların ahını alan asla iflah olmaz. Ucuz işgücü temini adına genç insanları evlerinden zorla alıp başka bölgelere götürmek;ailesinden ve yaşadığı yerlerden koparmak elbette zulümdür. İnsanların,ana ve babaların buna direnmesi kadar doğal bir durum olamaz” dedi.
  Başbakan Erdoğan"ın bu vahşete sessiz kalmadığını tam aksine en ağır ifadelerle kınadığına işaret eden Erdem, “Dünya örgütlerinin gündemine konuyu taşımıştır. G-8 zirvesindeki toplantıda konuyu Sayın Başbakanımız gündeme taşımıştır. Dünya liderlerine bu vahşete seyirci kalınmaması gerektiğini ifade etmiştir.AK Parti hükümeti olarak Birleşmiş Milletler nezdinde de konu gündeme taşınmıştır. Tüm Türk dünyasının yanında olan ve daima gönül bağlarımızı kuvvetlendirecek çalışmaları yapan AK Parti hükümeti; ülkemizin liderlik misyonunun bilincinde olarak hareket etmektedir. Uygur Türklerinin yaralarının sarılması ve acılarının dinmesi için Hükümetimiz her türlü çabayı ortaya koymaktadır” diye konuştu.
  Böyle olayları oy kazanma hesabı ile fırsatçılık yaparak istismar eden muhalefetin tavrını üzülerek izlediğini kaydeden Erdem, şunları söyledi: “Sayın Başbakan'ın Davos'taki tavrını o zaman hafife alanlar şimdi Davos'taki tavrı Çin'e karşı niye göstermediğini soruyorlar. Demek ki Sayın Başbakan'ın Davos'taki tavrı hafife alınacak değilmiş;takdir edilecek bir tavır imiş ki muhalefet aynı tavrı göstermesini istiyor. Geç de olsa takdir etmeleri bile memnuniyet verici. Sayın Başbakan Davos'taki onurlu duruşunu gösterdiği için İslam ve Türk Dünyasının takdirini ve gönlünü kazanmıştır. Sayın Başbakan zalimler karşısında mazlumların sesi olmuştur;bundan sonra da olmaya devam edecektir”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim