• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Erdem Didim'de

  08.07.2009 10:33
  AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Didim Belediyesi’nde yerleri değişen işçilerin 3 ay içerisinde eski görevlerine geri döneceklerini belirtti.
  Erdem Didimde
  Erdem Didim'de Erdem Didim'de Erdem Didim'de

  AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, AK Parti Didim İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Didim İlçe Başkanı Mustafa Karanlık, İl Genel Meclis Üyesi Abdürrahim Öztürk, AK Parti"li Belediye Meclis Üyeleri Kadir Karakaya, Figen Cevren Gürsoy, Atilla Milor ve Burhan Çolak ile ilçe yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.
  Ziyarette konuşan Erdem, Didim Belediyesinde işçilerle ilgili olarak çifte standart uygulandığı söyleyerek, “Yerleri değişen işçilerin 3 ay içerisinde eski yerlerine dönmesiyle ilgili olarak gerekli işlemlerin başlatılmıştır. Ziyaretimizde üye çalışmalarını ve belediye meclis üyelerimizin çalışmalarını değerlendirdik. Ayrıca Didim Belediyesinde işçiler arasında yapılan çifte standart uygulamasıyla ilgili olarak çalışma başlatıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca soruşturma başlatıldı ve işçilerin mağdur olduğu tespit edildi. 3 ay içerisinde mağdur işçilerin eski yerlerine döndürülmesi konusunda gerekli işlemler yapılacak. Biz hiç kimsenin haksızlığa uğramasını istemiyoruz. Bu siyasi ve polistik mesele değil, bu haksızlıkla uğraşma meselesi… Artık bu anlayıştan uzak durulmalı” dedi.
  Erdem, çifte standarttan uzak durulması gerektiğini hatırlatarak, “Politik yaklaşımlarla bu işler sürdürülmez, Bizden olan ve olmayanla bu iler yapılmamalı. Biz bununla mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
  Didim"in bir turizm kenti olduğunu ve birlikte hareket etmenin önemli olduğunu savunan Erdem, şunları söyledi: “Önümüzdeki günlerde Turizm Bakanımızın Didim"e gelmesi için Didim Ticaret Odası bir girişim başlattı. Bizde bunu takipçisiyiz. Bakanımızla randevu aldıktan sonra gün ve tarihi belirleyeceğiz. Bu toplantıda Didim"in gelecekle ilgili önemli açılımlar ele alınacak. Didim"de eski Turizm bakanımızın katkılarıyla Didim"e bir yat limanı kazandırıldı. Önümüzdeki günlerde bunun resmi açılış yapılacak. Ayrıca Didim"in yollarıyla ilgili sorunları da bakanımızla görüşeceğiz ve bu sorunu da çözüm arayacağız”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim