• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Erdem, AYGİAD'ı ziyaret etti

  15.06.2008 08:17
  Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Genç İşadamları Derneği'ni ziyaret etti.
  Erdem, AYGİADı ziyaret etti
  Erdem, AYGİAD'ı ziyaret etti Erdem, AYGİAD'ı ziyaret etti Erdem, AYGİAD'ı ziyaret etti

  Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Genç İş Adamları Derneğini (AYGİAD) ziyaret etti. Aydın"ın birçok sorunu için fikir alışverişinin yapıldı ve çözüm önerilerinin konuşulduğu ziyarette, Milletvekili Erdem iş adamlarının sorunlarını dinledi. Yapılan bu ziyaretin gecikmeli bir ziyaret olduğunu söyleyen Erdem AYGİAD"ın yeni yönetimini tebrik etti.
  Aydın"ı temsil eden bir vekili ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Aydın Genç İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Güler, “Dernek olarak bizimde düşündüğümüz proje safhasında olana birçok düşüncemiz var. Bu projeleri hayvancılık, seracılık ve şehrimizde eksikliği hissedilen yurt sorunları teşkil ediyor. Hükümeti oluşturan siyasi grubun bizim için çok fazla önemi yok. Bizim amacımız Aydın"a kazanç sağlamak, neler yapabiliriz onun derdindeyiz. Aydın"ın doğum evi, Çine barajı ve İkizdere barajı gibi önemli sorunları var. Biz bu projelerin sürekli takipçisi olacağız, çünkü bu projeler uzun süredir sürüncemede kaldı. Üniversitemizin her yıl kapasitesi sınırlı olarak artıyor, bunun sebebini hepimiz biliyoruz. Öğrencilerimizin barınma sorunu hat safhada. Milli Piyango İdaresi birçok ilde yurt yaptı, Aydın"da da yurt yapmayı düşünüyorlar mı? Bizim için merak konusu. Doğum Evi ihalesinin ne zaman yapılacağı ve bitirileceği ile ilgili bilgi verirseniz seviniriz” dedi.
  Aydın için yurt sorununun çözüme ulaştığını belirten Erdem, “ Şu an sorumluluğu sizlerden daha fazla olan bir vatandaşım. Her konuyu takip etmek ve sorunlara daha fazla duyarlı olmak benim görevim. Sorunları çözmek ve yeni projeler üretmek için fikir alışverişlerine ihtiyaç var. Sivil Toplum örgütleri partilerin arka bahçeleri. AYGİAD"ın en büyük özelliği hiçbir siyasi partiye yakınlığının olmaması. Hükümetin kararı gereği okul ve hastane gibi inşaatları TOKİ üstlendi. TOKİ proje çalışmalarını bitirmek üzere, 20 Ağustosta ihale yapılacak. 2009 yılı içinde Aydın"ın yeni doğum evine kavuşacağı inancındayım. Çine Barajının tamamlanması için 150 trilyona ihtiyaç var. Bu para büyük bir Mevla, hazır olsa bile yapımı uzun sürecek çünkü gövdenin yapılması zaman alıyor. 2009 yılında gövdenin bitmesi planlanıyor” diye konuştu.
  YURT SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
  İl merkezindeki yurt sorununun çözümü için başlatılan çalışmalarda da mutlu sona yaklaşıldığına değinen Erdem, şunları söyledi: “ 20 bin öğrenci bulunan Üniversitemiz için yurt sözleri aldık. Nazilli de yapılacak 500 kişilik yurdun ihalesi yapıldı. Aydın için uygun arsa arayışındayız, bulunduğu an 1000 kişilik yurdun ihalesi hemen yapılacak. Arkasından yeni bir arsa daha bulunsun, yine 1000 kişilik bir yurt daha yapacağız. Yapılacak yurtları en modern ve teknolojik şekilde yapıyorlar. Sizin önerdiğiniz otel ve YİMPAŞ inşaatlarının incelenmesi için talep de bulunacağım” diyerek sözlerini bitirdi.
  Ayrıca AYGİAD üyeleri atıl durumda bulunan otel inşaatı ve YİMPAŞ inşaatının yurt olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği ile ilgili AKP Aydın Milletvekili Mehmet Erdem"den bir araştırma yapmalarını istedi. AYGİAD üyelerinin farklı konulara duyarlı olmasından dolayı mutlu olduğunu dile getiren Erdem bu projelerin de kendisi tarafından takip edildiğini söyledi ve AYGİAD üyelerini bilgilendirdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim