• BIST 106.926
 • Altın 151,429
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3287

  "Erbil'le televoleye çık"

  20.03.2009 16:26
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisini canlı yayında tartışmaya davet eden Deniz Baykal'ı, Mehmet Ali Erbil'le televoleye çıkmaya davet etti.
  Erbille televoleye çık

  51'inci mitingine Karaman'da çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Eşi Emine Erdoğan, Kadın Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, AKP
  Başbakan Erdoğan, Konya'a geç gelince cuma namazını burada kıldı. Korumaların etten duvar ördüğü Erdoğan, helikopterle Karaman'a hareket etti.
  Milletvekilleri Mevlüt Akgün, Lütfi Elvan, Ömer Dinçer de eşlik etti. Başbakan Erdoğan yaptığı konuşmada CHP ve MHP'ye yüklendi.

  Halkı selamlayarak konuşmasına başlayan ve Baykal'ı televoleye çıkmaya davet eden Erdoğan "6,5 yıl boyunca hükümet olarak millete hizmet üretmenin gayreti içinde olduk. Belediyelerimiz şehirlerimizin güzelleşmesi için gayret etti. Şimdi milletin huzuruna çıkıyoruz ve yaptıklarımızı, hizmetlerimizi, yapacaklarımızı anlatıyoruz. CHP ile MHP'de bunları göremezsiniz. Tek bildikleri karalamak. çamur atmak. Demogoji yapmak. Tutturmuş bir şey, televizyon, televizyon, televizyon. Hayırdır ya, televizyonda şov mu yapacaksın. O televolede var bir tane. Çık onunla beraber yap. Onunla iyi anlaşıyorsun. Ama kusura bakma bizim işimiz var. Biz bu ülkenin ciddi meselelerini konuşuyoruz. Ha. Benim milletim şov yapacak. 29 Mart akşamı. Bu millet sana sandıkta demokratik bir şov yaparak dersini verecek. Hakaretten başka bir şey yapmadılar.Bana, şahsıma, aileme, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'na ve başbakanlık makamına. En ağır ifadeleri kullandılar. Kullanmaya da devam ediyorlar.

  MİTİNG ALANINA İNEĞİ İLE GELDİ

  Karaman'da besicilik yapan 50 yaşındaki Osman Arıkan isimli vatandaş da miting alanına ineği ile geldi. Evini satarak ve kredi çekerek 19 inek aldığını ve 15 ineğinin zehirlenerek öldüğünü belirten Arıkan miting alanına girmek istedi. Ancak polisin izin vermemesi üzerine kontrol kapısında bekleyen Osman Arıkan, "Evimi satarak ve borçlanarak 19 inek aldım. Ama zehirlenerek 15 tanesi öldü. 60 bin TL zararım var. Bana yardımcı olunmasını istiyorum. Bu yanımda getirdiğim ineği de Başbakan'a hediye edeceğim" dedi. Yanında eşi de bulunan Osman Arıkan bir süre daha polis kontrol noktasında bekledikten sonra ayrıldı. Bu arada miting alanında Başbakan Erdoğan eliyhine pankart açmak isteyen bir guruba da polis müdehale etti. Gubun pankartı açmalarına fırsat vermeden pankartı aldı ve grubu miting alanından uzaklaştırdı. Pankartta 'Anamız öldü. Babamızı da aldık geldik' yazdığı öğrenildi.

  3 TANE KARAMAN KOYUNUNU KAYBEDERLER

  CHP ve MHP'nin Türkiye'de eserinin bulunmadığını belirten Erdoğan, "Onlara defalarca söyledim. Sayın Baykal eserinle konuş. Allah aşkına hiç duydunuzmu benim eserim şudur diye? Bahçeliye de söyledim. Şimdi bana cevap veriyor. Başbakan 79 yılı inkar ediyor diyor. Ben Başbakan yardımcılığı yaptığın dönemini hatırlatıyorum. Bana laf salatası yapma ben sana ve Baykal'a sesleniyorum. Ne yaptınız bunun cevabını verin diyorum. 'Karaman için bugüne kadar ne yaptınız bunu söyleyin diyorum'. Türkiye için bir tasarrufunuz hayaliniz planınız projeniz var mı bunu soruyorum. Ama yok duyamazsınız. Bunlar 3 kafadar. Bunların CHP MHP ve onların yandaş medyası. Dikkat edin aynı üslubu kullanıylorlar. Aynı dili kullanıyorla üçüre aynı tarzde siyaset yapıyorlar. Bunların siyasetinde eser yok. Kendilerini miletin üzerinde görürler tepeden bakarlar. Kendi oylarının çoban oylarından değerli olduğundan bahsederler. Ondan sonra da utanmadan sıkılmadan çiftçi edebiyatı yaparlar. Sen benim çiftçime 'Göbeğini kaşıyor' diye konuşacaksın. Ondan sonra çiftçi edebiyatı yapacak. Seçimde oy alamayınca seçimde oy alamayınca meletvekillerin gelecek bunlar oy kullanamısın bilmiyor diyecek. Bunlara 3 tane Karaman koyunu emanet etsen kaybederler. Koyunu sakın bunlara emanet etmeyin. İnanın kaybeder gelirler, güdemezler. Hem de Tayyare meydanında kaybedeler." dedi.

  MHP CHP'NİN ARKASINA TAKILIYOR

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP ve iki telli medyasının arkasına takıldığını belirten Erdoğan, "CHP'den sana klavuz, medyadan sana klavuz olmaz. Bunların arkasına takılan iflah etmez. Karanlık odalardan, alacakarlıktan nasıl milletvekili olduğumdan behsediyor. Hukukta bir kural var. İddia sahabi iddiasını ispatalmak zorudadır. Beni buralara miletim getirdi. Ben icazeti milletimden alırım. Buradan Karaman'dan bir kez daha söylüyorum. MHP ya gönül vermiş olan kardeşlerime sesleniyorum. Sayın Bahçeli'ye diyorum ki; İddialarını ispatlamazsan namertsin. Bundan daha güzel fırsat olur mu. Çık açıkla hangi savcı ile konuşumuşum. Bundan daha güzel fırsat olurmu? Şimdi 'Ben iktidar olunca açıklayacağım. Açıklamazsam namerdim.' diyor. Nasreddin hoca fıkrasıyla cevap verince öfkeleniyor. Tarlaya diken ekiyor, büyüyecek koyunları oradan geçirecek. Koyunların yünü dikene takılacak. Onu toplayacak ip yapacak hırka örecek, pazara satacak, ondan sonra da borcunu verecek. Ondan sonrada namert olup olmadığını ispat edecek. Dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlarmış. Bu iftira siyasetidir. Milletim bu tarz siyaseti elinin tersiyle itti. Bir kez daha itecek. CHP, MHP ve onların yandaş medyasının en iyi bildiği şey istismardır. Şehitlerimizi küresel finans krizin istismar ediyorlar. Öfke onlara uysallık bize. İftira atmak onlara, hizmetlerle konuşmak bize. İstismar onlara samimiyet bize. Hakaret onlara nezaket bize. Biz Karamanlı şeyh Edebalinin diliyle 'İnsanı yaşatki devlet yaşasın' diyoruz. " dedi.

  ÇİFTÇİLERE MÜJDE

  Çiftçilerle ilgili de yeni müjdeler veren Başbakan Erdoğan, "Bugün burada Türkiye genelinde çiftçilerimizi yakından ilgilendiren bir husus var. Ziraat Bankamızca kullanıdırılan tarım kredilerinin fazini yüzde 59'dan aldık. 0-14 araladığına kadar çektik. Dün olınan bir kararla Ziraat Bankası'nın kullandırdığı kredinin vadesini uzatıyoruz. İşletme kredilerinde de vadeyi 18 aydan 24 aya çıkardık. Yatırım kredilerinde de vade 5 yıldı. Bunu da son aldığımız kararla 7 yıla çıkarıyoruz. Hem kredi kullanan çiftçilerimiz hem de kullanacak çiftçlerimiz daha iyi imkanlara kavuşuyorlar" dedi.

  İŞSİZLİK MEVSİM KOŞULLARINDAN KAYNAKLANIYOR

  Kendilerinden önceki dönemde MHP'nin iktidar olduğunu hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Gayri Safi yurt içi hasılamız 230 milyar dolardı. Biz geldik 6,5 senede 520 millar dolar ilave ettik. 750 milyar dolar oldu. Bahçeli dün konuşuyor. 520 milyar dolar artış ve sizin cesibinize giren ne diyor. Şu ekonomi anlayışına bak. Klavuzlarını değiştir. Bir ülkenin milli geliri ve gayri safi mlli hasılası gücünü gösterir. Türkiye'nin ekonomisini dünyanın 17'inci ekonomisine çıkardık. Bunu bil. Avrupa da 6'ıncı büyük eekonomui. 16 tane bankayı batırdılar. Bunlar ne oldu fona devderildi. Buradan benim zararım 40 milyar dolar. Bu para benim milletimin cebinden çıktı. Nasıl çıktı. Karşılılıksız para basasak. Batırdılar. Bitirdirdiler. Akşam yattılar bir sırfır, sabah kalktılar bir sıfır. Birin yanına 6 tane sıfır koydular. Eskiden milyonere zengin denirdi. Bir milyona tuvalete gider hale geldik. Şimdi ne oldu. Aslına geriye döndü. Enflasyonu yüzde 30'dan aldık. Şimdi 7.7. Bir ara 11 oldu. Baykal zil takıp oynayacaktı. Düşecek dedik düştü. İnsaf. İnsaf olsa bunları görürler. Bu ülkedeki başarıları paylaşamıyorlar. IMF'ye 23.5 milyar dolor borçla devrettiler. Biz ödedik. Şu anda borç 8,5 milyar dolar. Bunlar miliyetçi ya. Merkez Bankasının kasasında 26,5 milyar dolar vardı. Şimdi 67 milyar dolar var. insaf et. Hortumları kesen biziz. Siz hortum döşedirniz. Biz kestik. Farkımız bu. Borçlandık diyorlar. 'Borç yiğidin kamçısıdır. Zaafiyet altında olanın dediği gibi 500 milyar dolar borcu yok. 142 milyar dolardır. Özel sektör ile 342 milyar dolar. Geldiğimizde yüzde 64'dü şimdi yüzde 25. Dürüst ol. Bir kalkıyorsun işsizlik işsizlik, Amerika'da 8.7'ye çıktı. Bizde 10.3 le aldık 13.2 şimdi. Bunun da mevsim koşulları ile kaynaklanıyor. Mayıs ayından itibaren düşecek. Sayın Baykal Maliye Bakanlığıyaptı. Enerji Tabi Kaynaklar .aprtın. O bakanlıkyaphtığı iktidarladrda iyşsizliği düyşürdünmü. şimdi eşiszsiçzliğibitirevcğğiz. diyorsun. Önerimn projen ne. Önerisi 7 madde var. Bu zöylediği ile işsizlik bitmez bütyeye ek egelir. 26 katrilyonluk ek bütçe. Onadno sanra bütçe açık verdi diyecek. Bunlar 3 karaman koyunu ver kaybedeler.

  ATATÜRK'ÜN ÜZERİNDEN GEÇİNİYORLAR

  Muhafet partilerini Atatürk'ün üzerinden geçindiğini söyleyen Erdoğan şunları söyledi:
  "Bunlar Atatürkçü değil. Bunlar Atatürk'ün üzerinden geçinnler. Sadece lafını yaparlar. Uygulamaya gelince yok. Atatürk 'Muassır medeniyetler seviye üstüne çıkmak der. Ne yaptınız bunun için . Ama biz ortadayız. Şiirleri de iyi ezberle. Ben şiirimi sana söylemedim. Şiirimle ortaya bir eser koydum. 'Eşek ölür kalır semeri. İnsan öler kalır eseri' Ben sana eserin varmı onu söyle dedim. Ama sen bunu değiştirip farklı yorumlayama kalktın. Bizden nezaket senden hakaret aradaki fark bu."

  DHA

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim