• BIST 108.434
 • Altın 151,237
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278

  Erbakan'ın hedefi AK Parti

  22.03.2009 20:48
  Saadet Partisi'nin Çağlayan Meydanı'ndaki İstanbul mitinginde eski başbakanlardan Necmettin Erbakan da kürsüye çıktı.
  Erbakanın hedefi AK Parti
  Erbakan'ın hedefi AK Parti Erbakan'ın hedefi AK Parti Erbakan'ın hedefi AK Parti

  Necmettin Erbakan, eski genel başkanı olduğu Saadet Partisi'nin (SP) Çağlayan'da düzenlediği mitinge katıldı. Erbakan, konuşmasında Başbakan Erdoğan ve AK Parti'yi eleştirdi.
  Saadet Partisi'nin Çağlayan'da düzenlediği miting, binlerce partiliyi bir araya getirdi. Mitinge katılan Necmettin Erbakan da platforma konulan sandalye de oturarak mitingi izledi. Konuşmasına, "İstanbul 29 Mart'ta öyle bir işaret fişeği atacak ki sadece Ankara'da değil, Brüksel'de görülecek, Washington'da ve tüm dünyada görülecek" diyerek başlayan SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ezan okunduğu sırada konuşmasına ara verdi. Ezanın ardından konuşmasına devam eden Kurtulmuş, miting yeri tartışmalarına değindi.


  Kurtulmuş, "CHP'nin vakti sarkıtmasından dolayı biz de miting saatini sarkıttık. İstanbul yıllardır bu miting meselesini tartışıyor. İstanbul'da üç partiye aynı anda verilecek 3 meydan kalmadı. Burası Çağlayan Meydanı değil, burası Çağlayan Kavşağı; orası da Kazlıçeşme Meydanı değil, Kazlıçeşme Sahil Parkı. İstanbul'da meydan bırakmamışlar. Mehmet Bekaroğlu'nun yapacağı ilk iş İstanbul'a meydanlar yapmak, İstanbul'u meydanlar şehri haline getirmek. Kazlıçeşme'yi iktidar partisine vermek için Çağlayan Meydanı'nda 3 partiye izin verildi" diye konuştu.

  Kurtulmuş, kalabalığın iktidarı yuhalaması üzerine ise partililere seslenerek, "Yuhlarınızı sandıkta çekeceksiniz" dedi. Kurtulmuş, "Kazlıçeşme Parkı'ndaki mitingin iktidar partisine verilip 3 partinin Çağlayan'a sıkıştırılması tarafgir bir siyasi uygulamanın çok açık örneğidir" diye konuştu. Taksim Meydanı'nın mitinglere kapalı tutulmasına tepki gösteren Kurtulmuş, "Devletin amacı meydanları cezalandırmak değil, suçluları bulmaktır. Bu da 1979'dan beri kalan bir vebaldir" dedi.  Kurtulmuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Deniz Baykal'ın miting alanlarındaki tartışmalarını da horoz dövüşüne benzeterek, "Sayın Baykal bir şey diyor, Başbakan başka bir şey diyor. Söyledikleri inanın, bir incir çekirdeğini doldurmaz. Bu filmi çok gördük. Bu lisan, bu üslup soğuk savaş siyasetidir. Meydanlarda al gülüm, ver gülüm. Aylardır bu böyle. Aslında sadece aylardır değil, 7 yıldır aynı şey devam ediyor. Birbirlerine karşı böbürlenme, söyledikleri şeyin anlamı yok ama şimdi görüyorlar ki meydanlar başka bir şey söylüyor. Bu millet artık Saadet Partisi'ne dönüyor. Birbirlerinden besleniyorlar ama artık oyun bitti. Her seçim bir oydur, o da senin oyundur. Ver oyunu, boz oyunu" şeklinde konuştu.

  Türkiye'nin IMF ile anlaşma konusuna da değinen Kurtulmuş, iktidarı "IMF ile anlaşmanızı seçim sonrasına bırakırsanız iki elimiz yakanızda olacak" diyerek sıkıştırdıklarını ve bunun üzerine Başbakan Erdoğan'ın "IMF ile ne zaman anlaşacağımızı size mi soracağız" diyerek karşılık verdiğini belirterek, "Sayın Başbakan önünüzde iki yol kalmıştır. Deniz bitmiştir, yol bitmiştir, önünüzde iki yol kalmıştır. Ya aslınıza, ya milletinize döneceksiniz, yada bu işi aslana teslim edeceksiniz" diye konuştu.

  Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:


  "Türkiye'nin her yerinde bu siyasi duruşumuz herkes tarafından görülüyor ve Saadet Partisi her gün biraz daha yükseliyor. Daha önce hangi partiye oy vermiş olursanız olun, bu milletin fertlerini yeniden Saadet Partisi'ne davet ediyoruz. Saadet Partisi yerli ve milli bir partidir, Saadet Partisi dünyada ne olduğunu bilir ama asla dışardan esen rüzgarlara göre rotasını, yönünü ve istikametini değiştirmez. Saadet Partisi, maneviyatçı bir partidir. En önde giden bayrağımız maneviyat bayrağımızdır. Saadet Partisi bu topraklarda yaşayan herkesin partisidir. Bir grubun, bir cemaatin partisi değil, milletin partisidir. Saadet Partisi, IMF önünde önünü iliklemez."


  NECMETTİN ERBAKAN DA KONUŞTU


  Mitingin sonunda ise Numan Kurtulmuş ve Necmettin Erbakan el ele tutuşarak kalabalığı selamladı. Ardından oturduğu yerden kalabalığa seslenen Necmettin Erbakan, "Bu meydanda kısa bir süre önce Filistin'e destek mitingi düzenledik. Bu meydandaki en büyük mitingleri hep biz yaptık. O nedenle bu meydanın bir diğer adı Milli Görüş meydanıdır" diye konuştu.


  Erbakan, önümüzdeki yerel seçimlerin bir dönüm noktası olacağını ifade ederek, "29 Mart seçimi şeklen bir yerel seçim gibi görünse de dünyamızın kurtuluşu için genel manada çok önemlidir. Seçimlere giren 19 partiden sadece Saadet Partisi Milli Görüş'ü temsil eder. AKP ve diğerleri işbirlikçidir. 'Bu Hoca öyle akıllı adam ki iki partiyle çalışıyor. Saadet Parti'li gibi gözüküyor ama AK Parti'de çalışıyor' diyorlar. Ey millet bu dedikleri Hoca benim ve haktan yanayım" dedi.


  "AK Parti'nin hatalarına ben denizi alet etmeyin" diyerek eleştirilerini sertleştiren Erbakan konuşmasını şöyle sürdürdü:


  "Bugün AK Parti'nin yöneticileri başta olmak üzere bütün kadrosu yıllarca beraber çalıştığımız kardeşlerimizdir. Ben tenkit ederken şahıslarını tenkit etmiyorum. Gittiği yolun yanlış olduğunu anlatmak için tenkit ediyorum. Bunları kızgınlıktan değil, onların hocası, ağabeyi olduğum için şefkatten söylüyorum. Ey Tayyip, Milli Görüş gömleğini çıkararak girdiğin yol yanlış yoldur. Bu yol çıkmaz. Bak getirdin arabayı toslattın. Saadet Partisi başka diğerleri başka. Çünkü Saadet Partisi diğerlerinden çok farklıdır. Temelden farklıdır. Sultan Fatih ne sağcıydı ne solcu ne de liberal, Milli Görüşçüydü. Osmanlı, Selçuklu Milli Görüşçüydü. İşbirlikçi değildi."


  Türkiye'nin bu gidişle İsrail'e vilayet olacağını öne süren Necmettin Erbakan, "Adam diyor ki 'Ben Saadet Partiliyim ama Halk Partisi gelmesin diye AKP'ye vereceğim' diyor. Aman Allah'ım bu ne zihniyet. Saadet Partisi'ne oy vermeye mecburuz. İşbirlikçilere oy vermeyin. Oyumuzu işbirlikçilere değil Saadet Partisi'ne vereceğiz ve yeni bir dünya kuracağız. Biz yerel yönetimlerde 7 büyük devrim yaptık. Eskiden Demokrat Parti ve Halk Partisi azı seçim sonrasına bırakçekişmesi vardı, hizmet yoktu. Biz geldik, hizmet geldi. Türkiye'nin yüzde 65 insanının yaşadığı yerde yerel yönetimlerde biz kazandık. AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Durun kardeşlerim, bu yol çıkmaz yol. Bu anlayışla, bu IMF ile Türkiye'nin sorunlarını çözemezsiniz. Gelin, geri dönün. Milli Görüş gömleğini giyin. Yeniden büyük Türkiye'yi kuracağız. İsrail'e vilayet olmayacağız" diye konuştu.

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim