• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Erbakan'ın elini öpme yarışı

  20.09.2008 10:37
  SAADET Partisi Konya İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar yemeğine katılan eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'a büyük ilgi.
  Erbakanın elini öpme yarışı
  Erbakan'ın elini öpme yarışı Erbakan'ın elini öpme yarışı Erbakan'ın elini öpme yarışı

  SAADET Partisi Konya İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar yemeğine katılan eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, “Daha önce de "tek çiçekle yaz" olmaz diyorlardı, ancak biz onlara "her yaz tek bir çiçekle başlar" diye cevap vermiştik. Çalışarak aynı başarıyı yeniden elde edeceğiz” dedi.
  İftar yemeği sırasında çocuklarla çok sayıda partili, Erbakan'ın elini öpme yarışına girdi.
  Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı, Dedeman Otel'de geleneksel bir iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine Milli Görüş lideri ve 54'ncü hükümetin başbakanı Necmettin Erbakan'ın yanısıra, Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Genel Başkan yardımcıları Teoman Rıza Güneri, Numan Kurtulmuş, Mustafa Özkafa ve bin 500 civarında partili katıldı.
  Salona ilk olarak Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan geldi. Kutan'ın gelişi sırasında bazı partililer, Kutan'ın elini öpebilmek için sıraya girdi. İftar saatinden yaklaşık 10 dakika sonra salona giren Necmettin Erbakan, "Mücahit Erbakan" sloganlarıyla karşılandı. Erbakan'ın yemek yediği sırada birçok partili ve çocuklar, Erbakan'ın yanına yaklaşarak elini öptü. Bazı partililer de Erbakan'ın fotoğraf ve görüntülerini almak için birbiriyle yarıştı.
  Partililerin "Kutan Başbakan ve Mücahit Kutan" sloganları arasında kürsüye gelen Kutan, “Bu salonda, Milli Görüşçülerin azmini ve kararlığını, inancını görüyorum. Eli kanlı katillere el sıkanlara, yumruk sıkan kardeşlerimi görüyorum. Ülkemizde ve İslam alemi sıkıntılarla karşı karşıya. Ortadoğu adeta kan gölü haline gelmiş. Kafkasya fokur fokur kaynıyor. Ekonomi çöküntü içinde. Sosyal yapımızda adım adım çöküş meydana geliyor. Dış politikada fevkalade tehlikeli gelişmeler var. Bu şartlar altında daha fazla birliğe, kardeşliğe, beraberliğe, dayanışmaya ihtiyacımız olduğu dönemde, parlamentodaki partilere bakın. İktidar partisine ve ana muhalefet partisine. Acaba onların gündeminde biraz önce bahsettiğim gelişmeler mi var? Hayır” dedi.
  Bütün siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerini çağrıda bulunan Kutan, “Artık bırakın bu kavgaları dövüşü, Bu millet kavgadan bıktı” şeklinde konuştu. Bu kritik şartlar altında milletin önünde bir imkan olduğuna değinen Kutan, 2009 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlere değindi. Kutan, “27 Mart 1994 yılında, iktidarda yüzde 50 oyla bulunan ANAP darbeyi o yerel seçimde yedi. O dönemde, 29 ilin belediye başkanlığını kazandık. Bu seçimde, ülkeyi her alanda bataklığa götüren AKP'yi yerel seçimlerde perişan edelim. Yerel yönetimlerdeki başarının ardından Necmettin Erbakan başbakan olmuştur. Tarih tekerrürden ibarettir” dedi.
  Kutan, yerel seçimlere önem verdiklerini kaydederek, “Ele ele verirsek, Konya tekrar Milli Görüş'ün kalesi haline gelecektir. Konya'ya yakışan da budur” diyerek sözü Necmettin Erbakan'a bıraktı.
  Erbakan, konuşmasında, “Yeryüzünde, 6 milyar insan var, bu insanların hepsi mesut mu? Dünyada ve bölgemizde kan, savaş ve zulüm devam ediyor. Neden insanlar kardeş ve mesut şekilde yaşamıyorlar? Bunun sebebi şudur; güç ve iktidar yanlış kişilerin eline geçmiştir. Gücü batılın elinden alarak bütün insanlığa saadet getirmekten başka yol yoktur” dedi.
  Şuurlanmanın Konya'dan başlayacağını belirten Erbakan sözlerine şöyle devam etti: “İnsanları siz şuurlandıracaksınız. Biz sıfırdan başlayıp ilk defa zirveye ulaşmadık, kaç kez böyle başarılarımız var. 1969 yılında bir kişi olarak başladık. O zaman "sen bağımsızsın ülkeyi nasıl kurtaracaksın? Tek çiçekle yaz olmaz" diyorlardı, ancak biz onlara her yaz tek bir çiçekle başlar diye cevap vermiştik. Çalışarak aynı başarıyı yeniden elde edeceğiz.”
  Konuşmaların ardından Necmettin Erbakan, canlı yayın yapan televizyonlar ile basın mensuplarının dışarıya çıkarılmasını istedi.
  Toplantıya, Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Genel Başkan yardımcıları Teoman Rıza Güneri, Numan Kurtulmuş, Mustafa Özkafa ve çok sayıda partili katıldı. DHA

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim