Şehit savcıyla ilgili provokatif paylaşım yapan zanlı gözaltına alındı Şehit savcıyla ilgili provokatif paylaşım yapan zanlı gözaltına alındı
Geçtiğimiz Pazartesi günü sabah saat 04.17 sıralarında Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli depremde enkaz altında kalan ve 16 saat sonra kurtarılan Alaattin Başpınar (30) enkaz altında yaşadıklarını anlattı. Eşinin anne ve babasını ziyarete gittiğini belirten Başpınar yaşadığı o anları memleketi Aksaray’da anlattı. Aksaray’ın Eskil ilçesine bağlı Ortakuyu Yaylası'nda ikamet eden Alaattin Başpınar, 16 saat sonra enkaz altından çıkarıldığını söyledi.

“DEPREM BENİ ALDI SAVURDU”

O gün akşam saat 12 civarında yattığını belirten depremzede Alaattin Başpınar, “Uykudaydık, o sırada bir telefon sesi geldi, telefonun sesiyle kalktım, deprem yazısını gördüm. Ondan sonra da ev sallanmaya başladı. Biraz ileriye gittim, kendimi kurtarabilir miyim diyerek, o sırada beni fırlattı çekyatın yan tarafına doğru. O sırada gözlerimi kapattım, açtığımda duvar üzerime gelmiş. Bir çatırtı, patırtı çöktü. Aradım 112‘yi ‘konum belirlenemiyor’ dedi. Sonra üzerime biraz daha çöktü bina, ondan sonra da zaten hatlar gitti” diye konuştu.