• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Engin Polat'a güvenoyu

  28.09.2008 17:09
  Demokrat Parti Aydın il kongresi Esko düğün salonunda gerçekleştirildi.
  Engin Polata güvenoyu
  Engin Polat'a güvenoyu Engin Polat'a güvenoyu Engin Polat'a güvenoyu

  AYDINPOST ÖZEL-Demokrat Parti Aydın il kongresi Esko düğün salonunda gerçekleştirildi.
  Kongreye DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, Genel Başkan Yardımcısı Harun Akın, Eski genel başkanlardan Yıldırım Avcı,
  eski bakanlardan Nahit Menteşe ve Ali Rıza Gönül, DSP Parti Üyesi Önder Aksakal, MHP İl Başkanı Hasan Muti, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.
  Kongrenin divan başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Ceylan seçildi. Divan üyeliklerine ise GİK Üyesi Yılmaz Menderes, İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar, Denizli İl Başkanı Zafer Bakırsoy, Muğla İl Başkanı Erol Kapriz, Uşak İl Başkanı Mehmet Şeker seçildi.
  Ayrıca genel kurula 22 Temmuz seçimlerinde milletvekili adayı olan Arif Gürdal da salondaydı.
  Yönetim kurulu oy birliğiyle ibra edildi.


  Kongrede konuşan İl Başkanı Engin Polat, “Bayramımıza hoş geldiniz. Ben 1 yıldır görevdeyim. Şerefli görevi bana veren ağabeylerime teşekkür ediyorum. Partinin her kademesine teşekkür ediyorum. Bu çocuk kim dediniz? 11 aydır tanımıyordunuz. Tanımanıza gerek yok aynı etiz aynı kemiğiz. Tanımasak da olur. Önemli olan mücadeleyi bilmektir dedim. Bu yolda arkadaş oldunuz. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Arife günü kongre yapma başkan dediler rezil olursun. Ben 11 ayda bu şehri tanıdım. Ben bu şehrin dp sine sevdalıysam onlar da davalarına sevdalıdır dedim. En kötü anda bile burası dolar dedim. Çünkü burası aydın. 5 yaşında bir evladım var. Ona 5 yıl sonra 10 yıl sonra siyaseti erk ettiği zaman bir efsane anlatmak istiyorum. Ona DP"nin barajın altında kalsa dahi yürek olarak birik olarak hangi günlerde ne başarılar elde ettiğimizi göstermek istiyorum. Yerel seçimler geliyor. Ben oğluma zaferi anlatmak istiyorum. 16 ilçe kongre yaptık. Son kez bana partimize belediye başkan adaylarımızla eşlerimizle analarımızla babalarımızla bu mart ayında yapılacak seçimlerde sonuna kadar beraber miyiz ? evet cevabı aldı. İnanıyorum. Ben oğluma bu efsaneyi anlatacağım. Sizler de inanıyorsunuz. Bu bizim inancımızın zaferi olacak. Şerefli arkadaşlar var partide. Benim yanımda olan ya da olmayan herkesi sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu. Büyük alkış alan Başkan Polat"ın konuşmasından sonra Polat, listesindeki isimleri anons etti:
  İşte o isimler: Mehmet Sadık Aydınoğlu, Vedat Durak, Fikret Demirci, Duran Teke, Mehmet Özenboy, Ali Osman Aslan, Seçkin Çakar, Ali Burgaz, İlhan Aydın, Niyazi Adıyaman, Gülseren Eğilmezer, İbrahim Şakra, Ali Gökçe, Şevket Göknil, Ahmet Şimşek, Sami Polat, Mehmet Dikmen, Ramazan Ayaydın, Sevil Demirkıran, Mehmet Şeker, Ahmet Fevzi Can, Ozan Çobanoğlu, Yalçın Tekeli, Ali Kendirli, Mehmet Bingül, Durmuş Topal, Mümin Göklüoğlu.


  Daha sonra partililere seslenen Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, Ak Parti"nin Türkiye"yi yolsuzluğun göbeğine oturttuğunu, yolsuzlukları aklama partisi gibi çalıştıklarını vurguladı.
  Soylu, “Demokratız diyenlere sesleniyorum. Hepimiz Menderesiz, hepimiz demokratız. Bugün burada olmaktan büyük bir gurur duyduğumu, alternatif yoktur diyenlere inat şekilde muhteşem toplulukta alternatif Demokrat Parti"dir diye haykıran tüm demokratların önünde saygıyla eğiliyorum. Demokratlar emin insanlardır. Bu ülkede yetimin hakkını korudular. Bugün Türkiye o demokratlardan ayı kalmanın sıkıntısını çekiyor. Her gün yeni bir yolsuzluk dosyası var. 9 aydır Türkiye"nin en büyük siyasi geleneği olarak tarif etmekten dolayı onur duyduğum DP"nin genel başkanlığını yürütürken adım adım ülkeyi dolaşıyorum. İnsanımızın neler söylediğini anlamaya ve ülkemin yarınlarına yönelik yeni bir umudu güveni ayağa kaldırmaya çalışıyorum. Ezine de bana çiftçi biri diyor ki, bu kırat ne zaman şaha kalkıyor, ülkemde güneş görmeyen ülkelerden buğday ithal ediliyor. Ülkeyi bu beceriksizlerden kurtarın diye bağırıyor. Bağ kurunu elektriğini ödeyemeyen esnaf çelimsiz şekilde gözlerime bakıyor. Diğer tarafta üniversiteden mezun her 100 den 40"ı işsizlik girdabında. Memleketimin her tarafında ümitsizlik ar. Tarih, Demokrat Partiye her zaman bir rol vermiştir. Şimdi Demokrat Parti yeniden bir rol vermektedir. Bu millete haykırma rolü. Yalnız değilsiniz, sahipsiz değilsiniz. 9 aydır Türkiye"deyim. İnsanüstü gayretle çalışıyorum. Bir büyük mücadeleyi ortaya koyuyoruz. Aynı aydında yapıldığı gibi . Türkiye"yi yeni bir DP kasırgasının yarınlarına kavuşturma heyecanı içerisindeyiz” diye konuştu.
  Soylu ayrıca, “Menderes ve Özal"ın fotoğrafının arasına girerek demokrat olunmaz Sayın Başbakan. Bu öyle bir şey dir ki babasının elbisesini giyen çocuk gibi gelir. Bol gelir sana, bol. İnanın AKP"nin kapatılmadığına sevindim. Recep Tayip Erdoğan sen, Anayasa Mahkemesinden kurtardın ama, Süleyman Soylu"dan Demokrat Partililerden kurtulabileceğini mi sanıyorsun? Burası tarım memleketi fakat toprağınızı hangi suyla buluşturdular. 2002"den bu yana hangi değişimi yaşadınız. Bakın 74 bebek öldü. 21. yüzyılda bir babaya evladı karton kutu içinde veriyorlar. Böyle bir Türkiye gerçeğinde bize oturmak yakışmaz. Silkelenmek lazım. Bunları iktidardan düşürmek lazım” dedi.
  Türkiye"nin 283 katrilyon lira faiz yükü altında ezildiğine işaret eden Süleyman Soylu, “Ak Parti Maryln Linch gibi yok olacak göreceksiniz. Yeni Türkiye"nin partisi Demokrat Parti olacaktır. Çünkü Başbakan çıkmış her yerde ağza alınmayacak tarzda ifadeler kullanıyor. Ben sesleniyorum kendisine, lütfen çocuklarımıza kötü örnek olma Başbakan!” dedi.
  Halkın Başbakanı şeker mi ramazan bayramı mı denileceğini ayırt etmesi için seçmediğini ifade eden DP Lideri sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Bunların boğazlarında üç tane çıngırak var. Birincisi Şaban Dişli. İkincisi ise Denez Feneri. Üçüncüsü de 8. sınıf kitaplarında 1960 yılı darbesinin Menderes"in kötü yönetiminin ifade edilmesi oldu. Bunu da biz ortaya çıkarttık. Yuh olsun sana yuh! Sonunda darbecilerle şakşakçılık etmeye başladınız. Kalmış M. Akif"ten şiirler okuyorsun. O öyle olmaz. M. Akif gibi erdemli, dürüst olacaksın. Dürüst! Dediler ki seçimlerde durmak yok yola devam. Evet aynen öyle yapıyorlar. Yolsuzluğa, işsizliğe devam ediyorlar. Bunları çözecek tek parti DP"dir.”
  Soylu konuşmasının sonunda ise partililere “Asla yüzünüzü yere baktırmayacağım” sözü vererek alkışlar içinde konuşmasını tamamladı.

  İŞTE KONGREDEN BAZI KARELER:

  Fotoğraflar: Erman Çetin-Aydınpost Özel

  Diğer Haberler
 • Hudut karakolları artık drone'la korunacak05 Ekim 2017 Perşembe 04:34
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim