Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, önümüzdeki yıl tamamlanacak Sakarya Gaz Sahası Projesi’nin Cumhuriyetin 100. yılına atıfla 100 saniyede anlatıldığı bir video paylaştı.

SONDAKİKA - Gaziantep / Karkamış’taki o kamu görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı. SONDAKİKA - Gaziantep / Karkamış’taki o kamu görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından “100 Saniyede 100 Yılın Projesi” başlığıyla Sakarya Gaz Sahası Projesi’nin anlatıldığı bir video paylaştı.

Bakan Dönmez'in “Cumhuriyetimizin 100. yılında enerjide dışa bağımlılığın kilidini kıracak mega projemizde geri sayım devam ediyor” ifadeleriyle dikkati çektiği proje şu sözlerle anlatıldı:

“Türkiye, doğal gaz ihtiyacının yüzde 99’unu ithal ediyor. Karadeniz’deki Sakarya Gaz Sahası Projesi, bu yüklü maliyeti hafifletecek en büyük adım. 540 milyar metreküplük doğal gaz rezervi, Filyos Limanı’nın 170 kilometre açığında. Fatih ve Kanuni kuyuları hazırlıyor, Yavuz da 65 ton ağırlığındaki dev kontrol vanalarını yerleştiriyor.