Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na Zühtü Arslan yeniden seçildi Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na Zühtü Arslan yeniden seçildi
Macaristan’ın en zengin kentlerinden Szekesfehervar Belediye Başkanı Andras Cser-Palkovics yaptığı açıklamada “bir şehri şehir yapan şeyin kamusal alanları olduğunu” vurgularken, “Hiçkimse bu önlemlerden ötürü mutlu değil ama gerekli olduklarını herkes kabul etti” ifadelerini kullandı. Cser-Palkovics, maliyetten tasarruf etmek için kepenklerini indiren alanlardan birinin de belediye tarafından işletilen ve 14 bin seyirci kapasiteli yeni stadyum olduğunu belirtti.

‘AKŞAM MAÇ OYNANMASIN’

Macar Belediye Başkanı, ocak ayında tekrar başlayacak ligler için federasyondan akşam saatlerinde maç oynanmamasını talep ettiklerini, böylece ısıtma ve aydınlatma masraflarından da tasarruf etmeyi planladıklarını söyledi. Cser-Palkovics, “Mucize beklememeliyiz, alacağımız tedbirlerle kendi kendimize yardımcı olabiliriz” diye konuştu. Şehirdeki Vorosmarty Tiyatrosu’nun da Noel etkinliklerinin ardından kapanacağı ve mart ayına kadar açılmayacağı bildirildi.