• BIST 105.026
 • Altın 162,577
 • Dolar 3,9187
 • Euro 4,6430

  En sert bayram mesajı

  30.08.2009 16:03
  Bahçeli'den 'açılım'lı 30 Ağustos mesajı
  En sert bayram mesajı
  En sert bayram mesajı En sert bayram mesajı En sert bayram mesajı

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Dün topraklarımızı parselleyerek, Türk milletini yok etmek isteyenlerin emelleriyle, bugün milletimizin birliğini, kardeşliğini bozmaya uğraşanların amaçları üst üste örtüşse de tarihin şahitliğinde bu hain girişimlerden asla sonuç alınamayacağı iyi bilinmelidir'' dedi.

  MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Bahçeli, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

  Bahçeli mesajına, ''Türk milletinin, son anayurdunda yaşamasına tahammül edemeyen mihraklara karşı, 87 yıl önce Kocatepe'den başlattığı muazzam taarruzun yıl dönümünü iftiharla kutluyoruz'' diyerek başladı.

  Büyük Taarruz'u, ''üzerine kin, entrika ve ateşle gelen dış düşmanlarla birlikte, içerideki hainlere ve gafillere karşı vatanını müdafaa eden büyük milletin tarihe mal olan muhteşem bir mücadelesi'' olarak tanımlayan Bahçeli, Kocatepe, Çiğiltepe, Tınaztepe ve Belentepe'de yanan bağımsızlık meşalesinin Dumlupınar'da körüklendiğini, Ege'ye kadar tüm yolu aydınlattığını, Türk'ün inancı, kararlılığı ve azmi karşısında çelik ve demirin çaresiz kaldığını belirtti.

  ''Bu tarihe kadar yaklaşık 200 yıl geri çekilen Türk milleti, Büyük Taarruz ile birlikte esareti ve yabancı postalları asla kabullenmeyeceğini tüm dünyaya ispat ve ilan etmiştir'' diyen Bahçeli, milletin maddi ve manevi haklarını ayaklar altına almaya uğraşanların yanında, yabancı güçlerin sırf lütuflarını kazanmak için milli değerleri feda etmeye hazır olanların da gerekli dersleri ziyadesiyle aldığını ifade etti.

  "BEYHUDE GAYRETLER AKİM KALMAYA MAHKUM"

  ''Şehit olma pahasına esaret prangalarını parçalayarak, gelecek nesillerin hür ve bağımsız yaşamasını sağlayan ecdadın fedakarlıklarının, hiçbir dünyevi nimetle kıyaslanmayacak kadar önemli ve değerli'' olduğuna işaret eden Bahçeli, şunları kaydetti:

  ''Asırların muhterem mücadeleleri sonucunda kazanılmış olan kutlu vatan toprakları üzerinde bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmek için gösterilen üstün çaba, bugün bizim yolumuzu aydınlatan en önemli manevi kaynaklarımız arasındadır.

  İçinde bulunduğumuz dönemde, kendi tarih ve kahramanlarına yabancılaşan, geçmişin gurur ve destansı hatıralarından gerekli dersleri çıkarmada aciz olanların varlığı milletimizin heyecanından, çağları aşan kudretinden hiçbir şey kaybettirmeyecektir.

  Dün topraklarımızı parselleyerek, Türk milletini yok etmek isteyenlerin emelleriyle, bugün milletimizin birliğini, kardeşliğini bozmaya uğraşanların amaçları üst üste örtüşse de tarihin şahitliğinde bu hain girişimlerden asla sonuç alınamayacağı iyi bilinmelidir.

  Müşterek ve orijinal tarih şuuruna dayanarak, kendi iradesiyle kıymet oluşturma özelliğine sahip olan Türk milleti için karşılaştığı zorluklar, ihanetler, yıkım ve kıyım girişimleri hiçbir zaman birlikte yaşama idealine zarar verememiş, bundan sonrada veremeyecektir.

  Büyük Taarruz esasen birliğini ve bütünlüğünü her şeye rağmen korumuş olan milletimizin muazzam bir ayağa kalkış hamlesi olarak da okunmalıdır.

  Unutulmaması gereken en temel husus şudur: Türk milleti tarihin hiçbir döneminde etnik zümrelerden kurulu bir topluluk, yalnızca boy ve soy bakımından da birbirine bağlı olan bir kavim olmamış, yapay ve zorlama ya da tesadüfen bir araya gelmiş insan yığını olarak tanımlanmamıştır.

  Türk milletini bu yaklaşımın hilafına gösterme ve anlamlandırma çabaları, beyhude gayretler olarak akim (sonuçsuz, başarısız) kalmaya her zaman mahkum olacaktır.''

  Geçmişi kahramanlıklarla dolu millet için ağustos ayının, zaferlerin yaşandığı bir zamana da işaret ettiğini belirten Bahçeli, Kosova'dan Otlukbeli'ne, Çaldıran'dan Mohaç'a uzanan ve Çanakkale'de Anafartalar ve Conkbayır ile abideleşen Türk milletinin başarılarının, Büyük Taarruz ile taçlandığını vurguladı.

  Bahçeli, bu kapsamda, dünden alınan ilhamla, gelecekte daha huzurlu ve güçlü olunacağına yönelik inancın hiçbir zaman kaybedilmemesi gerektiğini kaydetti.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli mesajını, ''Türk milletinin birliği, vatanımızın bağımsızlığı yolunda çok önemli bir rolü olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi'nin 87. yıl dönümünü kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükran hislerimle yad ediyorum'' diye tamamladı.

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim