Barınamıyoruz Hareketi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı ve en lüks yurt olarak sınıflandırılan 6. tip İzmir Karabağlar Erkek Yurdu’nda kalan öğrencilerin yaşadıkları sorunlara ilişkin sosyal medya hesabından video ve fotoğraflar paylaşarak açıklama yaptı.

0c3b8fa9-74f4-42db-b450-86aed9828b47-w.jpeg

Emlak vergisi 2. taksitinde son gün yarın! Emlak vergisi 2. taksitinde son gün yarın!

Videolarda ve fotoğraflarda binanın etrafında devam ettiği iddia edilen inşaat çalışmalarına ait malzemeler ile çamaşırhane girişinde ise çöplerin bulunduğu ve içeriyi de su bastığı görülüyor. Barınamıyoruz Haraketi’nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

"Öğrenciler hayatta kalmaya çalışıyor. Tip 6 odalara sahip İzmir Karabağlar KYK Erkek Öğrenci Yurdu'nda inşaat hala tamamlanmadığı için 800 arkadaşımız yurda yerleşemedi. 1600 kapasiteli yurt üniversitelerin açılmasına kadar yetiştirileceği vaadiyle tanıtılmıştı. Yurtta sıcak su hiç akmıyor, normal suyun da sık sık kesildiğini aktaran arkadaşlarımız sağlıklarından endişe eder durumda. Yurt bu sene inşaat halinde açıldığından beri temizlik yapılmamış, her taraf inşaat pisliği halinde. Odalarda adım atacak yer yok; masa yok, online ders için internet yok, hatta elektrikler de sık sık kesildiği için çoğu zaman ışıkları bile yok.