• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Emine-Naomi buluşması

  09.06.2009 17:47
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ünlü manken Naomi Campbell ile görüştü.
  Emine-Naomi buluşması
  Emine-Naomi buluşması Emine-Naomi buluşması Emine-Naomi buluşması

  Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki basına kapalı görüşme 1 saat 50 dakika sürdü. Campbell, herhangi bir açıklama yapmadan Esenboğa Havaalanı'na gitti.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile ünlü top model Naomi Campbell'in yaptığı görüşmede, Erdoğan'ın himayesinde yürütülen ''Filistin İçin El Ele'' kampanyası ile Campbell'in sürdürdüğü yardım kampanyası ele alındı.

  Edinilen bilgiye göre, önceki gün yapılan Formula 1 organizasyonu için Türkiye'ye gelen top model Naomi Campbell, ziyareti öncesinde Emine Erdoğan'dan randevu talep etti.

  Başbakanlık Resmi Konutu'nda 2 saat süren görüşmede, Campbell, Emine Erdoğan'ın himayesinde İstanbul'da düzenlenen ''Filistin İçin El Ele'' kampanyasına katılamadığı için üzüntülerini iletti.

  Emine Erdoğan, Türkiye'de kız çocuklarının eğitiminde karşılaşılan güçlükler, ''Haydi Kızlar Okula'' ve ''Ana-kız Okula'' gibi kampanyalardan söz ederken, Campbell da bir süredir yürüttüğü ''Yardım İçin Moda'' kampanyasında elde ettiği gelirleri nerelere yönlendireceği konusunda Erdoğan'dan yardım istedi.
  Emine Erdoğan da birlikte kız çocuklarının eğitim ve meslek hayatına katılmalarında çözüm için gezici ana okulları, kız meslek okulları kurulmasında yardım kampanyalarının düzenlenebileceği önerisinde bulundu.

  Baş başa ''sıcak bir atmosferde'' geçtiği ifade edilen görüşmede Erdoğan'ın, top model Campbell'e üzerinde geleneksel Türk motiflerinin bulunduğu gümüş bir çanta hediye ettiği öğrenildi. SABAH

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim