Balıkesir'de terör örgütü DEAŞ propagandasına gözaltı Balıkesir'de terör örgütü DEAŞ propagandasına gözaltı
Emeklilere özel sunulan ek ödemeler, emekli vatandaşlar için önemli bir destek imkanı sunması nedeniyle, yoğun ilgi görürken, bu ek ödemelerden nasıl yararlanılacağı ise bir hayli merak konusu oldu. İşte sizlerle Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank aracılığıyla sunulan devlet destekli 9 bin TL nakit avans fırsatı ile ilgili bilgiler....

Emeklilere özel olarak hazırlanan, ek ödemeler, milyonlarca emekli için önemli bir destek niteliği taşırken, ek ödemelerden yararlanmak için başvuru süreci ile ilgili bilgiler ise bir hayli merak konusu oldu.

Emekli vatandaşlara önemli destek imkanı olacak ek ödeme başvuruları için resmi bir başvuru süreci bulunmaktadır.

Bu konu ile ilgili genellikle, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) ilgili birimleri aracılığıyla online ya da şahsen gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Başvuru esnasında ise, kimlik bilgilerinizin dışında, emeklilik durumunuzu gösteren belgelerin hazır bulundurulması gerecektir.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, şubeleri aracılığıyla, başvuru yapmak isteyen emekli vatandaşlar, tercih etmiş olduğu bankanın şubelerine şahsen başvurabilir. Başvuru işlemleri sırasında, başvuru süreci için gerekli bilgileri ve başvuru işlemleri için gereken belgelerin neler olduğu ile ilgili bilgileri alabilirsiniz.

Başvuru işlemleri, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın, internet bankacılığı üzerinden yapmak isteyen emekli vatandaşlar ise, yine tercih etmiş olduğu bankanın internet bankacılığı platformu üzerinden de nakit avans başvurusu yapılabilir.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank aracılığıyla sunulan, emekliye özel devlet desteği için başvuru yapmak isteyen emekli vatandaşlardan talep edilebilecek belgeler şu şekilde yer alıyor.