SSK, Bağ-Kur emekli zammı yüzde 49,25 oranına yükseltilerek memur emeklisi zam oranı ile eşitlendi. Maaş farkları hesaplara yattı. Bununla beraber bankalar emekli promosyon rakamlarını güncelliyor. Emekliler en yüksek promosyon veren banka ve miktarlarını araştırıyor. Peki hangi banka ne kadar promosyon veriyor?

BANKALAR EMEKLİ PROMOSYON KAMPANYALARINI YENİLEDİ

Sabah'ın haberine göre; Banka promosyonları emekliye ek gelir fırsatı veriyor. Özel bankalar kendi müşterisi olup emekli maaşı alacaklara promosyon ödüyor. SSK, Bağ-Kur emekli zammı yüzde 49,25 oranına yükseltilerek memur emeklisi zam oranı ile eşitlendi.

En düşük emekli maaşı 10 bin TL oldu. Emekli maaş farkları hesaplara yattı. Bununla beraber bankalar emekli promosyon kampanyalarını yeniledi.

ASGARİ EMEKLİ PROMOSYONU TUTARLARI...

Maaşlara göre belirlenen banka promosyonları, • Emekli aylığı 3.500 liraya kadar olanlara 3.000 TL • 3.500-7.500 lira (7.500 lira hariç) arası olanlara 3.500 TL

7.500-10.000 lira (10.000 lira hariç) arası olanlara 4.500 TL • 10.000 lira ve daha fazla olanlara 5.000 TL asgari olarak belirlenmişti.

EMEKLİ PROMOSYON KAMPANYALARINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Türkiye ihracatında ikinci sektör belli oldu Türkiye ihracatında ikinci sektör belli oldu

Emekli aylığı bağlanan herkes bir banka seçerek emekli promosyon kampanyalarından faydalanabilir. Eski ve yeni farketmeksizin tüm emeklilerin hakkı var.

EMEKLİ PROMOSYON KAMPANYALARINDAN FAYDALANMAK İÇİN NELER GEREKİYOR?

Emeklinin banka promosyonu alabilmesi için seçtiği bankaya '3 yıl maaşımı sizden alacağım' taahhüdünü vermesi yeterli. Fatura, kredili hesap gibi şartlar yok. Ancak bankalar bu tür ürünler karşılığında yüksek promosyon teklif edebiliyor.

Emekli maaşını8.500 TL'ye varan hoş geldin paketi bulunuyor. Mobil'den müşteri olunup maaşını taşıyanlara ek 1.500 TL bonus ile toplamda 10.000 TL'ye varan fırsat mevcut.