MasterChef Türkiye yarışmacıları ve Şef Mehmet Yalçınkaya deprem bölgesinde MasterChef Türkiye yarışmacıları ve Şef Mehmet Yalçınkaya deprem bölgesinde
Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın, Twitter'daki üst yöneticilik görevinden istifa edip etmeme konusunda başlattığı ankete katılanların yarısından fazlasının Twitter yöneticiliğini bırakmasını istemesi sonrası Tesla hisseleri yükselişe geçti.

YÜZDE 3'E KADAR ARTTI

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın hisseleri, borsa açılışından kısa bir süre sonra yüzde 3'e kadar artarak 154,74 dolardan işlem gördü.

Elon Musk'ın anketine katılanların yarısından fazlası Twitter yöneticiliğini bırakmasını istedi

Tesla hisseleri, Musk'ın Twitter'ı devralma işlemlerinin tamamlandığı ekim ayından bu yana yaklaşık yüzde 30 değer kaybetmişti.

Tesla hissedarları, Twitter'ın Musk için dikkat dağıtıcı bir unsur haline geldiğine inanıyor ve Tesla'daki görevlerine odaklanamadığından endişe duyuyordu.

17 MİLYON KİŞİ OY KULLANDI

Elon Musk, dün Twitter'daki CEO'luk görevinden istifa edip etmeme konusunda bir anket başlatmış ve çıkan sonucu kabul edeceğini belirtmişti.

Musk'ın anketinde 17 milyon 500 binden fazla kişi oy kullanmıştı. Anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 57,5'i Musk'ın ayrılması, 42,5'i ise devam etmesi yönünde tercihini ortaya koymuştu.