Uzunca bir süre dünyanın en zengin insanı unvanına sahip olan ancak şu sıralar şirketlerinin borsa değerlerinde yaşanan muazzam kayıplar nedeniyle ikinci sıraya gerileyen Elon Musk, Twitter’a olan ilgisini bir türlü kaybetmiyor. Neredeyse her gün kendi platformu üzerinden yeni bir açıklama yapan Elon Musk’ın son dahiyane fikri ise Twitter Blue abonelerini ilgilendiriyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir ankete: “Bence bu tip siyasi anketlere herkes değil, sadece Twitter Blue aboneleri oy kullanabilmeli” şeklinde yorum yapan bir fenomenin bu fikrini fazlasıyla ciddiye alan Elon Musk, tıpkı o tweete verdiği, “Evet güzel fikir bunu yapmalıyız.” cevabında olduğu gibi, bu fikri gerçeğe döndürmeye karar verdi.

Elon Musk tarafından yapılan son açıklamada, bundan sonra önemli olarak görülen anketlere yalnızca Twitter Blue abonelerinin oy verebileceğini duyuran Elon Musk, bu sayede geçtiğimiz günlerde yaptığı anketi de geçersiz sayma imkanına kavuşmuş oldu.

Hatırlayacağınız üzere Twitter CEO’su, birkaç önce paylaştığı bir ankette takipçilerine Twitter’ın idaresini bırakmalı mıyım, bırakmamalı mıyım diye sormuş, takipçilerinin %60’a yakını ise evet bırakmalısın yanıtını vermişti. İşte önemli anketlere yalnızca Twitter Blue abonelerinin oy verebilmesi fikri, bu anketin de ileride tekrardan yapılacağı iddiasını güçlendiriyor olabilir.