Elon Musk ve Twitter arasındaki dava ne yazık ki durulmak bilmiyor. İki taraf da şimdi Elon Musk'ın özel mesajları yüzünden problem yaşıyor.

Netflix 'önizleme izleyicilerinin' sayısını genişletecek Netflix 'önizleme izleyicilerinin' sayısını genişletecek
Elon Musk'ın özel mesajları, Twitter'la olan hukuki mücadelesinde kendisini bir kez daha zor duruma sokabilir. İki tarafın avukatları, anlaşmanın kaderini belirleyecek Ekim ayı duruşması öncesinde Delaware'deki Kançılarya Mahkemesi'nde bir kez daha karşı karşıya geldi.

Üç saatten uzun süren duruşmada gündeme getirilen sorunlar arasında Musk'ın şifreli mesajlaşma uygulaması Signal'ı kullanması da vardı. Twitter'ın avukatları, Musk ile Musk'ın aile ofisi başkanı Jared Birchall arasındaki bir alışverişin ekran görüntüsüne atıfta bulunarak, Musk'ın uygulama aracılığıyla gönderilen mesajları sakladığını iddia ediyor.

Twitter'ın avukatlarına göre, mesajlar Musk ve Twitter davası hakkında bilgi içeriyor. Twitter'ın avukatları, Musk ve Birchall'ın anlaşma hakkında konuşmak için Signal'i kullanmayı reddetmesinin ardından mesjaların ekran görüntüsünü ortaya çıkardıklarını söyledi. Ekran görüntüsü, mesajın otomatik olarak silinecek şekilde ayarlandığını gösterdi.

Twitter avukatları ayrıca Musk ile Twitter anlaşmasında ortak yatırımcı olarak belirlenen Oracle Yönetim Kurulu Başkanı Larry Ellison arasındaki "eksik bir metin mesajı"ndan da bahsetti. Musk ve Ellison, Musk'ın Twitter anlaşmasının "geçici olarak beklemede" olduğunu tweetlemeden önceki sabah mesajlaşıyorlardı. Metinlerin öneminin ne olduğu net değil, ancak Twitter'ın avukatları, Musk'ın Ellison'la bir telefon görüşmesi ayarlamadan önce "ilginç zamanlar" diyerek yazdığını kaydetti.

Twitter'ın avukatları, davadaki yargıç Kathaleen St. J. McCormick'ten Musk'ın mesajlarını ele alması nedeniyle yaptırım yapmasını istiyor. Twitter'ın avukatları duruşma sırasında, "Mahkemenin ciddi bir yaptırım uygulama zamanının geldiğini düşünüyoruz" dedi.