Elon Musk ve Twitter arasındaki dava devam ediyor. Şimdi bu davada yeni bir karar çıktı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Bitcoin madenciliğine yeni kural geliyor Bitcoin madenciliğine yeni kural geliyor
Elon Musk'ın avukatları devam eden süreçle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Tesla ve SpaceX CEO'su Twitter'ı satın almak istemiş ancak bu isteğinden vazgeçince ortalık karışmıştı.

Elon Musk bu hafta söz konusu davada kısmi bir galibiyet elde etti. Yargıç Kathaleen McCormick Pazartesi öğleden sonra konuyla ilgili karar verdi. Karara göre Musk "belge toplamı, inceleme ve üretme" hakkında hak sahibi olabilecek.

Twitter'ın Musk'a 44 milyar dolarlık anlaşmayı bozmaya çalıştığı için açtığı davanın 17 Ekim'deki duruşma tarihi yaklaştıkça, avukatlar, Twitter'ın iddialarını destekleyecek bir şeyler bulmaya çalışıyorlar. Twitter'ın hukuk ekibi davaya kendi taraflarında yardımcı olmak adına bazı eylemlerinde mahkeme celbi gönderirken dolandırıcılık ile suçlandı. 

Twitter'ın Musk'ın günlük aktif kullanıcıların kaç tanesinin gerçekte bot olduğuna dair verileri doğrulama girişimlerinin önüne duvarlar koyduğunu iddia ediyorlar, çünkü Musk, şirketin spam botlarının hesap verdiği iddiasına itiraz ediyor. Davada nihai kazanan tarafın kim olacağı belli değil. Musk ısrarla bot hesaplar hakkında yanlış bilgi verildiğini, Twitter ise bu konuda bir yanlış olmadığını dile getiriyor. Konuyla ilgili yakında netlik gösteren diğer duruşmalar da yapılacak. Siz bu davada hangi tarafı destekliyorsunuz? Sizce Musk mı yoksa Twitter mı haklı? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.